Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

úředník: Ellisi Reddingu, odseděl jste si už čtyřicet let ze svého trestu. Cítíte, že jste se napravil? Ellis Boyd "Red" Redding: No takhle, podívejte. Ani nemám tušení, co to znamená. úředník: To znamená, že jste připraven začlenit se do společnosti... Ellis Boyd "Red" Redding: Já vím, co si myslíte, že to je. Pro mě je to jen fráze. Politická fráze, aby chlapci jako vy mohli nosit oblek a kravatu a mít práci. Co chcete vědět? Jestli svého činu lituju? úředník: A litujete? Ellis Boyd "Red" Redding: Nemine den, abych toho nelitoval. Ne protože jsem tady nebo protože bych podle vás měl. Dívám se zpátky a vidím toho mladého a hloupého kluka, který spáchal ten zločin. Chtěl bych s ním mluvit a vysvětlit mu jak to chodí. Ale nemůžu. Ten kluk je pryč a tenhle stařec z něj zbyl. Napravit se? To je jen blbá fráze. Tak tam dejte ten štempl, synu, a už mě tím zbytečně neotravujte. Protože, abych řekl pravdu, je mi to u prdele.

Lovci hlav (2011)

Čekal jsem málo a dostal jsem více, než hodně, velice příjemné překvapení v podání Norsko/Dánské produkce :)

Krupiér (1998)

Film, který neurazí, ani nenadchne...

Drive (2011)

Všem přítomným 5 hvězdičkářům se tímto omlouvám, ale z filmu jsem nebyl tak odvázaný, jako ostatní...jediné co bych vyzdvihl, je hudební výprava.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Troufám si říct, že letošní nejlepší seriál, se kterým mohl SHOWTIME vyrukovat. Abych pravdu řekl, ze začátku jsem měl jisté obavy, co se týče scénáře (poněvadž filmů s tématikou o "terorismu" bylo natočeno spousty hodin a mnohdy spíše neúspěšně, než úspěšně) a musím říct, že HOMELAND mě v tomto směru mile překvapil! Důmyslně napsané a zároveň zahrané postavy, až si divák v jednu chvíli pokládá otázku, jak je to vůbec možné, že je to tak autentické??? A hle, ono to jde! Po hodně dlouhé době jsem s chutí hltal každý následující díl, který vyšel a zkrátka nebudu to natahovat, jedná se o seriál, který má prostě KOULE a těším se na druhou sérii (10/2012).

Arnoldovy patálie (1996) (seriál)

Zkuste si udržet duševní zdraví, když máte hlavu jako americkej fotbalovej míč, kamaráda, kterej by díky svýmu účesu mohl patřit do rodiny Marge Simpsonové, babičku s dědou, kteří jsou zralí akorát tak do blázince a v cestě vám stojí Helga Pataki, která vám dělá ze života peklo, ale i přesto vás miluje...srdcová záležitost teenegerských let, aneb ať žije SUPERMAX

Hráči (1998)

Nevím proč, ale tento film mě nikterak nezaujal, a bude patrně spadat do kategorie filmů, které se zkouknou jen jednou...musím jen vyzdvihnout herecký um Eda Nortna, který se své role ujal bravůrně i přestože přezdívka "červ" ho vystihovala nadevše :)

Počátek (2010)

Jakmile se řekne Christopher Nolan, můžeme všichni s nadšením očekávat dílo, které vás zaručeně připoutá k televizním obrazovkám a nic vás od nich jen tak neodtrhne a v případě "Inceptionu" tomu nebylo jinak!!! Celý film je položen na skvělé myšlence, která se s Vámi táhne po celou dobu promítání, přidejte k tomu skvělou kameru a hudbu v podání Hanse Zimmra a věřte nebo ne, tento film se pro Vás stane neodlučitelnou drogou, kterou nepohrdnete ani po druhé...

Warrior (2011)

Bezesporu se jedná o velmi silný a poutavý příběh s emotivním vyvrcholením, který Vás nenechá chladným ani po skouknutí poslední scény. K tomu přidejte excelentní výkon Toma Hardyho, který se zhostil pro něj neobvyklé role až podežřele dobře a vzejde Vám z toho kultovní-sportovní pecka, která rozhodně stojí za zkouknutí