Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Kdo neokrádá stát, okrádá svojí rodinu. Toto heslo je ve filmu splněno do puntíku. Nemá smysl se zde rozepisovat o kvalitách filmu a hereckých výkonech, protože ty jsou prostě proůměrné a není to nic co by stálo za zmínku, V čem je ale z retrospektivního pohledu film dobrý? Je to sonda do fungování tehdejší socialistické společnosti. Tehdy prostě kradl úplně každej. Sice v malým ale každej, takže celkové hospodářské škody byly ohromné. Překvapuje mě, že v 70 letech mohl vzniknout film, který relativně velkou mírou kritizuje tehdejší poměry. V době tuhé normalizace. Samozřejmě že to má celé pro-režimní podtón, ale bez toho by film vzniknout prostě nemohl.

S Nigellou ve sváteční kuchyni (2006) (pořad)

tulen: z tebe mluví akorát mindrák. :-) je to sympatická, hezká ženská co se v té kuchyni alespoň umí otáčet. Možná tě uspokojuje Babica a jeho toporné ksichty, budiž ti přáno :-))

Sex ve městě (1998) (seriál)

Seriál o tom, jak by neměla vypadat a hlavně se chovat žena. Dvě hvězdičky za sem tam se vyskytující vtipné situace, kdy jsem se relativně bavil, ale jinak nic co by stálo za řeč. Tohle už není o emancipaci, tohle je o promiskuitě, bezcitnosti a nezodpovědnosti, ke které jsou tímhle seriálem vedeny i řekněme jednodušší rozhoďnožky, které zde mamjí ideální inspiraci.

Dobrý den, město (1976)

vysoké hodnocení především za skvělé Kladenské reálie 70 tých let, které jsou ve filmu dobře zobrazeny. Materiál to je vskutnu vzácný. Film jako takový je spíš obyčejný průměr a zobrazuje příběhy několika kladenských obyvatel a jejich všední peripetie a problémy. Nadruhou stranu mě mile překvapilo, že film má naprosto minimální ideologický podtext, což je pro dobu vzniku a lokalitu kde byl film točen (dělnické a Tondovo Kladno) docela překvapení.

Poprava (1998)

Jo tohle je solidní drama, které jsem nedávno viděl po hodně dlouhé době a utvrdilo mě to v názoru na tento film. Přitom ze začátku to vypadá spíš na romantické melodrama v exotickém prostředí. Ale pak děj udeří plnou silou a moc se s ničím nepáře a emoce dávkuje po kýblech. Za zmínku stojí v té době poměrně neznámý Vince Vaughn, z kterého se postupem času stal herec zejména romantických filmů. Každopádně za mě slušné 4*

Svůdné zombie (2008)

pitomost na entou, ale pokud na to člověk kouká s nadhledem, tak tam najde spoustu zajímavých a vtipných scén. Film který si prostě na nic nehraje a je tím čím je. Působivou blbostí :-)

Baby Boom (1987)

Dobře fungující klasická komedie konce osmdesátých let, která disponuje mně sympatickou hlavní hrdinkou, která se umí poprat velmi svérázným způsobem s různými peripetiemi, který ji její dosavadní život připravuje. Na snímku nejvíce oceňuji nenucený humor, skvělou Diane Keaton a také všudypřítomnou pozitivní atmosféru Ameriky konce 80 let.

Bylo to v máji (1950)

Tohle smrdí propagandou na tři hony, chudáci lidi, kterým tenktát tohle nalejvali do hlavy. Dneska už to působí spíš úsměvně, ale tenkrát to taková legrace nebyla a bylo to myšleno zcela vážně. Úderníci vpřed, zpátky ni krok...

Mikey (1992)

Tento film si celkem pamatuji z dob mých VHS začátků, měli jsme originálku Intersonic. Tenkrát to nebylo úplně špatný i když se v podstatě jedná o klasickou vyvraž´dovačku alá Otčím a další podobné filmy. Z dnešního pohledu se ale jedná spíše o podprůměrný laciný horůrek, který má pár světlých míst, ale je to spíš úsměvné, předvídatelné a dost naivní. Naivní je hlavně chování všech dospělých, které Mikey likviduje jako protřelý vrah s nadměrným IQ, ale i fyzickou silou. Ale co, ve své době to zkrátka letělo...

Valkýra (2008)

Můj oblíbený válečný film, založený na skutečné události, jednoho z nejvíc promakaných pučů a atentátů, spáchaných na Hitlera. I přesto se to nepovedlo, jelikož pučistům nepřálo štěstí v zásadních a klíčových věcech a to zejména fakt, že to Hitler přežil a také přílišná loajalita některých nacistických pohůnků. Velká škoda, utrpení v Evropě mohlo skončit o rok a nějaké dorbné dříve. Tom Cruise je vynikající a i ostatní herci hrají velmi přesvědčivě. Claus von Stauffenberg byl bezesporu odvážný muž a tento film beru také jako poctu jeho hrdinskému počinu...