• Romantický

Elektrické děti (2012)

Mohl to být zajímavý film, kdyby nebyl tak neskutečně naivní a nevysvětlený. Mormonská dívka přijde do velkoměsta, tam se jí čistě náhodou ujme parta skejťáků. Čistě náhodou se o ni všichni starají, čistě náhodou její tatík jezdí stále ve stejném autě a čistě náhodou se do ní jeden skejťák zakouká tak moc, že si ji nakonec jen tak bez ničeho a těhotnou vezme? Aha. A nikdo, ale opravdu nikdo se vůbec nepídí po tom, jak teda otěhotněla? Chápu, že se po tom nepídila matka, když sama měla máslo na hlavě. Chápu, že se po tom nepídila dotyčná, když byla přesvědčená, že ji oplodnila kazeta. Ale třeba bratr už se mohl ptát, kdo to asi byl... Její nový manžel se taky asi mohl ptát... A co teprve otec (leda, že by on jedinej věděl, jak se to stalo).

Poslední hřích (2007)

Je to trochu utahané a přehnané, konec na můj vkus trochu moc americký a celé trochu moc křesťanské, ale celkově překvapivě lepší, než to na první pohled vypadalo.

Výkřik ve tmě (1988)

Zajímavý film, pokud se skutečná Linda chovala takhle, tak se nedivím, že ji odsoudili. Širokou škálu projevů u Meryl Streep jsem viděla taky, jediná emoce, která mi tam tak nějak chyběla, bylo zoufalství ze ztráty dítěte - toť otázka, jestli to tak bylo skutečně a tedy správně, nebo se to jen nepovedlo.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Celou dobu jsem váhala, jestli je to geniální, nebo úplná blbost. Rozhodla za mě hláška "Otěhotněla jsem s tebou, když jsi byla v Malkovichovi". Rozhodně to znovu vidět nepotřebuju, ale na to, jaká to byla blbost, tak obsazení a výkony byly rozhodně fajn, tak nějak zvítězila forma nad obsahem...

Velký Gatsby (2013)

Rozhodně to není film, na který se podívám dvakrát. Nejvíc mě rušil soundtrack a paradoxně vše, co se mi na Moulin Rouge líbí, tady mi vadilo. Co už vůbec nechápu, je obsazení Carey Mulligan do role Daisy.

Můj život idiota (2007)

Je to škoda - určitě to mohlo být lepší. Nápad zajímavej, ale ve finále nuda. Tři hvězdy spíš za zjištění, že Stiffler může být i celkem seriózní.

Pařba na třetí (2013)

Z nějakýho zvrácenýho důvodu mě to bavilo víc než jednička s dvojkou. I když některý vtipy byly silný kafe (scéna s žirafou), tak pořád tak nějak míň odporný než třeba "houbička" dvojky. Když budu předstírat, že věřím, že by Alan přežil přechozí dva díly a nikdo z nich ho neumlátil za to, co jim provedl a neudělal to ani nikdo další (jako scéna s dítětem byla fakt na pěst), tak se na to dá i koukat. Ale co mi opět výrazně přebývalo (stejně jako u 1 a 2), byl Ken Jeong. Tenhle chlápek nehraje roli, ale vždy a všude Kena Jeonga a všude mi vadí stejně. Jinak je to dokonalá recyklace sebe sama.

Dexter (2006) (seriál)

Nikdy to nebyl můj top seriál, ale prvních několik řad mě celkem bavilo. Líbila se mi ta neotřelá myšlenka, podívat se na příběh z jiný strany. Postupně se řady zhoršovaly a zhoršovaly, až se na to skoro nedalo koukat. Doufala jsem v epickej konec a musím říct, že takhle zpotvořenej konec jsem snad ještě neviděla - ne, nemusel to být happy end, ale tohle je fakt příšernej konec někoho, kdo něco matlal 8 řad a pak nevěděl, jak z toho ven. Do páté řady 5*, do 8. řady 4* , za 8. 2* a za finále odpad.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Nejdřív to bylo docela vtipné a poměrně zajímavé... ale postupně se z toho stala docela ptákovina. Původní nápad ducha hospodyňky, který vypráví příběhy dalších podobných žen, se mi líbil... Než to začalo být takové až moc tragické a pak tam padala jedna postava po druhé, vzájemně si přehazovaly partnery a vůbec to bylo takové až moc překombinované... Namátkou scénka s podpáleným domem, množství psychopatů v okolí... první řada se mi líbila, ale pak už opravdu nic moc.

Piráti na vlnách (2009)

Docela mě to bavilo. Ne, že bych to označila za komedii roku, to zase ne. Ale scénka po svatební noci byla k nezaplacení. Bill Nighy byl skvělej, Hoffmana bych nepoznala - byl to první film, kde mi přišel snesitelnej, duo z IT Crowd bylo na můj vkus až moc stejný jako v IT, ale proč ne. Zbytek postav si moc nevybavuju, ale snad každá tam měla vtipný okamžik. Humor mě bavil, hudba rozhodně taky. Nebýt toho přehnaného konce (fascinující jak dlouho se člověk udrží pod hladinou v tý studený vodě, škoda, že to lidi z Titanicu nevěděli, protože tady to vypadalo jako pohodová koupačka), tak bych dala i o hvězdu víc.