Goyovy přízraky (2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Výprava 9/10/// +Natalie Portman, historické události, poutavý děj -někdy je až s podivem jak si s námi (a postavami ve filmu) osud pohrává/// Bál jsem se toho, že to bude nudný příběh a jednom známém malířovi a překvapivě jsem se mýlil. Film vypráví historické události konce 18 století a začátku 19 století ve Španělsku kde jistý malíř Goya je tichým svědkem všech dějinných událostí a zvratů jež se v této rozvrácené době stali. I díky tomuto filmu začínám mít velkou oblibu v historických filmech, díky kterým se hodně dozvím z dějin nejedné země./// Celkem 82%///

Na cestě - Na cestě po Oněžském jezeře (2010) (epizoda)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// +oblast a prostředí ve kterém obyvatelé žijí, dlouholeté tradice venkova, architektura obydlí a budov, příjemný hudební doprovod -kdo je zvyklí na kvalitu asi ho nic nového nepřekvapí/// Opět obrazově slušné, hudebně dobře podkreslené se spoustou zajímavých informací o oblasti do které se jen tak někdo z nás nedostane. Trošku chudší obyvatelstvo (jež hůře shání práci, která v této oblasti prostě není) nijak neshazuje atraktivitu této oblasti./// Celkem 82%///

Noc teroru (2006) (TV film)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +Martha MacIsaac a Nick Mancuso, trocha napětí -dost nesmyslný oficiální text distributora (jeho obsah=posledních 20 minut filmu), zbytečně roztažený děj a úplně zbytečné některé dějové pasáže, špatné herecké výkony, směšné chování postav, nudné dialogy a otravné rodinné hádky/// Zajímavé to trochu je, jinak bych se na to asi nedíval, ale jinak je to hodně slabé. Nechápu tvůrce proč víc jak polovinu filmu situovali do města a to slibované se objeví až ke konci. Taky nechápu, proč to má tak dlouhý rozjezd. A už vůbec mě nebavilo (ani se to nesnažím chápat) sledovat dlouhé manželské hádky. Prostě zas jsem jednou viděl hodně zbytečný film./// Celkem 36%///

Kick-Ass (2010)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +neodolatelná Chloe Moretz, zajímavé postavy, napínavý děj, kvalitní záporák, výborná hudba, perfektní akce -že už jsem to neviděl před půl rokem v kině/// Tak tohle je akční nářez roku. Neuvěřitelně jsem si film užíval a to po všech jeho stránkách. Vytříbené hlášky, citace, dialogy a nářezová akce a to vše v podání malé partičky geeků, Nicolase Cagee a jeho roztomilé dcerušky, která má tu správnou výchovu. A teď mě omluvte, je čas na nového superhrdinu, uvidíte mě na Facebooku jako Kick... /// Celkem 95%///

Královna ročníku (2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +moje oblíbená Amanda Bynes, potěší John Schneider, výborné a koukatelné finále, pár dobrých vtipů -dětinský scénář, nehledě na to, že už tu byl tisíckrát, slabší rozjezd, některé postavy fakt trapně napsané/// Dlouho očekávaný film, který jsem si dlouho odkládal. Hádejte kvůli komu? Amanda je pořád (i když taky pořád hraje podobné role) velice příjemná a krásná. Celkem se těším až si vezme nějakou vážnější roli, ale v této poloze ji mám rád. A kdybych si měl vybrat tak romantika jí sluší ještě víc než teen komedie. Samotný film je výhradně pro mladé publikum a komu je víc jak 15 bude chtít film nejspíš vypnout a pokuď tak neudělá, tak o sobě asi začne pochybovat a nebo okolí o něm :-) Brácha například nechápe jak na takovéto filmy můžu koukat. Ale mě se tento žánr líbí a pak přeci jen důvod proč na to koukám už znáte./// Celkem 67%///

Skeletoni (2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +s trochou fantasie bych tomu prostředí dokázal uvěřit, celkem zajímavá zápletka a některé efekty a masky nebyli nejhorší -dějově mohlo být klidně obsáhlejší, více dialogů, více akce, nějaká další zápletka/// Tak konečně mám za sebou další film od režiséra filmů Toxymoron a Dalur, hned na úvod řeknu, škoda, že už nenatočil nějaký celovečerák i kdyby jen do televize. Mladých nadějných režisérů tu zase tolik není (nebo o nich nevím já) a tak se každá taková snaha musí cenit. Co se týče samotného filmu, tak ten nabízí spoustu originálních (neříkám že dokonalých) masek a postav. Nejvíc pobaví oba skeletoni a jejich vzájemné dialogy. Naopak některé postavy a scény jsou dost zvláštní, ale o to možná právě šlo. Popravdě čekal jsem ještě trochu víc od tohoto filmu, ale třeba se dočkám někdy příště./// Celkem 56%///

Karamelka (2002)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +příjemný romantický příběh, dobré postavy -trošičku rozvleklé a pomalé, malí prostor je věnován hudbě i když se to na první pohled tváří jako film o hudbě/// Asi nenadchne, ale snad ani neurazí. Je to takový čistý průměr, který mě však upoutal a dal se sledovat./// Celkem 60%///

Jackass: Volume 2 (2002)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +především Johnny Knoxviile a Steve-O, hodně zábavné (různé převleky) a šílené (živý terč, střelba) -nemá to nějaký ucelenější děj a taky občas hodně nechutné (beďár, depilace), není pro slabší povahy/// Je to už hodně dlouho co jsem viděl jejich první film, který byl o něco méně zábavný, ale byl první. U tohoto jsem se občas hodně bavil a smál a občas taky odvracel zrak, protože to i na mě bylo občas příliš. Jackass předvádí odvážné, ale taky zatraceně šílené kousky, které bych si nelajznul, ani kdyby mi za to zaplatili. Snad jen jízda na čemkoliv by mě bavila. Musí se uznat, že jim to dnes asi pořádně vynáší, takže se jim to vyplatí. Otázka je, jsou všichni do dnešních dnů živý? Zdraví určitě nejsou, to je asi všem jasné :-)/// Celkem 71%///

Fanaticky zamilován (2005)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +příjemná Drew Barrymore, Jimmy Fallon kupodivu překvapil, krásná romantická atmosféra, hezký a dojemný příběh, závěr -možná v průběhu filmu mohlo být víc emocí, takových jako v závěru filmu/// A to jsem se obával, že film o baseballu bude nezajímavý a nudný. Ale obával jsem se úplně zbytečně. Fanaticky zamilován je nádherný film, který se vám bude líbit. Hlavní hrdinové se chovají normálně, nic není přehnané, přitom je to zábavné a krásně romantické. Takové mám rád./// Celkem 84%///

Jak vycvičit draka (2010)

Blu-ray/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// +vzájemné přátelství hlavního hrdiny a dráčka, nádherná animace draků, překrásné a detailní prostředí, vtipné postavy i dialogy, zajímavý příběh, akce a souboje, nesmím opomenout ani výbornou hudbu -v kině a ve 3D to musel byt asi ohromný zážitek, škoda že jsem na tom tehdy nebyl/// Tak ze začátku mi trvalo něž jsem kouzlu filmu Jak vycvičit draka podlehl. Trvalo to až do doby než hlavní hrdina narazil na obávaného draka, kterého měl možnost zabít... a od té doby mezi nimi začalo vznikat obrovské přátelství. Najednou jsem byl filmem pohlcen a užíval si ho jako malý kluk. Nejvíc se mi líbili krásné "letecké" záběry a všemožné poletování. U filmu jsem se krásně bavil a to i díky kvalitnímu českému dabingu. Ten originální je rovněž na velice vysoké úrovni. Za zhlédnutí stojí bonusy o dabování. Tento film musím mít rozhodně ve své filmotéce./// Celkem 92%///