Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +Chris Evans, Mary Elizabeth Winstead, Anna Kendrick, Michael Cera velice potěší, i další obsazení je fain, film překypuje originalitou na každém kroku, vizuální zpracování je velmi netradiční -pořádně nefungovala chemie mezi hlavními představiteli, hudba rozhodně není můj styl/// Na Scotta jsem byl hodně zvědavej. Šli jsme na něj v 11 lidech, takže slušná parta a jak známo čím víc tím líp. Výsledek je ten, že já jsem se bavil skoro nejméně. Po promítání se strhla velká diskuze, kde se rozebírali různé scény, hlášky a triky a já jen tak poslouchal a neměl k tomu moc co říct. Měl jsem smíšený pocity. Zábavné a vtipné to bylo, originální velmi, ale jako romantický film to podle mě hodně selhávalo. Motivaci hlavního hrdiny jsem prostě nechápal. Stejně tak i efektní podívané bylo někdy přespříliš a o hudbě už jsem se zmínil. Nejvíc mě asi pobavil Kieran Culkin :-) a vlastně našlo by se toho mnohem víc, přesto jsem v rozpacích./// Celkem 64%///

13. komnata - 13. komnata Martina Štěpánka (2007) (epizoda)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Prostředí 5/10/// +vyprávění je poutavé, kdo se o herce zajímá hodně se dozví -technická stránka je slušně řečeno jenom dokumentární/// Dívá se na to odlišně když divák ví, že mezi námi Martin Štěpánek už není. Mnoho jeho rolí zatím neznám, ale zde jsem měl možnost alespoň nahlédnout do jeho života, jeho rolí a politických tlaků na jeho osobu. Jednoduché to rozhodně neměl, i proto bych mu přál jiný konec./// Celkem 59%///

Rocket (2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 3/10/// +pro Lucy Liu mám slabost, zaujme Jimmy Fallon, někdo si možná z filmu odnese ponaučení -hodně rozvleklé a utahané vyprávění, málo dramatických i emočních scén/// Příběh mladého muže, který řeší svůj dosavadní vztah se svojí přítelkyní, kterou by mohl požádat o ruku, ale nějak mu v tom brání výchova od rodičů, především od jeho matky. Mezitím vzpomíná a divák se tak dozvídá vlastně proč. Do toho si ulétne se svojí bývalou spolužačkou, která se mu vyzná, že ho vlastně tehdy chtěla a to mu ještě více zamotá hlavu. Příjemná hudba a příjemní herci v docela složitém vztahovém dramatu, který je napsán tak nějak unyle a nezajímavě. Co si z toho pak má divák vybrat?/// Celkem 48%///

Temný úsvit (2006)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Prostředí 7/10/// +největší plus je asi prostředí džungle, zajateckého tábora a skvadra místních obyvatel -postavy jsou nezajímavé a pro mě lhostejné, Christian Bale je ve své roli nevýrazný, děj je zdlouhavý a často nudí/// Tohle mě vážně nebavilo, s hlavní hrdinou jsem necítil, vůbec se o něj nezajímal a bylo mě jedno co se stane jemu a ostatním. Pár akčnějších záběrů si zpraví chuť, ale není jich tu moc. Tenhle film byl prostě o přežití./// Celkem 43%///

Machete (2010)

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 6/10 Efekty 10/10/// +Danny Trejo poprvé v hlavní roli, Steven Seagal po dlouhé době v dobrém filmu, ke všemu je to největší záporák a svede souboj minimálně desetiletí, herecká sestava je nečekaná, o to víc překvapí jak skvěle funguje, spousta akce, krve, humorných a drsných hlášek, krásných holek a režisérské nadsázky -hudební stránka není úplně podle mého vkusu, pro soundtrack si do obchodu určitě nepůjdu/// No jsem příjemně překvapen. V letošním roce se sešlo hodně áčkových filmů s pořádným hereckým ansáblem (Na sv. Valentýna, Předátoři, The Expendables a Machete). Právě ten posledně zmiňovaný mě bavil asi nejvíce a při čtení obsazení jsem právě u něj asi nejvíce kroutil hlavou a zároveň byl natěšen jak tohle pospolu může vůbec fungovat. Řeknu vám výborně. Každého herce jsem si vychutnával. Záporné postavy pak ještě více. Kdybych se rozepsal byly by jsme tu ještě hodně dlouho, prostě tohle tu hodně dlouho chybělo./// Celkem 92%///

Španglicky snadno a rychle (2004)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +herci potěší, milé postavy rovněž, příběh je originální a na romantickou komedii nevídaný, je zajímavé sledovat jako si postavy poradí s jazykovou bariérou, konec není typický americký -je třeba si zvyknout na děj a příběh samotný, něco je vtipné, ale je to zároveň i rodinné drama, to není vyloženě zápor, jen prostě nečekejte, že se budete smát od začátku do konce/// Příjemný film. Trošku delší, ale Adam Sandler vždy potěší a tentokrát si k sobě přizval netypické herce pro "sandlerovku" a vznikl z toho tak trochu jiný film. Přesto zajímavá zkušenost a nutno zdůraznit, že postavy si mě získali./// Celkem 70%///

Kniha přežití (2010)

Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +kvalita obrazu tomuhle filmu hodně pomáhá, prostředí je detailní, tvůrci si s tím vyhráli, akce (když nějaká je) je skvělá, postava, kterou hraje Danzel Washington je hodně hustá, potěší Gary Oldman, MIla Kunis a Ray Stevenson, v hodně věcech lepší než podobný film Já, legenda, film má výbronou kameru -zdlouhavé záběry a zdlouhavé scény, nechybělo by moc a film by pořádně nudil, na tak dlouhou stopáž by mohlo být akce víc a hudba mohla být výraznější/// Trailer zaujal jenže první dojmi lidí co film zhlédli velice odradili. Takže jsem kino vynechal a počkal si. Možná, že jsem udělal dobře, film se pro kino úplně nehodí, žije si svůj vlastní svět, o kterém prozradí jen velice málo a když už tak v průběhu filmu, takže si musíte hodně domyslet. Ve výsledku tu spokojenost ale je. Dokázalo mě to zaujmout, líbili se mi postavy i herci, rovněž detailní prostředí, takže jsem si film spíš vychutnával. Závěr nic nezkazil, takže na Blu-ray vám mohu film určitě doporučit./// Celkem 73%///

Tom a Jerry - Neviditelná myš (1947) (epizoda)

YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Animace 10/10/// +velice originální animace, chytré, promyšlené -mohlo být ještě více gagů/// Jerry si na sebe dá neviditelný inkoust a Tom má najednou obrovský problém, který přejde až do stavu, kdy si není jistý jestli je úplně v pořádku. Opět zábavné, tentokrát se spoustou nových nápadů./// Celkem 86%///

Na cestě - Na cestě po ruské Karélii (2010) (epizoda)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +krajina, místní tradice, kultura a obyvatelstvo -méně výrazný hudební doprovod/// Tentokrát rozhodně zajímavé prostředí ve kterém se žije úplně jinak než u nás. Nechtěl bych tam žít, ale podívat se tam by nebylo úplně na škodu, navíc je tam klid. Jen bych tam musel jet přes léto, protože 9 měsíců je tam zima./// Celkem 77%///

Cyborg (1989)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +taková zvláštní atmosféra, kterou jinde neuvidíte, akce -ze začátku příšerný, vypadá to strašně než si zvyknete/// Trvalo hodně dlouho, než jsem si vzpomněl, že jsem to v dětství vlastně viděl. Připomněla mě to až scéna na kůlu. Ono se na to dá dívat i po letech, hlavně kvůli té akci, která je drsná, je jí hodně a má tzv. koule. Ale je to na hranici, za takových deset let to bude opravdu nekoukatelné. Rozhodně tu ale Van Damme dostane pořádně zabrat./// Celkem 50%///