• Thriller

Hora mezi námi (2017)

Nedivím se, že to původní vybrané páry odmítly. Film měl daleko větší potenciál, takhle jsem umírala nudou a konec to zazdil úplně. Je mi to líto a i když hlavní dvojice hrála dobře, tak mě to prostě nechytlo, jak bych očekávala. Nejvíc jsem se zamilovala do pejska, který se tam objevoval asi jen podle nálady rejži, jinak to nevidím, protože v některých momentech bylo záhadou, kam zmizel.

Godless (2017) (seriál)

V prvé řadě jsem dala na tip a za druhé od Netflixáků se ke mně dostávají většinou samé pecky, tak jsem tušila, že by mně to mohlo sednout jak prdelka na nočník a také, že jo. Od prvních chvil, kdy jsem spatřila Michele Dockery jako Alici Fletcher, to bylo jasná trefa do černého. A Jack O´Connell jako Roy Goode byl vybrán také akorátně, žádný manekýn, ale normální chlap, co to neměl v životě lehké a holt se na něm osud podepsal. Srdce dobráka se postupně měnilo v ocel, když viděl jednání svého nedobrovolného adoptivního otce Franka Griffina. Miloval koně, miloval Alici a jejího syna a zdálo se to všechno jednoduché a že je vše OK, ale nebylo. Ještě zde byly nevyřízené účty a ty se musí vyřídit, toho si byl Roy vědom. Pak mně byly sympatický i ostatní postavičky, například to vylíhlé kuře Whitey nebo kalhotová sympaťačka Mary Agnes, kterou si bravurně střihla Merritt Wever. Jinak všude kolem samé ženské obsazení, ale proč? To se podívejte. A jak to dopadl Frank a Roy? Tak to se také podívejte. Některé pasáže bych zkrátila, ale nebudu prudit kvůli pár vráskám v tomhle bezva seriálu, takže za pět a doporučuji. Upozorňuji Vás ale, že jsem skoro nespala, jela jsem jeden díl za druhým :-)

Temná řeka (2017) (seriál)

Po prvním díle těžko říct, doufám, že seveřané nezklamou.

Riviéra (2017) (seriál)

Celkem pohodový seriál, kde mě mrzel zpackany konec.

Nebezpečná krása (1998)

Být kurtizánou není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Vědět jaký oční kontakt nahodit, aby dotyčný pochopil úmysly takové ženy, k tomu je zapotřebí asi dlouho sedět u zrcadla a trénovat i když.........co si budeme povídat. Kdybych si nepřečetla, že je to životopisný film, tak mě to vůbec nenapadne. Spíš bych ho brala jako vymyšlený, dobře scénáristicky a režijně zpracované romantické drama. Já jsem si osobně vychutnávala každou chvilku s Catherine a Rufusem, pro kterého mám slabost. Nečekala jsem mnoho, dostala jsem daleko víc. Milé překvapení.

Nestvůra (2017) (seriál)

Atmosféra byla jako vždy u seveřanů výborná, ale jinak budu hodně dlouho přemýšlet za co dostal tenhle seriál tolik ocenění? Za casting? To silně pochybuji, já byla otřesená. Za scénář? To už vůbec pochybuji, maximálně za tu scénu v bažinách. Ocenění by měli dát mně, že jsem to dala poctivě celý. Lituji, ale za mě velké zklamání.

Alibi na klíč (2017)

Kdyby Philippe trochu víc vystříhal ufff pasáže, tak je to na výbornou, ale i tak je to dobrá relaxačka.

Na konci všech válek (2001)

" A co budeš až tahle válka skončí?.........Budu se připravovat na další".

Meskada (2010)

Já do toho šla kvůli Jonathanovi Tuckerovi, kterého znám ze seriálu Kingdom. To se nedá srovnat Tady je ještě kuře, ale v Kingdomu je zkrátka king s nezapomenutelným charakterem feťáka a dobráka v jednom. Tady to ještě nebylo vončo.

Brief Encounters (2016) (seriál)

Komu se líbil z Britské produkce seriál Last Tango In Halifax a nebo The Detectorists, tak tohle je na podobné vlně. Jen bych chtěla podotknout, že je to spíš dámská záležitost. Protože podomně prodávat dámské pradélko a pomůcky, které by udělalo mužské plémě šťastnými tvory na světě, ale spíš bych asi napsala na lůžku. Je to dost odvážná akce pro partu téhle čtyřky žen. Pořádat párty a šokovat nebo naopak dámy z osmdesátých let bylo úsměvné. Každá z té čtyřky žen byla charakterově velmi dobře vykreslená i s jejich domácími peripetiemi, které nebyly vždy úsměvné. Fandila jsem ale úplně všem i té baculce, která mně lezla zpočátku silně na nervy. Je to miniseriál na nedělní odpolko, nenáročné a klasicky britské, zkrátka kdo umí, ten umí i když ty nahoře jmenované měly něco víc do sebe. Díky titulkářce datlušce, že vždy vydoluje něco, co mě baví.....má kouzelné ruce na tyhle malé perličky.