13. komnata - 13. komnata Svatopluka Karáska (2009) (epizoda)

TV/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +zdá se být dobrým člověkem -pro mě však je tento člověk naprosto vzdálený/// I podle počtu hodnocení je vidět, jak je tento zpěvák a básník známej. Tedy já ho neznám a ani jsem o něm neslyšel. Až do teď. I proto mě tato 13tá komnata moc nezaujala. Zpracována je standartně, ale zde nejvíc platí, že hodnotit to budu podle osobnosti, která se v pořadu objeví./// Celkem 36%///

Chuck (2007) (seriál)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +scénář, námět, postavy -snad kdyby se to bralo někdy víc vážně/// Možná je na hodnocení ještě brzy, viděl jsem zatím jen první sezónu. Největší problém mi dělá si seriál pořádně vychutnat. Někdy se na něj dívám tak trochu ve spěchu. Příjdu z práce, ani se nestíhám pořádně najíst a už to začíná. A přitom je tam tolik věcí a údálostí, že to člověk někdy ani napoprvé nestihně všechno postřehnout. Hlavně ze začátku mě seriál naprosto ohromil a nutno říct, že ze všech seriálů co vysílá Prima Cool je tento nejlepší. (Možná ještě Futurama, tu mám ale už 2 roky na DVD, takže tu teď nesleduji.) Proto se pro mě stal Chuck nejsledovanějším a nejvyhladávanějším seriálem této stanice. Líbí se mi ve spoustě věcech. Nejvíc asi v tom, že není težké si říct: "vždyť tento seriál je skoro o mě". Prostředí obchodního domu Buy More tomu napomáhá. Jen ségru nemám, ale to je asi tak jedinej rozdíl mezi mnou a Chuckem. A je to přitom jednoduché: normální kluk se stane tajným agentem a tuto skutečnost před svým okolím tají...prostě klasické ohrané téma, ovšem zabalené do hezkého a zábavného kabátku. Od seriálu opravdu víc nepotřebuji./// Celkem 91%/// Shrnutí: První řada (86%), Druhá řada (96%) zvláště poslední 3 díly byly neuvěřitelné.

Láska a jiné pohromy (2006)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +humor -nějak jsem si té Gwyneth a Orlanda nevšiml, opravdu tam hrajou?/// Tak já nevím. Na tenhle film jsem se aji tešil, jeho hodnocení není špatné, jenže já měl chuť to po 20ti minutách vypnout. Naprosto mě to nebavilo. Postavám jsem nerozuměl. Byl jsem celkem otráven a znuděn. A tenhle stav trval zhruba do poloviny filmu. Potom už jsem tomu přišel na chuť a začalo mě to i bavit a docela aji chápu co je na tom film tak hezkého. Přesto mám smíšené pocity a vidím to na slabé tři./// Celkem 53%///

Transformers: Pomsta poražených (2009)

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +konečně jsou akční souboje přehledné a lze si tak souboje vychutnat naplno, přibylo "zvířátek" -možná až moc, chtělo to přecijen víc emocí a silnější hudební podkres, chtěl jsem aby mě pořádně mrazilo/// Kdyby jsem tohle viděl táden po jedničce, nebo dokonce před ní, bylo by to za plnej počet. Kdežto s odstupem času od prvního dílu jsem už věděl do čeho jdu a moc věcí mě tu už nepřekvapilo. Přesto film nemohu potopit. Vždyť je to pořád to co od Transformers chceme. Někdo bude namítat, že těch soubojů je hodně a zabírají tak místo příběhu a hercům, ale pořád je to tisíckrát lepší než novej Terminátor. Zábavy a vtipu je tu taky dost, někdy možná až moc (rodiče hlavního hrdiny) a masakr to je pořádněj. Já jsem naprosto spokojenej a i když pokračování přišlo dřív, než jsem si ho pořádně stačil uvědomit, jsem rád, že jsem se ho dočkal. Raději dříve než vůbec. Mimochodem, zažili jste někdy v českém kině, že by diváci v sále u některých scén a na konci filmu tleskali?/// Celkem 94%/// Podruhé viděno na Blu-ray 28.12.2009. Po prvním zhlédnutí jsem si nebyl jist, zda si Transformers 2 tak vysoké hodnocení zaslouží. Nyní po druhém zhlédnutí tyto pochybnosti nemám.

Na cestě - Na cestě po Córdobě (2009) (epizoda)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +moderní metropole a kultůra, zajímavé způsoby stolování -méně působivé prostředí, méně hudebního doprovodu/// Dobrá a zajímavá část, která vás upoutá podle toho jak vás zaujme prostředí. Osobně jsem překvapen jak je Argentina "moderní". Klidně by se tam dalo žít./// Celkem 74%///

The Hire: Chosen (2001)

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Clive Owen, podmanivá hudba, hraje to pěkně na efekt -jenže vypadá to, že to hraje pouze na efekt, příběh skoro nikde, pasáže kde se nejede jsou nudné a záporáci v autech se chovají divně/// Spíš průměr než nadprůměr, jen ta hudba a pěkné zábery to zachraňují, jinak bych šel na 2*/// Celkem 60%///

Krvavé pobřeží (2009)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +dobře rozlišitelné postavy, sympatičtí herci, hlavně Takeshi Kaneshiro, výborná hudba, perfektní scény, záběry a souboje -přecijen hlavně v bojích je to hodně nepřehledné/// Tak s tímhle se nám Jonh Woo posledních pár let piplal. No byl jsem na jeho výtvor zvedavý. Před zhlédnutím jsem měl obavy, zda-li ten film vůbec pochopím, nebo zda mě to nebude nudit. Ani jedno z toho se naštěstí nestalo a i když u páté hvězdičky váhám, přeci jen ji udělím. Snímek totiž nemá žádný velký neduh, který by mi příliš vadil. Děj je přehledný, postavy rozpoznatelné a příběh jednoduchý. Navíc mě fascinovalo, že se film více blíží žánru "válečný" a v tomto směru jsem asi lepší válešný film neviděl. I když někdo asi bude namítat, že si pletu válku a akční film. Jako válečný film je to reálné, bez nějakých podivností a velice mě nadchla strategická část válečných postupů. To teda jsem koukal s otevřenou pusou. Rozhodně jsem zvědav na oba původní filmy, asi vyzní úplně jinak. S touto verzí jsem však spokojen./// Celkem 86%///

Jménem krále (2009)

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +obsazení, hudební motivy, příjemné hlasy herců -slabší obsah (děj), především však působí hodně televizně/// Řekněme si to narovinu: českému historickému filmu od tohoto okamžiku fandím. Jediná pořádná výtka směřu na distributory a ten fakt, že tento film nasadili do kin. Tam se totiž vůbec nehodí a při srovnání s konkurencí vypadá jako šedá vypelichaná myš. Rovněž mi trochu vadilo (na historický film) málo komparzu a davových scén. Vše v tomto směru působilo "na víc lidí nemáme už peníze". Výprava je totiž jinak obstojná. Herce jsem si parádně vychutnal, protože taková hvězdná sestava pohromadě se jen tak nevidí. V případě, že by se jednalo o večerní televizní film, neváhal bych se 4*, takhle je to jen za tři, ale přesto návštěvy kina nelituji./// Celkem 62%/// PS: Knížka je ještě o něco lepší

Rituál (2006)

DVD/// Obsazeí 6/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +potěší NIcolas Cage a Leelee Sobieski, a poznal jsem tu i další herce (Parker, Franco) -to je ovšem vše co za něco stojí, zblitek nestojí za to/// Říkal jsem si, přece film nebudu hodnotit a odsuzovat když jsem ho ještě neviděl, počkám si a udělám si svůj názor. A ten zní, že tento film je špatněj. Snaha vymyslet nějakou mysteriózní báchorku je zjevná, avšak vůbec nefunguje a je hlavně nudná a nezajímavá. Je to prostě blbost co se tu děje. Je to nesmyslný, zbytečný a tvůrci by si zasloužili rituálně upálit./// Celkem 29%///

Prime (2005)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +vydařený český dabing -že některým "vtipným" situacím se tvůrci vyhnuli/// Prime je velmi příjemná a uvěřitelná romantika dochucená jemným humorem, který vás však v mnoha situacích nádherně pobaví. Není tu nic co by tu být nemělo a mohlo by tak kazit celkový dojem z filmu. Nádherný příběh dopněn přirozeným herectvím všech zůčastněných zvedá hodnocení ještě výš./// Celkem 84%///

Časové pásmo bylo změněno