Rambo: První krev (1982)

Z nostalgického pohledu si vzpomínám, že jako malého, mě i mé vrstevníky, tenhle film zásahnul tak neskutečně, že jsme jako děti o něm všichni mluvili a každý si hrál na hrdinu a nebylo nikoho, komu by nic neříkal název "Rambo". Když ještě připočtu, že v té době byl film téměř revolučním v akčním žánru, nezbývá mi nic jiného, než mu dát plné hodnocení.

Kanibalové (1980)

Čemu se divíte??? Co jste čekali?? Krevety??!!! Naprosto brilantně a úchvatně natočený dokument o kanibalech s použitím autentických záběrů. Nic moc příjemného na pohled, ale film kvalitní.

Rocky (1976)

Opět jeden z filmů, který tvoří pilíře svého žánru. Pokud se dívám s nadhledem a uvážím, že ve své době byl tento film něčím výjímečným a mluvilo se o něm po celém světě, opět zasluhuje plné hodnocení. Pokud bych měl uvážit některé aspekty dneška, stává se z něj příběh o úspěšném boxerovi a skvostně zahraný film, nicméně v základu se jedná o příběh, na kterém zas tak nic moc revolučního není.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Silně nadhodnocený snímek, který sice srší vtipem a pár úsměvných scén obsahuje a woody ho hraje špičkově, nicméně já osobně jsem se bavil až v poslední kapitole, do té doby pouze průměrný něčím nový film, který ale rozhodně nepatří mezi nejlepší.

Stvoření světa (1957) odpad!

Velmi špatné dílo, které je značně nadhodnoceno. I když opomenu uživatelem "matty" vzpomínanou skrytou komunistickou ideologii, nevidím na tomto díle ani kapku něčeho zajímavého, vtipného či jen rádoby poučného. Postavičky jsou tak odporně nakresleny, že cokoliv jiného dílo obsahuje mi uniká a když si vzpomenu jak odporný pocit jsem měl, když jsem byl dítě a tohleto nám pouštěli ve škole na prvním stupni, tak si jen v duchu říkám: "Bože, to ale byla pí......". Je mi líto, tak to cítím a ani tohle přemrštěné hodnocení na ČSFD to nezmění.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Seriál mého dětství, na který rád vzpomínám a vzpomínat budu. Z nostalgie za *****.