• Krátkometrážní

Epidemie (2018)

Technicky ok, záběry z terénu a ,,herecký” reakce uvěřítelný. Záběry ve studiu a ,,herecký” reakce katastrofální. Legenda působivá, ale výpovědní hodnota dokumentu nulová. Atmosféru to nějakou mělo, ale to má každej les ve tmě. 3* a.k.a 45%

One Punch Man - Season 1 (2015) (série)

Když nepočítám Pokémony, Digimony a Beyblade, tak je tohle první anime v životě, který jsem si dobrovolně pustil. Je to ujetý tak jak jsem čekal a jak se na Japonce sluší a patří, což moc nemusím, ale tady mě zaujal nápad o týpkovi, co cokoliv na světě (rozuměj Ve vesmíru) sundá jednou ranou. Navíc je skvěle vypracovanej charakterem, a chováním v určitých situacích. Má to styl, nějakou tu příběhovou gradaci (což mi od poloviny seriálu celkem vadilo), sympatický postavy a kulervoucí speedmetalovej soundtrack. Druhou sérii si dám s chutí. První série za 4* a.k.a 80%

Yesterday (2019)

Celkem v pohodě věc na způsob Láska nebeská, případně víc sci-fi jako Lásky čas. Hlavní postava je nevýrazná, hudba Beatles celkem upozaděná a celkem rychlejší spád story. Ale taky je to příjemný na pohled, vizualizace a romantická story tomu dává good feel. Beatles potěší, ale dokázal bych si jejich hudbu představit v jiné formě. Ed Sheeran, kterej má svoji hudbu jako vyzvánění na mobilu, je celkem divnej zrzek s egem jak blonďák. Ale seděl tam. Lily James tam naopak byla cute jako víno a vydržel bych se dívat na její filmy hodiny, obrovský plus za ni u mně. Jinak jako doplňující trio Queen-Elton John-Beatles je to v pohodě film, kterej neurazí a ani nenadchne. 4* hlavně za Lily. 4* a.k.a 75%

Souboj s rodinou (2019)

Konec se těžce nedržel dle skutečnosti a to mě nasralo. Zbytek filmu funny a dal se vstřebat. 3* a.k.a 50%

Narcos - Season 1 (2015) (série)

Celou sérii táhne herecká sestava a pohodově-válečná atmosféra plná drog, kurev a autentických záběrů na Kolumbijský jatka a neuvěřitelný štěstí jednoho drogovýho krále. Topka

Liga spravedlnosti (2017)

Lepší průměr. Pomohlo mi to, že jsem to viděl s odstupem třech roků a viděl jsem dřív Aquamana a WW. Zbytecný film? Určitě. Alespoň postavy to nějak potahaly (Momoa a Miller top) a vtipnější scény. Jinak se to nedá brát vážně, když se to už nikam nepohne. 3* a.k.a 65%

Trhlina (2019)

Škoda, byl tu obrovskej potenciál na mystery/horror shit, ale místo toho to na začátku drhlo v rozjezdu, v půlce solidně přidalo na atmosféře a plynulosti, ke konci těžce ztrácelo dech. Až zbytečně moc věcí na domýšlení a finále zbytečně zmatený. Herecky a stylisticky naprůměr, postavy a jejich charaktery dobrý, několik fajn záběrů. Ve výsledku je to příjemně mysteriózně atmosférická spleť bordelu. Režisérův počin ZLO byl úplně někde jinde. Škoda. 3* a.k.a 55%

Černobyl (2019) (seriál)

Ten seriál je špička. Nikdy jsem neviděl lepší a nikdy jsem nedal každýmu dílu 5*. Seriál roku. Možná i nejlepší od roku 1986. 5* a.k.a 100%

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Už to nemá takovej tah na branku, ale o to víc je tam informací o nakažených a dalších věcech jak to ochránit jak lidsky, tak politicky. Ale pořád je to špička. Seriál roku

Arctic: Ledové peklo (2018)

Že je Mads tím nejlepším hereckým matadorem ze severských zemí, tak vo tom vole kurva žádná a tady to jen potvrzuje. Táhne tu celý film, scénu za scénou, proti zimě, s omrzlinama, se ,,zbytečnou” váhou navíc a konec v nedohlednu. Je to studený a depresivní drama, koncert jednoho muže (a polomrtvé čajky). Všechno na filmu bylo tak, jak být mělo, jen mi tam něco málo k 5* chybělo. Ale co? Sám nevím, ten film je žánrově na špici (daleko před Otevřeným mořem nebo Pohřbeným) a přitom mu ještě chybí. Hlavní postava je sympaťák a dobrák od kosti, což se mu párkrát nemusí vyplatit. Na letní večerní ochlazení super, na zimní depresi jakbysmet, ale ledy mi z toho netají. 4* a.k.a 85%