Hledáme Ydol (2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Scénář 5/10/// PLUS: oblíbení herci a (kdysi) pro mě oblíbené téma MÍNUS: ze kterého už jsem vyrostl, navíc tenhle film není o hudbě, o talentech nebo o příběhu, maximálně je o zkaženosti Ameriky, o zkaženosti těchto soutěží a o terorismu, který ve filmech prvního desetiletí prostě rezonoval/// Shrnutí: Hledáme Idol jsem považoval za romantický film o cestě za slávou. Dost jsem se mýlil. Je to komedie, která si napůl utahuje z terorizmu a pěveckých soutěží a vlastně to zvládá docela dobře a protože je to zároveň drama, tak tyto kategorie zároveň obžalovává a vlastně docela trefně. Zpracováno je to však dost průměrně, nemá to příběhovou osudovost a z části je ten film dnes už zastaralý./// Celkem 53%///

Pálava - Štístko (2022) (epizoda) odpad!

Proč se jmenoval Štístko, když evidentně štěstí neměl, jinak by přece nebyl mrtvej. Nebo o tom je to štěstí? A o čem je teda Pálava? Mít partu takových nesympatických přátel, to vážně nechcete.

Čas po čase (1979)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// PLUS: McDowella jsem sice opět nepoznal, ale opět mě uchvátil, Warner je děsivý záporák a Mary S. ve své druhé roli je okouzlující, nejvíc si ji samozřejmě spojím s Návratem do budoucnosti, obecně se mi tento žánr libí, film jsem si užíval a díky zasazení děje do budoucnosti, která je v době natočení snímku přítomností, ale pro dnešního diváka už minulostí :) si tvůrci nemuseli moc lámat hlavu s efekty, výprava je za mě v pořádku MÍNUS: myslím, že jsem film dříve neviděl, skoda, řekl bych že by mě pozitivně ovlivnil, zároveň škoda, že těchto adaptací není víc, zatím u mě vede Stroj času z roku 2002/// Shrnutí: Divák má až chuť se po tomhle filmu víc zajímat i dílo a odkaz H.G Wellse. Co když opravdu vynalezl stroj času a skutečně cestoval do budoucnosti a zpět do minulosti. Jak jinak by mohl to vše vědět a předpovědět? Film s touto teorií dokonale pracuje./// Celkem 77%///

Zákon vesmíru (2021)

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Akce 2/10/// PLUS: film má pěkný plakát, který vypadá akčně a naláká, v závěru je to napínavější, a má to happy-end, pokud fandíte hlavním postavám MÍNUS: není to příliš logické, nedává to moc smysl, tenhle film se snad neodehrává v naší realitě, i na krátkou stopáž je zdlouhavý a nudný, akce je tam tak 5%, komedie to není vůbec a tahá se do toho nějaké sci-fi, ale není vůbec využito/// Shrnutí: Boyega a Cooke tady fakt šlápli vedle. Je škoda, že v jejich kariérách se objevil tento film. Je na něm po všech směrech znát nezkušenost tvůrčího týmu při práci s filmovým materiálem/technikou a tvorbou/stavbou děje. Zbytečný film./// Celkem 25%///

Postal (2007)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Akce 6/10/// PLUS: některé momenty jsou TOP "hele kočka!, že ji nepoužije jako tlumič?" (od smíchu jsem spadl z křesla a málem zalehl kocoura) MÍNUS: stále dost laciné a humorem a narážkama poplatné době 15 let zpět, zároveň, některé scény jsou fakt za hranou vkusu i nevkusu/// Shrnutí: Náhodně jsem tuhle Bollovinu viděl v televizi a uvědomil si, že mi 15 let unikala. Respektive to už je skoro tak stejně dlouhá doba od maratonu filmů Uweho Bolla. Zřejmě jsem celou dobu nepotřeboval vidět jeho další kousky. Hře je to docela podobný: hra i film jsou extrémem svého žánru. Myslím si, že v době vzniku filmu bych si film ještě užil o hvězdičku víc, přeci jen, dnes už teroristé nejsou tak v kurzu a jsem taky starší, myslím si, že to spíš osloví náctileté publikum/// Celkem 55%///

Vládci vesmíru (1987)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// PLUS: poměrně nestárnoucí efekty a masky, zábavné a po letech překvapivé MÍNUS: český dabing, i když se najde i pár výjimek (dabing Skeletora a trpaslíka), po herecké stránce to není žádné divadlo/// Shrnutí: Vládci vesmíru jsou jedním z těch památných "dětských" filmů, které naše generace jako viděla, když jsme byli hodně malinkatí. Bičování He-mana si pamatuji dodnes. Ostatní děj už jsem docela solidně zapomněl a povědomý mi byl jen ten závěr a samozřejmě Skeletor. Dnes v tomto filmu vidím poměrně jasnou inspiraci Hvězdnými válkami a Conanem a kdyby to vyšlo o deset let dříve, tak by jsme se ptali, kdo se kým inspiroval. Triky a masky nicméně si pořád se Star Wars nezadají, třeba, že měli desetiletý náskok v technologiích. Přesto ale nejsou úplně špatné (rozuměj směšné) a i dnes je to koukatelné. Děj je hodně akční a mizanscéna planety Země, je typická osmdesátková, rovná se: dnešním filmům tedy šíleně vzdálená. Alespoň je to sranda. Pro mě druhým podobným klenotem je Planeta Krull. A velice se těším na nové zpracování./// Celkem 79%///

Ro(c)k podvraťáků (2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Obraz 4/10/// PLUS: opět spolu Mádl a Kotek plus Písařík, Beran a Nováková, potěší také Predrag Bjelac a v záporných rolích Pavel Rýmský a Václav Postránecký, jako crazy gangsterka to trochu funguje a je to zábavná skoro až parodie na žánr MÍNUS: jako hudební film to nefunguje, hudba nehraje prim, navíc nespadá do mého oblíbeného žánru, občas to je takové hloupoučké a nemá to úplně tah na branku, obraz ač z DVD byl dost špatný/// Shrnutí: Na tenhle kousek jsem se těšil víc jak 15 let. V kině jsem ho minul, takže už dnes neocením dvojici Kotek a Mádl, tak, jako bych to udělal předtím. O to víc potěší herci, kteří se za svoji kariéru tolik neprosadili. Bavil jsem se, občas jsem se i zasmál. Je to přestřelené, nelogické, není to ani trochu uvěřitelné, ale nenudil jsem se. Vycpaný pejsek se fakt (ne)povedl./// Celkem 59%///

Jan Werich: Když už člověk jednou je… (2021)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: krásné, zajímavé a poutavé vyprávění, Zdeněk Svěrák a jeho vzpomínání, chronologická posloupnost MÍNUS: není tu a zřejmě být nemůže reakce od Voskovce, nebo dopis od něj, je to pouze pohled od Wericha/// Shrnutí: Dojemný a pocitově silný zážitek. Wericha mám rád a po tomto dokumentu si svůj názor jen potvrzuji. Zároveň je ale škoda, že nemohlo být plně využito jeho potenciálu a že měl osud, který si nezasloužil. Naštěstí spoustu lidí na něj bude ještě dlouho vzpomínat a ještě o něco později na něj díky tomuto filmu nezapomeneme./// Celkem 84%///

Matky (2021)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: uznávám, že vínko a příjemná dámská společnost filmovému zážitku pomohou, ale přišlo mi, že jsem se bavili všichni, pro mě osobně skvělé filmové obsazení, všechny herečky a herce mám rád, postavy mužů byly snesitelné, ba co víc, daly se k nim vypěstovat sympatie (snad až na jednu výjimku), jako komedie to funguje dobře, zasmáli jsme se MÍNUS: ne vše bylo úplně logické, ale asi šlo o to ukázat charaktery a extrémy včetně extrémních situací, vadilo mi, že to je zbytečně sprosté (slovně, (ne)doslovně i obrazně) a také zbytečně moc o sexu a se sexem spojné, bylo by mi milejší a příjemnější, kdyby to tam nebylo, byl by to hezčí film/// Shrnutí: Zřejmě se nebude líbit každému, ale mě co celkem sedlo. Bylo zajímavé sledovat, kam se "příběhy" hrdinek posunou. Často je to přehnané, ale některé momenty mi přišly jako ze života./// Celkem 80%///

Agent 69 Jensen: Ve znamení štíra (1977)

Festival otrlého diváka - KINO Scala/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Dabing 9/10 Akce 5/10/// PLUS: silmultánní dabing je sázka na jistotu a velká zábava, která mnohdy převyšuje svojí kvalitou kvalitu samotného filmu a staví ho do popředí diváckého zájmu, přesto byl film divácky (u)koukatelný a zároveň palec nahoru za velkou odvahu pustit v kině v zásadě porno, spojenému diváckému zážitku se máloco vyrovná, bylo to místy vzrušující, jsem překvapen, že se to nezvrhlo MÍNUS: moje druhá zkušenost s živým dabingem, nepřekonala tu první (LFŠ2021), herce neznám a nepátral jsem po nich, ale hraji jako kdyby hráli v nějakém pornu, čekal jsem od nich víc/// Shrnutí: Film, který naštěstí není tak špatný, aby byl i bez dabingu nedívatelný, přesto ho dabing posouvá o takových 20% nahoru, někomu tato kombinace sedne i více, já měl tentokrát očekávání ještě o dost vyšší./// Celkem 60%///