• Romantický

Cizinka (2014) (seriál)

Na tenhle seriál jsem narazila díky nějakému žebříčku nejlépe hodnocených seriálů, což tedy vůbec nechápu. Nechápu ani vysoké hodnocení, protože seriál je brak se vším všudy. Zápletka jako z harlekýnky, nesympatická a nepříjemná hlavní hrdinka, nadmíru atraktivní protějšek a spoustu tuctových příhod. Dost mi to připomíná Sleepy Hollow a už u druhého dílu jsem se nudila. Člověk pořád doufá, že se to rozjede a ono nic. K tomu množství nelogičností a děr v ději. Pokud je někdo milovník Skotska a seriálů s příchutí historie, tak pak to má asi smysl. Jinak fakt ne. Neustálé flashbacky mě taky nebavily.

Pohřbené duše (2006) (TV film)

Možná jsem to jen nepochopila, ale co tohle mělo být? Chápu, že film nemusí mít jasný děj a vysvětlení, ale tohle bylo přeci jen až moc nejasné. Hlavní hrdina miluje svoji tetu a octne se v blázinci. Tak nějak by to svádělo ke dvěma možnostem - buď bude blázen on, nebo doktor. Ale tady to nějak neklaplo. Když jsem si začala říkat, že už by se mohlo něco stát a vyjasnit to, tak přišla finální scéna, která tomu nasadila korunu a srazila minimálně hvězdu hodnocení.

Sexy mrtvola (2005)

Taková slabší předzvěst My name is Earl. Ale moc k zasmání to nebylo.

Přežijí jen milenci (2013)

Mám ráda filmy o upírech. Nutně nevyžaduji propracovaný děj, ale tohle byla hrůza. Sice skvělí oba hlavní představitelé, výborný soundtrack, ale jinak je to totálně o ničem. Příběh směřuje od ničeho nikam. Něco se stalo, nevíme proč a zrovna tady je to tak otravné a rušivé, že mi dělalo problém film i dokoukat. Stále jsem čekala, až se něco stane a nestalo se ale vůbec, vůbec nic. O to víc mě dostává oficiální obsah - jaký konec světa sakra? Být to hudební videoklip, je to na 5*, být to krátkometrážní film, tak taky, takhle je to sotva na ty 2*. Za soundtrack a hlavní duo, možná bych půlku další přidala za prozkoušení z obecného přehledu.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Dobře, chápu, že tohle téma je už tak vytěžené, že je těžké přijít s něčím novým. Ale sakra Drákula, který žije v Bradavicích, chce ze všeho nejvíc mír, jen si sem tam někoho nabodne na kůl. To bych možná ještě přežila. To, že se tam kupí netopejři a likvidujou protivníky už bych moc nedávala. Ale film o Drákulovi s několika bojovkama bez kve? To snad ne.

Vejška (2014)

Gympl mi přišel super, tak jsem měla očekávání asi trochu moc vysoko. Tohle bylo o ničem celou dobu a konec to jen dorazil. Vtipné mi to taky nijak zvlášť nepřišlo.

Grandhotel Budapešť (2014)

Asi nikdy jsem neviděla film, kde by bylo tak hvězdné obsazení a zároveň byl tak nudný a nezábavný, asi mi unikl smysl. A to je jedna hvězda za Adriena Brodyho.

Pod jednou střechou (2010)

Opět jeden z filmů na téma "jakou ještě další záminku si tvůrci najdou, jak dát dohromady dva lidi". Film, kde je od začátku jasné, jak to dopadne. Jen jedno mi vrtá hlavou. Proč se vždy v Amerických filmech dělá taková trága z toho, že se dotyčného nepodařilo chytit na letišti? Je snad nějaké větší klišé? Proč prostě nezvednou telefon a nevyjasní si to? Vzhledem k tomu, že si vždy musí koupit nějakou letenku, aby je pustili k terminálu, tak to asi není tak finančně ruinující, aby se po telefonátu mohl dotyčný vrátit.

Bratrstvo ticha (2003)

Tak celou dobu jsem měla dojem, že to nebude tak zlé. Pak byl konec a najednou nic nedávalo smysl. SPOILER: Proč se dítě přizná k něčemu, co nespáchalo (i když opomeneme to, že se to asi vyšetřovalo a těžko by to prošlo...)? Proč se tam řešil pořád špatný zdravotní stav jedné sestry? K čemu tam byl šamanský rituál? Proč se matka představená chovala tak divně? A proč holka, která nikoho nezabila, z ničeho nic zabije matku představenou? A novináře? A proč ten konec? Fakt, že si z ničeho nic obě seženou stejné oblečení, raději nekomentovat.

Teď a tady (2012)

Film o holce, která se rozhodla, že ještě před smrtí co nejvíc znepříjemní život všem okolo. Sice bych měla sympatizovat s hlavní hrdinkou, ale fakt mi to nešlo, částečně to bylo i nesympatickou herečkou.