Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Show 8/10/// +skvělí moderátoři (zábavní), překvapivě naprosto úžasná porota, pořad se divákům nevnucuje, hodně skvělých talentů (můj favorit Radek Bakalář, MAKO! MAKO! a Mighty Shake Zastávka) -finále, čekal jsem že všechny talenty uvidím vícekrát, takže mi vlastně "délka pořadu" nevyhovovala, už je konec a já bych chtěl ještě/// Přesto že jsem o této soutěži tolik nevěděl (neznal jsem jak vypadá její průběh) tak talenti z Britské a Americké verze mě mnohdy ohromně udivovali. I proto jsem se velice dlouho těšil až vznikne česká verze. To že budeme moct srovnávat i s pořadem Talentmánie jsem vůbec nepočítal. Takže tady v tomto pořadu, který vychází ze zahraničního originálu je vše jak má být. Dva moderátoři, příjemná, vtipná ale i úderná porota. Kraus nejvíc bavil a Bílá velice příjemně překvapila (její smích) a celkově byl pořad na úrovni, nebyl přehnaný, trapný ani plánovaně vykalkulovaný. Já se skvěle bavil a je opravdu škoda, že jsem si soutěžící ještě víc neužil. Myslel jsem si že potom jak se dostanou do finále budou ještě večer co večer něco předvádět a že se budou vyřazovat postupně. Taky jsem chtěl vědět jak se celkově umístili a přitom jsem se dozvěděl jen dělené druhé a třetí místo a vítěze. Což je trošku škoda, ale jinak super a doufám, že bude další ročník./// Celkem 80%///

Cesta do pekel (2010)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +občas napětí a atmosféra, hodně krvavé a zvrhlé, občas záblesk dobrých dialogů a reálného chování postav -přesto mi přišlo jakoby každá postava byla z jiného filmu (akční hrdina, uřvaná holka, normální kluk...), proto jste si občas mohli připadat že nechápete na co koukáte, rovněž mi vadila dost nesmyslná zápletka s přívlastkem fantasy žánru/// Cesta do pekel je v některých místech hodně špatná. Hlavně to kazí závěr. Jenže první dvě třetiny byly dost slušné na poměry vyvražďovaček určených pro video trh a tak hodnotím celkem kladně. Podruhé už se na to raději dívat nebudu, protože bych zjistil, že to dohromady opravdu moc nefunguje, ale napoprvé nejsem zklamán./// Celkem 58%///

Tom a Jerry - Myš v domě (1947) (epizoda)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +oba kocouři, spousta rvaček a vzájemných chytáků -nic zásadního/// Další velice povedený a nápaditý díl. Možná bych ještě přitvrdil nebo přidal nějakou minutku, ale i tak se dočkáme spousty drsných legrácek. Tentokrát to oba kocouři pořádně odnesou./// Celkem 90%///

Na cestě - Na cestě po Mazurských jezerech (2010) (epizoda)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +poutavé informace, Vlčí doupě (válečné bunkry z operace Valkýra) -přišlo mi to trošku neucelený/// Další díl tohoto cyklu a stále více mi připadá že se každý díl podobá jako vejce vejci. Na druhou stranu opět vysoká úroveň informací a kvalitních záběrů. Začínám si uvědomovat, že tvůrci nám nechtějí dané místo propagovat, ale chtějí nám ho pouze ukázat a něco informativního k němu říct./// Celkem 72%///

Chyťte doktora (2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Michal Malátný, hudba, vtipné situace a zábavné dialogy -o herectví se tu mluvit nedá, příběh tu pořádně není/// Je mi jasné že kdybych byl kritik, tak tento film musím shodit ze stolu. Jenže já jsem nenáročný divák (někdy úplně nenáročný) a tak se i při takovýchto komediích celkem příjemně bavím. Krásně rychle mi to u tohoto filmu utíkalo, vůbec jsem se nenudil a tak nevidím důvod proč hodnotit záporně. Postavy tu jsou sice dost zvláštní a hercům to nevěříte, ale na to se tu snad nehraje. Potěší Kryštof Hádek, Pavel Landovský a Kristýna Nováková. Prostě příjemná oddychovka./// Celkem 71%///

Poldové (2010)

Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Akce 6/10/// +Bruce Willis, Stifler :-), občas super hlášky, odkazy na filmy, slušná akce a Michelle Trachtenberg -spoustu vtipů a hlášek vyzní do ztracena, hodně často dost velká nuda, čekal jsem větší útok na bránici/// Kevin Smith na režisérské sesli. V hlavní roli Bruce "Yippeee Ki Yay Mother" Willis a k němu užvaněný černoch a ještě k němu užvaněnější Seann William Scott, který byl kdysi u mě v TOP 10. Prostě vyhlídka na parádní odreagovačku kde by se sranda násobila počtem přísedících kamarádů. Výsledek je však rozpačitý a já se opět nedivím, že tento film nakonec nešel do českých kin. Byla by to a je to v podstatě pěkná zívačka. Buddy movie nejsou špatným žánrem, i když jich poslední dobou zas tolik nevzniká, ale někdy se to ovšem přežene a nebo podcení a vznikne z toho celkem průměrná akční komedie, které chybí tah na branku./// Celkem 57%///

Na cestě - Na cestě po Shetlandských ostrovech (2010) (epizoda)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +krajina, koně, ovce, rašelina jako topení, spoustu zajímavých informací -mohlo být ještě víc hudebního podkresu/// Koníci nechyběli, za to jsem rád. Jednoho máme doma a je to takový miláček celé rodiny. Jako týdenní výlet by to bylo hezký se tam podívat, ale ta zima, asi bych tam dlouho nevydržel./// Celkem 80%///

Lovecká sezóna (2006)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Animace 7/10/// +akce, narážky, humor -slabší animace, banální příběh, dosti nezajímavé nebo nesympatické, ten jelen překonává i oslíka ze Shreka/// Tak podle ohlasů a ukázek to měl být řádněj průser a nakonec taky je. Je to fakt bída s čím si tvůrci troufnou přijít. Naštěstí závěr to hodně zachraňuje, protože je pořádně akční a taky zábavný. Takže konečný dojem si tím film u mě vylepšil. Jen doufám, že pokračování na tom bude aspoň podobně./// Celkem 67%///

13. komnata - 13. komnata Michaely Maurerové (2010) (epizoda)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +Michaela Maurerová -zajímavé podle toho jak vás ta osoba o které to je zajímá/// Míša je mi velmi sympatická. Mám ji rád jako herečku a díky tomuto pořadu jsem více zjistil o jejím životě a o tom jaká ve skutečnosti je. A zjištění to bylo příjemné. Rovněž doufám, že se vrátí k filmům a k seriálové tvorbě./// Celkem 70%///

Poslední běh (2004)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +Amy Adams, příjemně vtipné a sexuální -ještě mohlo mít větší tah na branku/// Jednou v noci si takhle bloumám bytem a napadne mě zkusit si pustit telku. Přepnu na Jojku a koukám, běží tam nějaké péčko. Paráda, stejně nemám náladu na něco dramatického, navíc název filmu mi dává za pravdu. Po několika minutách zjišťuji, že u porna už jsem se dlouho tak nebavil a najednou začínám poznávat známé tváře. Říkám si co dělá Amy Adams v takovém filmu? No co přešel jsem to a koukám dál, až teď zjišťuji že to je Last Run. Škoda, byl by to hodně dobrý nepřístupný film, takhle je to jen průměrná komedie se zajímavý nápadem a několika vtipnými momenty./// Celkem 62%///