• Thriller

Maria milostiplná (2004)

Název mě trochu zmátl, ale hned zkraje bylo jasné, že je to o něčem úplně jiném. Je mě z toho na nic, ale je to tak. Holky za vidinou zisku a lepších zítřků jsou tak silně naivní, že mě to chvílemi silně lezlo na nervy, ale vědomí, že se to vážně děje, je spíš strašně smutný fakt.........

Tanna (2015)

Snad jen Carolin si trochu víc zahrála, ale jinak to bylo panenské filmové vyjádření problémů, které nás tady vůbec netrápí, ale pro ně to je nebo bylo minimálně citově a psychicky náročné. Všechny je obdivuji a přírodu nejvíc. A z Vanatau jsem ještě neviděla vůbec nic.

Hezké holky, jedna jako druhá (1971)

Tak to je film asi opravdu víc pro mužské oko, protože těch dívčích prdelek tam bylo víc než dost. Ale léta 1971 to ještě ukočírovala v těch akorátních mezích. Tílka měly sice alá Twiggy, tehdejší symbol ženské krásy, ale ne tak výrazně, přece jen byly trochu obalenější. Například paní učitelka Smithová stála rozhodně za hřích a tak jsem se tomu inteligentnímu, ale tak trochu truhlíkovskému Poncovi vůbec nedivila. Byla to spíš taková trochu bizarně, rajcovně lechtivá komedie s krimi příchutí, kde si zahrál i známý štramácký herec s hlubokým hlasem, Telly Savalas a mohl si vyzkoušet, jaký bude v budoucnu komisař Kojak. Příjemná koktejlová jednohubka. Až teď jsem si všimla, že to režíroval francouzský Roger Vadim, tak to pak jasně vysvětluje tu Hezkou holku, jednu jako druhou:-)

Gomen, aišiteru (2017) (seriál)

Nemá cenu opakovat to, co tady už napsala ainny, já to cítila úplně stejně. Mamina se do toho vážně položila s takovou vervou, že jsem jí to baštila i s navijákem, ale ostatní zrovna tak. Ono toho zase nejde tolik napsat, aby z toho pak nebyl spoiler jak Brno, ale určitě doporučuji ! A Tomoja.........musím ho určitě vidět ve víc filmech, tady se mně podlamovaly kolena.

Wind River (2017)

Normálně bych asi hodnotila čtyřkou, ale svojí jinakostí v tomhle filmovém průmyslu napálím na just pětku. Necítila jsem žádný tlak na pilu ve všech směrech. Drsné a ledové prostředí se dalo sekat sekyrkou, takže atmosféra byla super a červená s bílou krásně kontrastovala. Žádné líbánky, kde bych se culila jak malá holka, byly vynechané a to považuji za velké plus. A svojí jednoduchostí, kde se akce nestřídaly jak na běžícím pásu jsem jen uvítala. Bylo to zkrátka akorátní. Myslím, že do této krajiny by se jich ani víc nehodilo. Navíc tady šlo i o myšlenku komunit a jejich vzájemného respektování. Konec byl tentokrát jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Jediná vada na kráse byla inteligentní FBI, která vyslala takového drobečka na tuhle misi, to bylo víc než úsměvné nejen pro místní chlapy. No, nakonec z toho jakž takž vybruslila. Ale kdo byl tentokrát absolutní prim, tak Jeremy Renner, moc jsem toho s ním neviděla, ale jestli tohle nebyl jeden z jeho nej filmů, ať se propadnu. Neskutečný sympaťák, cíťa a tvrďas.

Vrahova důvěrnice (2011) (TV film)

Nemohla bych být Janet Leach, zhroutila bych se při prvním slyšení. Emily Watson se té role zhostila na výbornou a Dominic West zrůdného Westa zahrál také dobře. Nevím jak mu bylo při vědomí shody jmen. Raději jsem ho viděla v seriálu Aféry.

Válka světů (2005)

Tomovi tyhle filmy sednou jak prdelka na nočník, o tom žádná. Dakota na můj vkus moc ječela a příšera byla nechutná, ale já nejsem scifíčková holka, tak mě berte s rezervou. A konec byl už snad v mých očích žánrově hozený do hororů. U mě mezi trojkou a čtyřkou, nicméně věřím, že mnozí si to užívali. Tyhle filmy chtějí pivko, buráky a bude to za pět.

Mine (2016)

Začátek nadějný a pak se to začalo hroutit, věřím, že měl halucinace, ale bylo jich nějak moc a pak SPOILER: myslím, že jako zkušený voják by měl tušit a kdyby trochu písku odhrabal, tak by mu to docvaklo, co mu říkal místní vesničan. KONEC SPOILERU. Tak si alespoň poskládal priority a vztahy v rodině........ doufám.

Svědek (1985)

Jeden z těch filmů, který jsem viděla už dříve, ale na který ráda vzpomínám: Je možné, že dnes bych ho hodnotila jinak, ale to by nebylo fér, takže to bude čtyřka a není vyloučené, že ho jednou znovu opráším a mrknu se na něj:-)