Školák vlkodlak (1985)

Nejlepší scéna ve filmu byla bezpochyby, když Michael J. Fox pomalu prováděl akrobatické kousky na střeše školního autobusu jako vlkodlak. Nemůžu tomu dát odpad, už jen kvůli Michaelovi. Film byl sice docela stupidní a postrádal děj, ale našly se tam i vtipné momenty. Bylo jich velice málo, ale byly tam. Pro mě 1, 65.

Krotitelé duchů (1984)

Nejlepší fantasy komedie, kterou znám. Je to lahůdka, kterou jsem viděla tolikrát, že to nedokážu ani spočítat. Herecké výkony všech čtyř Billa Murraye, Dana Aykroyda, Sigourney Weaver a Harolda Ramise jsou špičkové. Od začátku do konce velmi originální a vtipné. Tento film i s druhým dílem nikdy nezestárnou. Už se těším na trojku, kterou Dan Aykroyd slibuje!

Nekonečný příběh (1984)

Pro mě nejlepší fantasy, pohádka a horor v jednom. Neokoukatelný snímek, který mě pokaždé dojme.

Toxický mstitel (1984)

Jak já miluji tyhle pitomé filmy, které s hororem nemají nic společného, za to nechutných scén je tam až až:-). Fakt jsem se u toho zasmála a ani jsem se nějak zvlášť nenudila. Je mi jasné, že to není myšleno vážně, proto tolik hvězdiček. Kdyby to myšleno vážně bylo, tak tomu dám jednu hvězdičku a ani bych neměla potřebu psát komentář.

Věc (1982)

Nejeden člověk mi řekl, že tento film řadí mezi primitivní a masky také nestojí za nic. A já na to reaguji tím, zda si nespletl název filmu. Vždyť je to tak neuvěřitelně propracované, masky jsou výborné, také vzhledem k době, kdy to bylo natočené a i nyní tleskám, když se stále lekám. Řekla bych, že i reakce lidí, kteří jsou na jednom místě s VĚCÍ jsou velmi lidské. Vidím u nich strach, obavu, beznaděj, bolest, hysterii, ale také rychlé jednání a ne vždy chytré, ale to je právě na tom to krásné. Vždyť přeci nikdo neví, jak by v danou chvíli zareagoval. Když se díváte na film, tak vás napadají racionální myšlenky. V situaci, v jaké jsou tyto velmi sympatické postavy se asi rozumná rychlá reakce nedá očekávat. Jak říkám, perfektní atmosféra, masky a logické chování lidí.5,80*

Vincent (1982)

Vincent patří rozhodně mezi mé nejoblíbenější krátkometrážní filmy. Kdyby film pokračoval ve stejném duchu další hodinu a půl, asi by to pro mě byly mínusové body. Jeho krátkost ho dělá ještě dokonalejším.4, 25*.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Poměrně napínavá komedie. Jako horor to na mě rozhodně nepůsobí. Je to průměrný snímek s dobrým hereckým obsazením, ale tohle já moc nevyhledávám. Viděla jsem ho jednou, jsem za to ráda, líbilo se mi to, ale mě to naprosto stačí. Příběh je poměrně jednoduchý, což není překážka, ale možná je to další důvod, proč bych si tento film podruhé nepustila. Musím ovšem podotknout, že je dost nadčasový a hlavně proměna člověka va vlkodlaka je naprosto famozní. Ta se povedla z celého filmu nejvíce. Je skvělá. To byla ještě doba, kdy se vše digitálně nedotvořilo a práce masek byla ještě poctivá.

Lampasy (1981)

První půlka filmu je skvělá, skoro každou chvíli jsem se smála a to díky Billovi a Haroldovi. Výborná dvojka. Jak říkám, první půlka filmu pro mě byla komedie jak se patří. Najednou se to překlenulo a bylo to úplně něco jiného...Druhá půlka byl jiný film. Od někoho jiného. Alespon na mě to tak působilo. Už jsem se moc nesmála, spíše jsem nechápala o co vůbec jde a proč se to děje. Kdyby to bylo v duchu první půlky po celou dobu, myslím, že bych dala klidně i pět hvězdiček.

Šmoulové (1981) (seriál)

Jednu hvězdičku pouze pro Gargamela...

Bratři Bluesovi (1980)

Blues Brothers patří mezi můj nejoblíbenější muzikál. Je vtipný, originální a hudba je naprosto fenomenální. Film má délku tak akorát, není tam jediné hluché místo a od začátku do konce jsem se jenom smála. Dan Aykroyd s Johnem Belushim se předvedli v tom nejlepším. Ráda hodnotím trochu konkrétněji, takže bych dala 4,95:-)