Goodbye Place, The (1996)

YouTube/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 2/10/// +má to celkem slušnou atmosféru -je to černobílé, dá vám zabrat než to pochopíte/// Prvotina Richarda Kellyho, která dává tušit kterým směrem se autor vybere. Pochopil jsem to tak, že matka za zlobení svého syna týrá (zavírá ho do místnosti). On se v průběhu snímku setká se starým pánem (pozor aby to nebyl pedofil), který si ho vyhlédl (protože zná jeho problém) a nabídne mu možnost úniku (odtud tolik pohřešovaných lidí) do lepšího světa. Možná jsem to pochopil špatně, možná ten film nelze chápat a nebo ho lze chápat různě./// Celkem 31%///

Ztracené město (2008) (TV film)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Efekty 4/10/// +snad potěší Ian Somerhalder a některé záběry, líbil se mi happy end -slabí hudební doprovod, film se kupodivu obešel bez efektů (rozuměj: tvůrci se ani nenamáhali), jinak velice zdlouhavé a únavné, to znamená nudné/// Další německá produkce. Proboha. Je to z toho cítit a vidět na sto honů. Němci se prostě nezmění. Je jedno jestli točí romatiku, katastrofu nebo sci-fi. Pořád to vypadá stejně.Hezký plakát, zajímavý námět, jenž je nevyužit a film se tak smrskl do něčeho co připomíná Lovce pokladů a je to přitom dost nezáživné./// Celkem 34%///

Smyslné touhy (2006) (TV film)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Holky 9/10/// +hezký holky, hezký kozy, na péčko celkem přijatelnej příběh a chování postav -občas zazlobil dabing, slabá hudba/// Když péčko nudí, tak je to špatný, ale tohle se mi líbilo, rozhodně koukatelný./// Celkem 62%///

Donnie Darko (2001)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +naprosto odzbrojující atmosféra, maska králíčka je fakt hustá, výborná hudba, kamera, dost jsem se nasmál -tenhle režisér by neměl nic točit, film jen pro náročného diváka/// Donnieho Darka jsem musel vidět. Tolikrát jsem o něj na databázi zakopl, tolik známích herců ho má ve své filmotéce a mě film stále unikal. Nikdo ho v okolí prostě neměl. Zajímalo mě jestli ho pochopím, nebo ne. Zda se u něj budu nudit, nebo jím budu fascinován. Skutečnost se má tak, že první dvě třetiny jsem film hltal, nemohl z něho spustit oči a napjatě sledoval co se bude dít dál. Už dlouho jsem nezažil něco tak hustýho. Bohužel to nevydrželo až do konce. V poslední třetině mě to začalo nudit, ale hlavně jsem to nechápal. Myslel jsem si, že to v závěru bude mít jiný směr a že to skončí jinak. Jenže začalo to být hodně překombinované, divné a odpověď pořád nikde. Závěr sice vysvětlil, ale neuspokojil. Těším se na pokračování./// Celkem 83%///

Zamilovaný Shakespeare (1998)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +chytlavá atmosféra a příjemná hudba, sledujeme vznik Shakespearova největšího díla, některé scény mě opravdu dokázaly vtáhnout, taky zaujala hlavní herecká dvojice -už o něco méně se mi líbila výprava, ze zaátku to mělo slabší rozjezd/// U takovýchto filmů se opravdu bojím toho jestli mě dokáží zaujmout. Obvzláště, když mají takový námět. Tentokrát se to ovšem povedlo. Po mírných rozpacích jsem do děje vklouznul jako malina a film si celkem užíval. Příjemně jsem se bavil a občas jsem se i dobře zasmál. Komedie to sice není, ale hraje to často v odlehčeném stylu. No a potom samotný příběh je dojemný, krásně romantický s příjemnou dvojicí, které to spolu dost sluší. Takhle to mohlo skutečně být./// Celkem 75%///

Igby (2002)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +herecký výkon Kierana Culkina, potěší Clare Danes a další herci (Peet, Phillippe, Nixon) -náročný snímek pro nenáročného diváka/// Spíš smutný a depresivní příběh o jednom mladíkovi, který to nemá zrovna moc lehké. Film jsem si sice užil po herecké stránce, ovšem svým vyzněním mě spíše otrávil. Ke všemu nabídne dost nesympatické postavy (kmotr, matka) a téměř žádný hudební doprovod. Stačí opravdu vidět jednou./// Celkem 59%///

Zůstanu svůj (2009) (pořad)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +průřez několika pořady, něco z toho pobavilo -nostalgie u mě v tomto případě nepůsobí, jak by mohla když jsem ještě nevěděl o světě v době kdy tohle bylo natočeno/// Hodně retro. Těm co to znají to připomene zřejmě ty nej scénky. Mě to nic moc neřeklo. Čekal jsem něco jiného./// Celkem 43%///

Tom a Jerry - Kočičí miminko (1943) (epizoda)

YouTube/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Jerry je zde celkem zábavný, moment kdy tři kocouři zpívají taky není k zahození -tu holčičku nemám rád, vůbec tento díl je dost mimo mísu/// Tohle už bylo docela nevkusný. Tohle si tvůrci mohli odpustit./// Celkem 58%///

Inferno (1999)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +pár známějších herců, hudba, občas akce -příběh, scénář, chování postav/// Tak není to tak špatný, až na to, že je to strašná blbost. Velice naivní a hloupá. No aspoň, že to moc nenudí a nemá to přes sto minut. I u Van Damma je tohle slabší kousek./// Celkem 48%///

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Leasing (2005) (epizoda)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +příběh, který má něco do sebe, zápletka, herci, vtip, napětí -pomalejší rozjezd/// Miroslav Donutil na stará kolena příjde do domova důchodců, kde se seznamuje s obyvateli a zde pozná i jednu milou starou dámu, které se rozhodne s ostatními pomoct. On ji totiž její syn pravidelně jednou mesíčně navštěvuje, ale pouze za učelem aby mu dala nějaké peníze, které našetřila z důchodu. To se samozřejmě našemu zachránci nelíbí a tak vymyslí plán...Povídka je to zábavná a nese si sebou tohle poselství, které ovšem násilně nevnucuje, spíš se opravdu snaží pobavit, proto se přikloním ke 4*/// Celkem 70%///