• Thriller

Cani arrabbiati (1974)

Já bych v téhle krimošce nehledala nějakou hloubku, ale to, jak nám to natřeli na konci stojí určitě za mrknutí oka. A celkově se to mírně vymyká tehdejšímu trendu zpracování. Takže zamhouřit oči při momentech, kdy si budete myslet, že to stejně skončí tak a tak a možná vás to překvapí jako mě.

Midas (2011) (seriál)

Já neviděla ještě moc korejských seriálů. ale tady jsem byla nadšená. Vím o nich, že si potrpí hlavně na romantickou linku, ale tady byla velmi vhodně probublávala v pozadí a hlavní linií bylo, jak investovat, aby se korunky kutálely domů a ne pryč, nicméně láska s tím pochopitelně také souvisela. Takže v oblasti ukládání akcíí a jak to chodí v bankovnictví jsem dokonale vyškolená. Je jasné, že pointa je jiná a tak se tady rozehrává velká hra, kde v mých očích hrála absolutní prim Hee-ae Kim. Kdo viděl, tak musí uznat, že to byla dokonalost sama. U Kima už jsem měla menší problémy s vyjádřením jeho emocí, protože působil tak, že se mu nehnul ani sval ve tváři. Naštěstí jeho myšlenky, které mu ulpěly v mysli, byly viditelné, takže jsem se brzy dostala do obrazu a ke konci už to bylo také o něčem jiném. Celkově byl Midas dokonale obsazený a i když ne všichni mohli dokázat svůj herecký um jako například Lee Min Jung. Nicméně její křehkost prosvětlila pokaždé obrazovku, je moc roztomilá a navíc krásná, tak snad příště. No Min Woa bych okamžitě adoptovala. Byl to sladkej sympaťák od první klapky a já nějak vnitřně tušila, kam se to s ním bude ubírat. Jeho pohledy na No Min byly všeříkající. K tomu všemu dva bráchové, kteří dokreslovali celou tu atmosféru kolem korunek byl superiózní. A co jsem sledovala velmi bedlivým okem, byly pánské košile a k nim ladící nebo naopak neladící kravaty.....asi nějaká moje úchylka.....a že jich tam bylo. Za mě naprostá spokojenost, kde jsem dávala jeden díl za druhým.

Dobře placená procházka (1966) (TV film)

Hegerka, Suchý, Šlitr a jiní, tak to jsou tahouni na tenhle muzikál a ačkoliv nejsem proti muzikálům, tak tohle nebyl zrovna můj šálek kávy. A už dost, další film bude už doufám jen v pozitivním duchu:

Všechno bude fajn (2010)

Výborně rozjeté, gradace mě nutila být přilepená na obrazovku a pak konečná rána pod bradu. To si tedy divák nezasloužil. Potenciál zabitý a úplně zbytečně. Cítila jsem to asi jako Malarkey. Jé Praha a co je to teď za film? Škoda, velká škoda.

Vincent & Theo (1990)

Zatím nejpovedenější a nejrealističtější verze Vincentova života s jeho démony, špínou, obrazy a odtažitostí ostatních malířů a obchodníků s obrazy té doby. Kdyby tak věděli, co my víme dnes. Tim Roth tady exceloval, tyhle role mu vysloveně sednou.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

O Putinovi jsem se dozvěděla jen minimum a věřím, že většina otázek byla stejně předem daná, takže ho to jako profíka nerozhodilo. Zdaleka se neví o jeho skutečném já, to by jsme se možná nestačili divit. Myslím, že mnohé naznačuje i závěrečný pohled na výzdobu jeho pracovny, téměř paláce v kterém bydlel a podobně. Tam tahají za nitky úplně jiné, kolosálně obrovské struktury. Jeho rčení v tom smyslu, že pošlapávání lidských práv je mu vzdálené, tak to mě nadzvedlo ze židle. Ano, tam se konají na takové lidi razie, které nemají daleko k zatýkání teroristů. Opravdu mně unikl záměr Stonea, co tím sledoval a očekávala jsem větší slovní bitvu. Koneckonců, námětů měl hafo. Ale tohle beru jako jeho poloviční režii, ta druhá mu byla nadiktována a nikdo mě nepřesvědčí, že ne. Takový malý flirt, který nebudu hodnotit, protože zatím nevím jak. Ještě si to nechám uležet..................nicméně doporučuji, každý si může udělat svůj obrázek sám. Po delším uvažování to hodnotím jako ryba ani jako rak, průměrem.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

"Kdyby blbost měla křídla, tak bys tady lítala jak holubička". Štrosmajer a jeho hlášky. Slizkej Cvach, rozkošně zamilovaná Janžurka s Pepou Dvořákem a ostatní ansábl, který nám udělal ty večery snesitelnější a za to jdu na nejvyšší špricličku.

Sand Castle (2017)

Já bych přidala do nahoře vypsaných žánrů "psychologický" a myslím, že by to nabylo jiných rozměrů. Takhle mě Sand castle mírně zmátnul, nicméně je to zajímavé pojetí nám neznámých, ale možných situacích, tady například v Perském zálivu problém s vodou a Ocrův postoj k válce, který se plíživě mění.

Rande pro šílenou Mary (2016)

Celou dobu si říkám, že se jedná o béčkový film, tak co mě nutí jít s hodnocením nahoru? Mary je trochu z jiného těsta, než jsem normálně zvyklá. Hledá sama sebe a její postupné dozrávání mě zajímalo a o tom to možná celé je. Zřejmě za rok si už nebudu tenhle film pamatovat, ale v tomhle případě bych přivítala nějakou druhou část s Marií a jejíma trablema.

Mr. Mercedes - Pilot (2017) (epizoda)

Famózní Brendan Gleeson, začátek snad až příliš bombastický, ale knihu neznám, nicméně je to King, tak se to dá očekávat. Určitě budu pokračovat dál......doufám, že po dlouhé době době to bude seriálová pecka.