• Krátkometrážní

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Za mě je větší, hlubší, depresivnější, je tam víc drog, prsou, zadků a penisů, ale první řada mi přišla sympatičtější. Druhá až moc na můj vkus tlačila na pilu a ve výsledku se tam zas tolik nestalo. Herecky je to fajn, chvilkama i nepříjemný. 4* a.k a 80%

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Hloupé, děravé, nedomyšlené, nelogické. Ale neskutečně hezký gore, Leatherface byl pán filmu a mohl být ještě krutější. Ale tohle vše se dá prominout už z úcty ke kultu a prvnímu pořádnému záporákovi ze svaté čtveřice. Za mně lepší nadprůměr, ještě když předtím vznikly takový hovna. Poslední ucházející je Počátek a nejlepší je u mně remake z 2003. Tohle je ale důstojné pokračování. 4* a.k.a 65%

Chlast (2020)

Moc příjemná a sympatická sonda do projektu jménem alkoholismus. Myšlenka projektu skvělá, provedení šlo až do extrému. Vynikající casting v čele s vždy fenomenálním Mikkelsenem. Nedosahuje to kvalit jako Hon ale to ani nemusí, jede si to svoji linku po rovné čáře, ze které ale občas uhne, klopýtne a vybleje se. 4* a.k.a 85%

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Nebylo to zlý vůbec, čekal jsem větší hnůj, ale herecky to bylo ok, všechny postavy na pěst a nečekaně artově stupidní konec. Ale viděl jsem horší za poslední týden. 3* a.k.a 55%

Matrix Resurrections (2021)

Naštěstí jsem nečekal nic většího než průměrný sci-fi se známým světem a tupým příběhem. A to jsem taky dostal. Ten film je od první až do poslední minuty úplně zbytečnej. Jediný pozitivem bylo vidět, že se Keanu umí otáčet i mimo Johna Wicka a že se Carrie nerozpadne hned u první věty. Svět Matrixu to otevírá o něco víc ale ne natolik, aby se kvůli těmhle pár změnám nebo úpravám v systému točil celej film. Bylo to prošpikovaný detaily, který mě zaujaly, ale majoritní stránka filmu byla mdlá a místama nudná. Ani jednou se mi nestalo, že bych se u trilogie nudil, tady to začalo už někdy u začátku. Storyteling, postavy, akce, efekty, legendární bullet time, všechno špatně. Tu trochu pozitiva dalo rozvětvení světa, NPH jako upgrade z Architekta na Analytika, pomrknutí na starší filmy a usazení agenta Smithe, ale tam by se dalo na ten nápad taky plivnout. Suma sumárum jsem tři hodiny sledoval něco, co už nikdy neuvidím a okamžitě to vymažu z paměti. Anál Wachovský už nenavázal a nikdy nenaváže, takový deja-vu nečekám. 2* a.k.a 30%

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Horší než první série, ta nabídla sice nekonzistentní styl vyprávění příběhu, ale mělo to tak svoje kouzlo. Druhá už jede chronologicky, ale je tam na můj vkus až moc nezajímavého plkání a několikrát jsem se přistihl, že dej úplně ignoruju, protože je prostě špatnej. Scénář je odfláknutej a svět Witchera naprosto nevyužitej. A na příběhu by to mělo stát především. Na druhou stranu jsem si zvykl na casting a nikdo mi tam vyloženě nevadí. Efekty jsou na vysoké úrovni, masky, atmosféra, technická stránka prostě funguje na výbornou. Zbytek je zlej. Nejvíc top jsou ogaři, tam jsem se vyloženě smál. Bohužel jen asi dvě minuty. 3* a.k.a 55%

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

No, ono to zlý nebylo, pokud od toho člověk nečeká bůh ví co. Jenže u mně bůh věděl co čekat, respektive v co jsem doufal, a nedostal jsem. Do půlky to má hodně (ne)příjemnou atmosféru a bylo to víc jak Blair Witch než PA, od PA to zdědilo jen název a většinu neduh, kterými série trpěla. Že mi zprznili Asmodea budiž, ale když už na něco došlo, tak to bylo ohraný, hloupý a herci v hektických pasážích byli vyloženě k smíchu. Vyloženě hovno, jak jsem prorokoval, to není, ale taky to nevoní po fialkách. Jmenovat se to jinak tak bych dal i tu čtvrtou, takhle jen 3* a.k.a 50%

tick, tick...BOOM! (2021)

Si to pouštím, že Garfield a životopisnej film, budiž. A vono kurva muzikál. A ještě k tomu špatnej. 2* a.k.a 40%

Není čas zemřít (2021)

Dobrý to bylo, solidní rozloučení s Craigovým Bondem, konec mě ale za srdíčko nechytnul, akce slušná a přehledná, Ana De Armas je bohyně, sem tam jsem postřehl horší CGI, papírovej záporák. Suma sumárum je to u mně asi třetí nejlepší Bondovka s Craigem. 4* a.k.a 85%