• Thriller

Karel II. - Moc a vášeň (2003) (seriál)

Rufus Sewell a Shirley Henderson tady hráli zcela odlišný pár než ve Zkrocení zlé ženy, tam byli k nakousnutí a kočkoidní oba dva. Ale tohle je historie, tak Shirleÿ musela hrát zcela jinou polohu a Rufus také. Jsem ráda, že jsem mohla vidět zase kousek historie, kde základ zůstával přiměřeně pravdivý. Kateřiny mně bylo skoro líto, ale zřejmě měla dobré srdce, když králi trpěla tolik milenek (co já vím, tak asi sedm s kterými měl i děti). Myslím, že to bylo velmi dobré drama o vášni a moci, kde se pletichařilo ve velkém a pletichaří o několik století stále stejně..........

Krev šampiona (2016)

Vinny je svým způsobem opravdu zázrak, protože zase tolik lidí, kteří jsou tak tělesně zmasakrovaní není, aby se postavili v situaci, kdy jde téměř o smrt, tak znovu s vervou buldoka a s velkým rizikem do toho šli znovu jako on. Pro mnohé motivace, že v některých případech i nemožné jde, někdy s velkým sebezapřením a maximálním úsilím obrátit životní hodinové ručičky zpátky mezi živé a pohybující se bytosti. Teller se teď docela vyšvihnul, tak ať mu to vydrží dál i v jiných rolích, například jako ve známém filmu o hře na bicí ve Wiplash..........https://www.youtube.com/watch?v=IlGZnI8sJHQ

Holky na drátě (2017) (seriál)

Děvčata, parta bojovnic za svéprávnost, úplně jedno z jakého prostředí, kde má každá nějaké trable, pouze Lidia má své soukromé úmysly mezi spojovatelkami potažmo s celým podnikem. Ale po čase se stává jejich součástí a pomáhá s jejich problémy, které jsou mnohdy vážné, jindy úsměvné. A pak jsou tu dva muži, mezi kterými se musí Lidie rozhodnout a i když se to zdá poměrně jednoduché, Lidie bojuje se svým rozpolceným srdcem a věřte mi, že ani já nevím, jak to bude dál....bude to Francisko a nebo Carlos? Šla jsem do toho, vědoma si toho, že to bude šmrncnuté telenovelou, ale zatím mě to baví, všechny ty vnitřní boje všech účastněných, například jak je to se lží, pomůže někdy dané situaci a nebo naopak..........minulost se prolíná se současností, což Lidii znesnadňuje situaci a já jsem zvědavá jak se to rozlouskne v další sérii. Kdo chce odplout na chvíli do Španělska je vítán. A vůbec mě nerušila hudba, která by se do dvacátých let minulého století jinak absolutně nehodila a to je um:-) https://www.youtube.com/watch?v=21o3BXKPW_A

No mires para abajo (2008)

Magické, poetika prolínající se s erotikou a nebo naopak, zvláštní a vzrušující podívaná. Objevování negativních pólů, pozitivních pólů, hledání perel, 81 opravdu velmi zajímavých příkazů, které se zdají nemožné, ale velmi důležité pro souznění Aderatriz a Marlona. A v neposlední řadě objevování, či navštívení mnoha měst zajímavým způsobem a na závěr poznání mnoha druhů kachen a to vše zahaleno v teplých zlatavých barvách. Myslím, že pro mnohé páry to bude jistě velmi inspirující podívaná..........vůbec nevím, jak bych to měla hodnotit, ale je to jižanské, horkokrevné a tak se přikloním k té vyšší příčce.

Leadbelly (1976)

Venku čtyřicet šest na slunci, tudíž tenhle životopisný snímek z jihu a černošského prostředí mně vysloveně sednul. K tomu muzika Leadbellyho, co víc jsem si mohla přát? Na tu dobu velmi dobře natočené a z exteriérů mně to horko ani tolik nevadilo, zkrátka opravdu zapadlo do toho vedra tady. Já byla spokojená i když ten kluk měl život těžkej, ale pokaždé se postavil na nohy a jeho životem byla hlavně kytara, kterou měl i v base. Když si večer po té dřině na ní brnkal blues, tak pro ostatní vězně to bylo svým způsobem v tom prostředí úlevným momentem.

Proti vlastní krvi (2016)

Michael a Brendan, dva taháky na tenhle snímek a pak velké zklamání. Oba herci s takovým potenciálem a zahrabou se v tak neskutečně hrozném scénáři, že vážně lituju toho času, který jsem s touhle pošahanou rodinkou trávila. A to nemluvím o těch momentech, které bytostně nesnáším, kdo mě zná, tak ví. Škoda....velká škoda.

Fort Bliss (2014)

Typy takových žen, potažmo matek s malým klučinou mě dokážou zvednout ze židle v tom negativním slova smyslu. Takže za opraváře u benzínky a víc ani ťuk

In Plain Sight (2016) (seriál)

Nezávidím lidem jako byl detektiv Willam, kteří přichází do styku s takovou zrůdností a ještě k tomu musí zachovat chladnou hlavu. Díky za takové houževnaté jedince, kteří to nevzdají. Já bych to snad nedala. Douglas Henshall se této role zhostil velmi dobře. Tento miniseriál jsem chtěla vidět nejen kvůli tomu, že je to z produkce Velké Británie, ale i kvůli Martinovi Comstonovi, kterého znám už i z jiných filmů. Tak tady byl fuj ultra slizkej a nechutnej, asi jako skutečný psychopat Manuel v reálu. Zahrál ho skvostně i když nevím, zdali se to v tomhle případě hodí napsat.

Ty, který žiješ (2007)

Asi budu jediná, která tady nebude jásat nad dílem Roye Anderssona, ale je to tak. Už druhý film po Patře a je mně jasné, že jsem šlápla...........tam kam nemám. Měla jsem se smát a nebo ronit slzy? Takové experimenty jsou pro znalce filmové tvorby a hlubokého smysluplného humoru, který je mně žel vzdálený a nepochopený, tečka.

Nouzový let (2016)

Tak bych jim ráda Ekipazh ohvězdičkovala, ale já tam tolika situacím naprosto nevěřila, že to nejde. Až do záchrany lidí z ostrova, kde se začala chrlit láva dolů na lidi, o které seismologové neměli ani tucha (asi hráli mariáš), to bylo prima koukatelné. Ovšem pak už jsem nemohla. Já to nikdy nezažila, ale přece jen tolik zázraků najednou bylo na mě moc. Kolem Alexeje se dějí divy a on nejen, že mu není horko, ale málem se do té lávy nevrhá sám. Kluci z Ruska musí ještě ty katastrofické filmy víc vypulírovat, abych tomu přece jen víc věřila. Ale snaha byla, to nemohu říct.......