• Thriller

Smysl života (2020)

Vzhledem k faktu, že o Ulrike Kofler nevím absolutně vůbec nic, tak se jí tohle psychologické drama povedlo na výbornou. V čem je skutečně smysl života? Naplnit manželství dětmi a nebo se rozhodnout žít naplno i bez rodičovských závazků. Abych pravdu řekla, tak v jedné věci jsem (kromě jiných ) manžela naprosto chápala a na to jak byla manželka inteligentní bytost, nevím co vlastně od něj víc očekávala. Jí se do té hlavy dívalo hůř, ale to jsme asi my ženy všeobecně někdy málo průsvitné. Nečekejte žádnou velkou akci, to by jste byli zklamaní, ale kdo chce tiše naslouchat jejich vnitřnímu já, tady má určitě šanci.

Život před sebou (2020)

Hrát pod taktovkou svého syna musela být asi jedna z nejpříjemnějších věcí v životě Sophie Loren, přestože její role v tomhle snímku není zrovna úsměvná. Stále hraje s tou noblesou a grácií jak jsme jí znali z dřívějších filmů a pro mě bylo ctí jí tady sledovat v roli ženy, která si v životě něco prožila a nemohla to ze svých myšlenek vypustit i když se starala o klubko malých osamocených lidiček jakou byla i ona sama.

Medvědín (2020) (seriál)

Bez té konečné tečky celkem uvěřitelné drama. Kdo za co může a do jaké míry a jak to ovlivní pohled okolí, obzvlášť když jde o mistrák.

A Estrada 47 (2013)

Nahoře v obsahu se píše, že je ten film hlavně o atmosféře a psychologii hlavních postav. Normálně mám přesně takové filmy ráda, ale tady jsem se nudila jako dlouho ne. Holt to chtělo trochu víc oživit už kvůli mně a i když se to ke konci malinko hnulo, tak už bylo pozdě. Asi jsem čekala něco jiného a nebo jsem nebyla správně naladěná. Vincente, příště na to víc dupni a bude to fajn.

To nejlepší teprve přijde (2019)

Proč je někdy tak těžké hodnotit filmy s touhle tématikou? Tedy alespoň pro mě. Nedokáži si na to odpovědět, ale tenhle příběh dvou kamarádů u mě vyloudil na konci nejednu slzu a to se počítá. Jen je škoda, že jsem to viděla dabované, originál by ty emoce zcela jistě podtrhnul ještě víc. "Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.“

Undercover - Season 2 (2020) (série)

Několikrát se mi stalo, že jsem si tady řekla: "To snad není možný", ale pak jsem to rozdýchala a byla jsem zvědavá jak tohle může jenom skončit. Na konci každého dílu se jim podařilo loupnout tam nějakou pecku, abych jela dál a dál.... no co mám povídat, bábrlinka byla k zakousnutí, kdo by to do ní řekl? Brácha byl zas moc velký chytrolín a já myslím, že ten mě nervoval asi nejvíc. A Bob s Nathalií byli dobře vybraní do svých rolí, stopáž byla tak ok, takže za mě je to čtverec s pěkně zaoblenými rohy. Freedy a jeho kausa není dle mého ještě komplet dohraná, takže uvidíme, kdo ví.....

Žaluji! (2019)

Tempo je zkraje dost pomalé, takže jsem se nad tím kroutila jak cukrová vata, ale s přibývajícím časem se to rozjelo a pak už jsem jen sledovala se zvědavostí jak dopadne tenhle souboj s lidskou závistí, zlobou a hlavně spravedlností. Je to jeden z těch filmů, které mi zřejmě nezapadnou do nějakého koutku mé mozkovny, ale i tak dávám čtyřku. Dreyfusovou aférou tak zůstanu zřejmě nepolíbená na neurčitou dobu.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Dost dlouho jsem chodila kolem tohoto seriálu s tím, že šachy jsou mně na míle vzdálené, takže nic pro mě. Pak i ten název zaváněl emancipovaností, prostě jsem váhala celkem dlouho. Až praskly ledy a pětky mých uživatelů mě přiměly přehodnotit můj ambivalentní vztah k tomuto seriálu a střemhlav jsem se na něj s rizikem ublížení na duši vrhla. Díky za to, že jsem to udělala. Vynikající výběr hlavní představitelky a dokonalá gradace celého příběhu mně nedovolily, abych dělala velké pauzy a já to dala téměř na jeden zátah. Maličko přimhouřím oči nad tou malou troškou vaty a jdu do plných s čistým svědomím. A věřte, že na tenhle seriál fakt nemusíte nutně umět hrát šachy.

Sváteční rande (2020)

Luce Bracey má zcela odzbrojující úsměv a Emma je tady pěkná rošťanda. Na nic si nehráli, ale když přišlo na věc, tak se karty otočily a co teď ? Bezva komedie na sobotní nebo nedělní odpolko, případně lze tenhle film použít jako relax po celodenní práci. Není nad to, poznat se reálně před svatbou než až po ní a tady to dokonale fungovalo. A co víc si u takových filmů přát? Aby ta chemie mezi hlavním párem fungovala na diváky. Já se mezi ně taky počítám:-)

Zítra je nový den (2019)

Snímek, který dle mého pohledu není vůbec komedií. Snímek, který si mě získal svojí dokonalou přirozeností. Snímek, kde jsem neznala ani jednoho z herců. Snímek, kde mně nejednou ukápla slza a to je už co říct. Snímek, který jsem vnitřně přijala se vším všudy a kde nemám dostatek slov k vyjádření svých pocitů.