Popelka (1969) (TV film)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Výprava 7/10/// PLUS: Jan Tříska a jeho hudební vstupy, ostatně celá hudební složka je moc pěkná, Pešek, Štědroń, Hrušková, radost se na herce dívat a pro ostatní to platí stejně tak, mnohé situace jsou dnes i trochu nechtěně úsměvné, především skutečnost, jak si poradili se zpracováním a vlastně minimalismem (málo prostoru, málo exteriérů, pár lokací) MÍNUS: někomu to přesto může přijít málo, zvláště když má srovnání, byl bych potěšen, kdyby to bylo v barvě/// Shrnutí: neviděl jsem tolikrát, vlastně možná jen párkrát a dávno, ale vždy jsem věděl že tuto Popelku mám rád a dnes se mi to potvrdilo. Krásně jsem se bavil, upřímně se smál a velice se mi líbilo celkové pojetí příběhu, jeho zpracování a herecké provedení všech zúčastněných. Při diskuzi jsem možná došli k závěru proč o pouhé čtyři roky později byl příběh Popelky znovu natočen. Potěší Jiří, jehož bratranec Miloš se stal později naším pedagogem při studiích/// Celkem 93%///

Pokoj 205 (2007)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// PLUS: občas vykoukne atmosféra MÍNUS: tady by mě zajímalo kdo kopíroval, zřejmě Dánové od Amíků, nejen, že je to po hororové stránce totálně klišé, ale i v rámci filmařiny jsou postupy příliš zkopírované a ohrané a navíc, dánští herci tomu nepřidávají, ani nemůžete říct, že koukáte na své oblíbené herce/// Shrnutí: Dost dlouho nuda, v druhé polovině se začne něco dít, ale na záchranu celého filmu to nestačí. Navíc vysvětlení a vyřešení je spíš z ranku sci-fi. Moment, jdu se podívat do zrcadla, jestli mi v něm nestraší./// Celkem 32%///

Divoká zvěř (1984)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: celkem slušné masky a kamera se nebojí ukázat detail, zároveň ale ostrost není tak velká, aby jste byli nuceni od filmu odejít, je to takový mix eko hororu v době, kdy této tématice ještě nebyla věnována velká pozornost a zároveň má prvky katastrofického filmu MÍNUS: logika v chování některých postav, herecké výkony (občas se někteří snažili) a český dabing, stejně tak závěr se vyřešil dost rychle a snadno, droga prostě přestala účinkovat/// Shrnutí: Zvláštní mix: italský film, francouzský dabing a německé město počátku osmdesátých let. Občas jsem si vzpomněl na Planetu opic. Za mě super zpracování, které je krásně poplatné době vzniku. To ovšem je kompliment, protože nechápu, jak to dokázali natočit. TA zřejmě mistrovská práce se zvířaty. Po roce 2000 bylo často vše digitální a s odstupem pár let výrazně trapné. Divoká zvěř naopak předvádí poctivou práci při tvorbě a stále dost dobře funguje./// Celkem 69%///

Spolek nemilosrdných (2009)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: Rumer Willis se zřejmě potatila, Carrie Fisher to s brokovnicí sluší, docela psycho a zdařile rozehrané drama mezi "kamarádkami", sice ne vždy uvěřitelné, ale šlo o rozdělení charakterů, hodilo by se asi dobře pro studii chování, má to atmosféru a napětí MÍNUS: herecké výkonu občas nejsou zcela přesvědčivé, závěr a "překvapivé" zvraty vůbec nejsou překvapivé, naopak jsou s přehledem očekávané/// Shrnutí: Čekal jsem něco trochu jiného, ale bylo to nakonec spíš lepší. Částečně to funguje jako vyvražďovačka, ačkoliv v tomhle film není nejlepší. Spíš mě zaujalo jak jistá "nehoda" rozkládá "spolek" zevnitř. Vtipné je, že jim jejich osud spíš přejete./// Celkem 76%///

Muž ve stínu (2010)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Kamera 5/10/// PLUS: režie, hostující Eli Wallach, jedná se o jeho poslední roli, napínavé, záhadné, s dobrou atmosférou a několika překvapeními v závěru, které vám dají nový pohled na celý děj MÍNUS: což jsem tak nějak čekal, zároveň vyprávění po většinu stopáže mate diváka a nepředkládá mu všechny informace/// Shrnutí: Nenudí a zaujme, ačkoliv tento typ filmů nevyhledávám a nemám rád, tak i mě svojí atmosférou zaujal a po jeho skončení máte potřebu si film pustit znovu, nebo o něm minimálně přemýšlet. Hlavní hrdina se tím prokusuje podobně jako my a dlouho neví na čem je. V závěru to vše dává smysl, ale asi bych si přál jiný závěr pro hlavní postavu./// Celkem 70%///

Mimo zákon (2005)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 6/10/// PLUS: docela bohaté obsazení, hodně postav, nejvíce se mi líbil LL Cool J a do určité míry postava Kevina Spaceyho a je tu Piper Perabo, pro kterou mám slabost MÍNUS: ale je ve velice malé roli, v podstatě po první třetině zmizí z filmu, moc se mi nelíbil Justin Timberlake, respektive jeho postava je taková fádní a na hlavního hrdiny dost nevýrazná, atmosféra filmu a kriminální prostředí mi nejsou moc příjemné, nemám moc rád takovýto druh filmu/// Shrnutí: Klasická zápletka a zajímavé rozdělení rolí a jejich charakterů, záporáci byli fajn, bylo jich víc a jeden z nich dokonce dospěl změny. Scénáristicky to bylo takové slabší a méně uvěřitelné, akce je taky spíš míň. Je tu však docela dobrá atmosféra a solidní napětí./// Celkem 62%///

Kontrakt (2006)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Kamera 6/10/// PLUS: Morgan Freeman, napínavé, dobrá atmosféra a vývoj, zajímavé postavy a vztahy mezi nimi, jejich chování bylo poměrně uvěřitelné MÍNUS: akce mohla být nápaditější, casting hvězdněji vybraný (ve vedlejších rolích), zároveň film se mohl vydat mnoha směry a vybral si směr nejvíce předvídatelný, třeba že chování postav je celkem uvěřitelné, vývoj situací už o něco méně, je to víc filmové než reálné/// Shrnutí: Já jsem docela spokojený. Děj mě zaujal a byl jsem jím poměrně pohlcen. Nebyla to nikterak náročná filmařina a prakticky stejný námět i provedení jsme už viděli mnohokrát, ale pokud máte tento žánr rádi, tak proč ne./// Celkem 63%///

Vrahouni (2010)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: Kathrine Heigel v sympatické roli s dobrým scénářem, Ashton Kutcher v akční roli a celkem mu to sedí, je tu poctivá akce a solidní zábava, i jako komedie to funguje, ten kill za pomocí paroží se jen tak nevidí MÍNUS: trochu okoukaný scénář a poměrně předvídatelné, v druhé půlce trochu slabší/// Shrnutí: Skvěle jsem se bavil a užíval si celý film a především herce v hlavní roli. Myslím, že se ústřední dvojice dobře doplňovala a její postava byla skvěle zvládnutá./// Celkem 77%///

Sexy party 3: Prvák (2009)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Kamera 6/10/// PLUS: kopíruje to prvky a motivy z prvního dílu (pes), občas jsem se pousmál a někoho jistě potěší klasická teen romantická linka MÍNUS: rádoby vojenská akademie, vojenská šikana, stejná hlavní postava, ale jiný herec, občas přehnaně nechutné/// Shrnutí: Zřejmě jsem z tohoto typu filmů už vyrostl. Nic mi to nedalo a moc jsem se nebavil, třebaže jsem na teen filmech vyrůstal. Prcičky v sedmé třídě při školní projekci vám změní život. Tohle je však poměrně zbytečný třetí díl, který nemá téměř žádnou invenci. I kdyby mi bylo znovu čtrnáct, vybral bych si jiný film./// Celkem 50%///

Planeta bouří (1962)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// PLUS: zpracování (které jsem už někde viděl), docela uvěřitelná atmosféra, "zajímavé" efekty MÍNUS: z velké míry poplatné době úplně se vším co k tomu může patřit včetně hrdinských a budovatelských proslovů a písní/// Shrnutí: Dobře to odsýpalo a bylo pro mě poutavé to sledovat. Náhodou to zvládli docela dobře. Podobnost s Godzzilou nebo jiným (třeba Americkým) sci-fi je namístě. Pokud se přeneste přes jistá omezení (země původu, rok vzniku), může se vám film líbit./// Celkem 73%///