• Romantický

Hunger Games (2012)

Předlohu neznám, tak nemůžu posoudit, jak moc je to hloupé kvůli předloze a jak moc samo o sobě. Nepochopila jsem, co je na tom filmu tak super. Je to další looser-hrdina - tentokrát v podobě tuctové holky (opravdu jsem nepochopila, co je na J. Lawrence tak super, nebo proč má být taková hvězda), která jako zázrakem vždy udělá to nejsprávnější. Tradiční milostný trojúhelník a vlastně jsem se celý film nemohla zbavit dojmu, že je to vykrádačka jiného filmu. Jen nevím, jakého. Říkala jsem si, že se to třeba ještě nějak záhadně rozjede a další díly budou lepší, teď nechápu, proč to má vlastně 4 díly. Snad i Labyrint byl lepší.

Nešika (2011) (seriál)

První řada byla parádní, ale každá další je větší a větší úlet. Opakování vtipů a sklouzávání k trapnosti tomu nepomáhá.

Zmizelá (2014)

Zápletka sama o sobě mi nepřišla tak špatná. Asi bych filmu odpustila pár nelogičností, dokonce i to, že Ben Affleck má talent sádrového pstruha a v podstatě celej film jen koukal. Co už fakt nechápu, je neustálé obsazování Neila Patricka Harrise - štval mě v HIMYM, v x dalších filmech opět nezvládl nic jiného, než větší či menší parodie na Barneyho. Ale jestli je v něčem fakt šílenej, tak jsou to vážně míněné role. Takže herecké obsazení běs. A s totálně nelogickým koncem i končí moje tolerance. Ok, dejme tomu, že to hlavní hrdinka zvládne naplánovat, dejme tomu, že si zvládne odebrat tolik krve, aby si policie myslela, že tam musela přinejmenším vykrvácet. Následně přehodnotí svoji sebevraždu a skončí v domě nějakého magora. Pořád ještě by se to asi dalo tolerovat, ale po jejím návratu policie jako vůbec nebude řešit, že tam měla být měsíc, zranění má jen pár dní stará, záznamy na kamerách jsou z toho, jak se tam válí naprosto v pohodě a až kupodivu těsně před vraždou "únosce" tam je něco vidět. Následně jako typická unesená žena jede rovnou domů k manželovi (a ne někam poblíž do nemocnice). Pořád celá od krve je propuštěna z prohlídky v nemocnici. Kde si nevšimli, že si dost zranění udělala sama a ani jí neopláchli tu krev. Její verzi příběhu nikdo moc neřeší. Následně jí manžel uvěří, že je s ním těhotná. I kdyby - tak zajít si na kliniku a projít úspěšným oplodněním není otázka hodiny, že? A následně přijde brutálně nelogický konec, kdy s ní on zůstane?

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

První dvě řady jsem ještě brala jako celkem vtipný seriál. Tak 4* ok. Nechápu, jak je možné, že to tenhle seriál dotáhl na 9 řad. V podstatě je to xx dílů o tom samém a tak nepřekvapí ani děj, ani vtipy. Bohužel nejsem divák, který ocení podivné postavy typu Sheldon (paradoxně možná, kdyby tam nebyl, tak by mě to bavilo o fous víc) a ani nebude nadšený z "krásky" typu Penny. Takže pro mě ztracený čas. Od nesympatických herců a postav, které jsou postupně otravnější a otravnější, až po ujeté zápletky.

Laggies (2014)

Asi je umění zahrát tak nesympatickou osobu, jakou je Megan, poměrně sympaticky.

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Jediné pozitivum je Krysten Ritter, hlavní hrdinka je celkem otravná, ale pořád by se to dalo. Nejhorší je pro mě James van der Beek. Ne, fakt je celkem trapné dělat si srandu z toho, že hrál v šílenosti jako byl Dawsonův svět. A ještě šílenější je padesát tisíc vtipů na téma "nikdy jsem Dawsona nepřekonal". Asi je to seriál přece jen pro fanynky Dawsonova světa, pro nás ostatní tam bude asi příliš otravný.

Za borovicovým hájem (2012)

Kdyby měl film jen první dějství, byl by podstatně lepší. Bradley Cooper byl podstatně horší (jako vždy, možná by měl zůstat ve filmech typu Pařba...) a postupně to šlo tak nějak do háje. Asi bych tomu neříkala skvěle vygradované kriminální drama - protože od první části už to nebylo ani vygradované a ani kriminální.

Upírky (2012)

Na to, jaká je to na první pohled ptákovina, to bylo docela zábavné. Chvílemi trapné, ale očividně s jistou záměrností. Rozhodně to má světlé momenty. Vlad narážeč coby cukrář a pletač svetrů a Krysten Ritter v hlavní roli rozhodně stojí za to.

Newyorská romance (2013)

Na jednu stranu to nebylo špatné, na druhou to nebylo moc dobré. Kdyby tam nehrála Keira, kterou mám ráda, tak by to byla vyloženě nuda. Takhle tomu chybělo asi tak nějak všechno... závěr taky spíš nic než moc. Akorát mě celkem bavil soundtrack.