Psanec Josey Wales (1976)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +naprosto dokonalé, takhle nějak si představuji western, výborné prostředí, dlouhé, dramatické, mnoho silných scén, příjemná hudba -na druhé, třetí zhlédnutí bych se asi u některých "kecacích" částí nudil/// Fakt hustý. Už se mi nestává moc často, že by mě nějaký film pohltil a já si užíval každou jeho minutu. Clint hraje znaměnitě, na jeho časté flusání rozžvýkaného tabáku nejde zapomenout, jeho pomalá gesta a rychlé kolty vás dostnou. K tomu si připočtěte dobře napsané vedlejší postavy z nichž především zaujme Chief Dan Geroge a velmi okouzlující Sandra Locke. U sledování jsem se bavil vzrušením, strachem a napětím a občas se i smál některým dialogům a gestům (rozžvýkaný tabák vs. pes). Tohle je film, který bych si dal klidně znova./// Celkem 91%///

Cry_Wolf (2005)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +trošku atmosféra, trošku Lindy Booth, dobrej plakát a maska -slabej masakr, nic moc neukážou, překombinované finále, horší kamera i obraz/// Tak Cry Wolf jsem si dlouho odkládal s nadějí, že uvidím pořádněj horor nebo aspoň pěkně pikantní vyvražďovačku. Ničeho z toho jsem se ale nedočkal. Jediné o co se film snaží (a trošku mu to vychází) je klamat diváka a hezky si s ním pohrávat. A taky se snaží o dobrou atmosféru, ale ta je v kontextu s koncem filmu ehm zbytečná. Takže filmu bude více slušet dvouhvězdičkové hodnocení./// Celkem 48%///

13. komnata - 13. komnata Luby Skořepové (2008) (epizoda)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +poutavý medailonek -jinak standartní 13.tá komnata/// Luba Skořepová je mi sympatická. Dokonce už když jsem byl mladší jsem ji někde výdával a už tehdy na sebe dokázala strhnout pozornost. To, že se i ve svém věku nadále věnuje divadlu a filmu mě fascinuje a její názory se mi líbily. Její vyprávění mi pak přišlo celkem dojemné./// Celkem 83%///

Žbluňk! (1984)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// Tom Hanks a Daryl Hannah, námět -chtěl bych někdy vidět pokračování a nebo remake/// Hezký romantický film a jeden z nej filmů na téma "mořská panna" a taky milá vzpomínka na dětství, kdy jsem tenhle film zbožňoval. A nejlepší je, že i dnes má stejné kouzlo a příjemně vás pobaví./// Celkem 83%///

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +završení 10 let seriálu, o něco vetší rozpočet než u seriálu -hodně upovídané, takže ten kdo nezná seriál bude ztracen/// Zrovna včera, po více jak deseti letech jsem dokoukal seriál Hvezdná brána. O tom, že to je jeden z nejlepších seriálů co kdy vznikl jsem se rozepsal u samotného seriálu. Teď k filmu, který jsem si hřál na harddisku něco přes rok, a čekal než dkoukoukám desátou řadu. Tento film navazuje na závěr desáte řady a snaží se celý seriál uzavřít. Což se mu i z velké míry povede. Podstatnější ale je jak vyzní jako samostatný film. O tom, že to je pro fanoušky povinnost, netřeba diskutovat. Jeho výsledná podoba je jako by vypadl ze seriálu a mělo se jednat o dvojdíl. A možná už to tady někdo zmínil, samotné dvojdíly jsou častokrát i lepší než tento film. Ve "finále" bych čekal, že se autoři vyřádí a naservírují nám bitevní orgie, což se skoro nikdy za dobu seriálu nestalo a ani v tomto filmu tomu není jinak. Přesto si na nějakou akci příjdete. Ani o dramatické části není nouze. Tohle už prostě tvůrci umějí. Neznám sice nikoho kdo by neviděl tvůrcům do karet, ale já osobně vždy dělám, že netuším co příjde a párádně se bavím. Teď už jen zhlédnu Continuum, vrhnu se na Atlantis a počkám si na Universe. Svět Star Gate jen tak neopustím./// Celkem 78%/// PS: tak i toho Terminátora jsem se dočkal, replikátoři rulezz. Podruhé viděno v TV 10.3.2013

Hvězdná brána (1997) (seriál)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +svět Hvězdné brány, vše je dokonale propojené, scénář naprosto sedí a děj a údálosti na sebe navazjí jak mají -znovukoukatelnost mohla být větší (většinou stačí vidět jednou, napodruhé už vás nic nepřekvapí)/// Někdy před 14ti-15ti lety jsem měl možnost zhlédnou jeden zajímavý snímek, který se jmenoval Hvězdná brána. Tahle dobroudružná sci-fi se mi velmi líbila a na první průchod bránou nikdy nezapomenu. V té době jsem si řekl jak by bylo krásné právě z tohoto námětu udělat seriál. Dál jsem to však pustil z hlavy a až jednoho dne, někdy před 11 lety začal běžet v televizi tento seriál. Dodneška si pamatuji, že jsem si nebyl jistej jestli Daniela hraje stejný herec jako ve filmu, ani jsem si tehdá nemyslel že Teal´c vydrží až do kocnce seriálu. Ovšem potěšila mě účast Richarda Deana Andersona, kterého jsem znal už z dětství jako MacGyvera. No a dnes tu máme konec seriálu. U žádného jsem nevdyržel tak dlouho. Všechny postavy jsem si zamiloval. První čtyři řady byly výborné. Pátá a šestá procházeli jakousi krizí, prostě byly slabší, Daniel odešel, přišel místo něj Jonas Quiin. Nebyl nejhorší, ale na Daniela neměl a tak možná proto se tam dlouho neohřál. DO sedmé řady se vrátil. Ta se mi celkem líbila. V osmé přišla na řadu Atlantida. V deváte Orájové a v desáte Merlin a hledání Archy pravdy. No pořád se něco dělo a jistota byla jen jedna, že z toho vždy vyváznou. Vlastně ne, nikdy to nebylo jisté, jen sme v to doufali. Škoda, že seriál neměl větší rozpočet. Kulisy byly dobré a akce taky, jen to vše mohlo být ve větším měřítku. Více komparsistů, větší boje, ještě víc akce. Jinak si ale nemohu stěžovat. Každá část byla něčím jiná, originální a zajímavá. Když už sme u té originality: skoro vždy mi přišlo, že ta a ta část se něčemu podobá. Nějakému filmu, nějaké situaci. Postavy se častokrát nacházeli v situaci, kterou jsem viděli v jiném filmu. Namátkou: Predátor, Poslední samuraj, Trosečník, a vzpoměl bych si na desítky dalších, už mi tam chyběl jen Terminátor. Byly sice i nudnější části, nebo čísti vyloženě průměrné. Mě osobně nudli části s Tokrama nebo s Džafama. Ale těchto části moc není, vždy tak 2-3 na jednu řadu. Ostatní stojí za pozornost a některé jsou dokonce nezapomenutelné. Pokud pominu ty dvojdíly, které by vydali za samotný film, tak mám na mysli především epizodu 1969 a epizodu s názvem 2010, obě patří mezi TOP. Na tento seriál budu dlouho vzpomínat, přinesl mi hodně zábavy, vzrušení a splnil mi moje přání, že by něco takového mohlo vzniknout./// Celkem 95%///

Rozchod! (2006)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// Aniston září, Justin Long potěší, scénář je odlišný od jiných -moc gagů a hlášek tady nenajdete, slabší hudba, slabší obsazení/// Rozchod je celkem netradiční romantický film. Už jen tím, že je to víc drama než komendie a přestože by tento námět vybízel k tomu, aby si z něj filmaři vystřelili a naservírovali nám tucet gagů...neděje se tak. Film je spíše vážnější, opravdovější a občas si jen řeknete, že to je pěkný úlet jak se ti dva k sobě chovají. Film je celkem zajímavý a rozhodně není špatný. Otázkou je jen, jestli sme nečekali něco víc./// Celkem 63%///

Ulice: Zlatá muška (2007) (TV film)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Maciuchová a Hrušínský, příjemná hudba -přišlo mi to po dějové stránce takové vlažné, nic moc se nedělo, žádné velké drama se nekonalo/// Nostalgické, romantické, odpočinkové, tři slova, která vystihují náladu tohoto snímku. Je to první "výlet" seriálu Ulice mimo svoje území. Je to možnost, jak nám ukázat postavy v úseku (obdobý) prázdnin, kdy seriál není vysílán./// Celkem 60%///

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Arielle Kebbel a Stiflerův mladší brácha taky není špatnej, odkazy na původní trilogii (Jimův táta, starší brácha Steve Stifler, Šerminátor), hlášky a některé hodně vtipné scény -přezevšechno slabší příběh, zápletka (i když všichni víme, že o to až tak nejde), hlavně soutěže (hudební souboje) byly dost slabé, menší kadence smrtelných hlášek (u trojky jsem se nasmál daleko víc)/// V době kdy už vyšel šestý díl se mi teprve teď podařilo zhlédnout tento čtvrtý. Z teen komedií jsem už pomalu vyrostl, nebo alepoň ta doba není daleko, ale pořád to je můj oblíbený žánr a Prcičkovská série je asi moje nejoblíbenjěší. Čtvrtý díl je sice slabší, ale naštěstí si pořád zachovává atmosféru původních dílů. Je škoda, že se musíme obejít bez původní sestavy, ale Stývův mladší bratr (přesněji Tad Hilgenbrink) tuto obsenci skoro 100procentně zachraňuje. Je opravdu dobrej a svoje ksichty dokáže prodat. Nejvíc mě ovšem zaujala Arielle, která je tak sladká a hezoučká, až to možný není. Trošku mi připomíná Menu Suvari z jedničky. No každopádně radost pohledět. Eugene Levy je taková stálice a opět bude rozdávat svoje moudra.No a scénky s kamerama, s nápojema apd. dokážou dobře pobavil. Já jsem tedy spokojenej./// Celkem 66%///

Tom a Jerry - Švihák (1944) (epizoda)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +ke konci hodně vyostřené, hudba -zbytečně se tady moc mluví, raději mám ty díly, kde není kočička/// Tak nakonec jsem se i bavil, protože jsem si vzpoměl na některé památné scény (zapálené sirky na noze, scvrkávající se oblek), určitě se však nejedná o TOP epizodu./// Celkem 84%///