H.Gordon

H.Gordon

Hannah Malíčková

okres Zlín
Sovy nejsou tím, čím se zdají být...:-)

14 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Čistá duše (2001)

  Naprosto geniální snímek, který mi přirostl k srdci. Určitě na mě nejvíce působí psychologie postav a to, že je to podle zkutečné události, i když je snímek hodně zidealizovaný, to ale nemění nic na faktu, že je film krásný, silný a napínavý...5, 10

 • poster

  Joker (2019)

  U žádného jiného filmu jsem si nebyla tak jistá, že ho chci do TOP po prvním shlédnutí, jako u Jokera...jedním slovem superfamozní!

 • poster

  Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

  U Koralíny se mi především líbí nádherná ruční práce loutkařů, která tvoří tak překrásnou atmosféru, kterou na filmu tak miluji. Děj je geniálně vyvážený, rovnováha pohádky a hororu je toho jasným příkladem. Rovněž oceňuji zvukový doprovod filmu a výbornou vizuální imaginaci tvůrců (práce s barvami, originálními tvary). Prostě si tento animovaný film nemůžu vynachválit a to hlavně proto, že byl vytvářen s láskou a pečlivostí.

 • poster

  Mlčení jehňátek (1991)

  Jodie Foster a Anthony Hopkins v tomhle filmu ukázali, co v nich opravdu je. Nemůžu si mlčení jehňátek vynachválit. Je tam nejedna morbidní scéna, nehezké hlášky a nechutné okamžiky ze samotných cel. Ale tohle to na tom filmu dělá to zajímavé a nechci ani za mák odtrhnout oči z televize. Fim je dokonale propracovaný a občas si říkám, jak bych se zachovala já vjistých situacích.

 • poster

  Vůně ženy (1992)

  Joo, s klidným svědomím napíšu, že se jedná o jednu z nejlepší Pacinových rolí. Tak silný film jsem už dlouho neviděla a nedělal to jen smutný osud Franka Sladea, ale celkový dojem z tohoto nezapomenutelného díla. Jak může vzniknout blízké pouto mezi dvěma cizími a odlišnými lidmi je skoro neuvěřitelné, nicméně ve Vůni ženy velmi uvěřitelné. Scénu s tangem považuji rozhodně za jednu z nejlepších.

 • poster

  Opravdově, šíleně, hluboce (1990)

  Krásný romantický film se dvěma skvělými herci Alanem Rickmanem a Juliet Stevenson, který ve mě zanechal silný zážitek a chut se na něj podívat zas a znovu.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Ještě o kousek lepší pokračování jedničky. Možná trochu propracovanější a hodně té perfektní atmosféře přidal Robert Patrick, který skvěle ztvárnil T 1000. Miluji sci-fi a tohle mi dalo vše, co jsem chtěla vidět. Ve filmu jsou dokonalé akční scény a to především na veřejných místech, to si užívám maximálně. Od začátku do konce jsem napnutá jako struna a není moment, který bych si méně užívala, nebo nedej bože nudila. Jedna z nejlepších klasik. Prostě film, který si zaslouží minimálně pět hvězdiček..

 • poster

  Jak přicházejí sny (1998)

  Tomuhle říkám rodinné pouto. Jak se může ve zlomku vteřiny změnit osud lidí, kteří jsou zdánlivě šťastní a bezstarostní. A jestli takhle vypadá život po životě, tak začínám být hodně zvědavá.

 • poster

  Poltergeist (1982)

  Když jsem viděla Poltergeist poprvé, tak jsem byla ještě malé dítě a rozhodla jsem se věřit, že je to nejlepší horor, který byl natočený. Nyní mám skoro třicet roků a za tímto názorem si stále stojím. U filmů, konkrétně hororů mám ráda pomalý rozjezd , což tento film má, a po tak pohádkovém začátku začne pořádný duchařský horor jak se sluší a patří.

 • poster

  Deník Bridget Jonesové (2001)

  Taková normální, lehce bláznivá ženská, která si chce za každou cenu najít toho svého prince na bílém koni a moc se jí to nedaří. Za jiných okolností to není film podle mého gusta, ale z nějakého důvodu jsem si Bridget prostě zamilovala. Jeslti to částečně dělá nenahraditelný anglický humor nebo mi sedla samotná Renée Zellweger nevím, ale rozhodla jsem se, že si tento film dám do mých TOP, protože i když jsem ho viděla už stokrát, tak se mi neokoukal.