• Romantický

Pařba na třetí (2013)

Z nějakýho zvrácenýho důvodu mě to bavilo víc než jednička s dvojkou. I když některý vtipy byly silný kafe (scéna s žirafou), tak pořád tak nějak míň odporný než třeba "houbička" dvojky. Když budu předstírat, že věřím, že by Alan přežil přechozí dva díly a nikdo z nich ho neumlátil za to, co jim provedl a neudělal to ani nikdo další (jako scéna s dítětem byla fakt na pěst), tak se na to dá i koukat. Ale co mi opět výrazně přebývalo (stejně jako u 1 a 2), byl Ken Jeong. Tenhle chlápek nehraje roli, ale vždy a všude Kena Jeonga a všude mi vadí stejně. Jinak je to dokonalá recyklace sebe sama.

Prince Avalanche (2013)

Další strašlivě artový film strašlivě o ničem. Nemá to začátek, děj a ani konec.

Přežijí jen milenci (2013)

Mám ráda filmy o upírech. Nutně nevyžaduji propracovaný děj, ale tohle byla hrůza. Sice skvělí oba hlavní představitelé, výborný soundtrack, ale jinak je to totálně o ničem. Příběh směřuje od ničeho nikam. Něco se stalo, nevíme proč a zrovna tady je to tak otravné a rušivé, že mi dělalo problém film i dokoukat. Stále jsem čekala, až se něco stane a nestalo se ale vůbec, vůbec nic. O to víc mě dostává oficiální obsah - jaký konec světa sakra? Být to hudební videoklip, je to na 5*, být to krátkometrážní film, tak taky, takhle je to sotva na ty 2*. Za soundtrack a hlavní duo, možná bych půlku další přidala za prozkoušení z obecného přehledu.

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Musím říct, že ač jsem si to pustila vyloženě z nouze, tak mě to docela baví. Je to takový teenage Sex ve městě. Jasný, není to nic nezapomenutelnýho, ale docela to splňuje moji představu, jak to mohlo být před - resp. dotyčná má hodně podobný vkus i gesta a vůbec. Sice tomu škodí, že se v Sexu ve městě vůbec neprobíraly rodinné vztahy Carrie, ale i tak je to taková odpočinková událost. Ale nemůžu říct, že bych tím nějak opovrhovala. Oproti seriálům jako je Gossip Girl a podobně se mi to dokonce zdá docela dobré.

The Truth About Emanuel (2013)

Musím říct, že mi to nepřišlo jako až tak super film, ale je škoda tak nízkého hodnocení (hlavně ve srovnání s jinými). Dost věcí (hlavně závěr) bylo mimo, ale přesto to nebyl marný film. Hlavně linka s Claudem mě bavila snad víc, než ta hlavní. Jsem celkem zvědavá, do kolika let Kaye podobné role vydrží, přece jen jsou věci, které mohly mít kouzlo ve Skins, ale časem už nějak opadá.

Velký Gatsby (2013)

Rozhodně to není film, na který se podívám dvakrát. Nejvíc mě rušil soundtrack a paradoxně vše, co se mi na Moulin Rouge líbí, tady mi vadilo. Co už vůbec nechápu, je obsazení Carey Mulligan do role Daisy.

Vlhká místa (2013)

Čekala jsem odvážnou komedii a dostala nudu s hemoroidama. Pár věcí bylo celkem vtipných, ale nuda a nechutnost jaksi převyšovala...

Zmizení (2013)

Film sám o sobě mě bavil, ale není dobré u něj příliš přemýšlet. Pak by se člověk mohl divit, jak je možné, že (spoiler) děti vlezou do hnusného karavanu k takhle děsivýmu týpkovi. Stejně tak by mohlo být zarážející, kde vzal týpek řidičák, když (jak upozornil Keller) je retardovaný. Stejně tak by asi policie propuštěného podezřelého sledovala podstatně víc, aby se mu nemohla stát nějaká ošklivá příhoda. Ale hlavně, asi by se jim nepodařilo prolézt celý dům a karavan a nenajít žádné stopy. Nejspíš by se jim podařilo najít i holky samotné v díře pod autem.

Zulu (2013)

Film sám o sobě se rozhodně nevyhne škatulkám. Osobně bych bývala byla raději za zajímavou detektivku na téma vražda dívky, než to, co z toho ve finále bylo. Ve druhé půlce se nelogičnosti nějak nakupily (viz vystřílení domu), scéna na dunách taky byla spíš divná než dobrá. Takže by to byl dohromady spíš průměr, ale překvapil mě Orlando Bloom, asi první role, kde není za sladkýho hocha, takže 4*.

Anna Karenina (2012)

Samotný příběh mě nebavil (ale já neměla pochopení ani pro knižní předlohu), nicméně dávám vysoké hodnocení tak jak tak, protože se mi líbilo pojetí... Ono z příběhu jedné hysterky, která nevěděla, co chce a byl natočený stokrát - už toho moc vydojit nejde a tady se přesto povedlo udělat to jinak, nově. Keira byla dobrá, donutila mě hlavní "hrdinku" nesnášet stejně jako v knize.