Moulin Rouge (2001)

Baz Luhrmann nám s jeho oblíbenou Nicole Kidman a Ewan McGregorem dokazují, že výborné pěvěcké výkony těchto herců a vyjímečnost tohoto režiséra, který si troufne snad do všeho, může vyplodit velmi dobře zpracovaný film, který zaujme nejen hudbou, ale i kostýmy a kulisamy. Střih je zde sice odvážně zakomponován, ale tvůrci si s tim výborně poradili a nakone vytvořili něco bez čeho by tento film nebyl to co je. Zasloužených 5 *

Sherlock Holmes (2009)

Ritchie to dokázal. Když jsem se poprvý doslechl o novém Sherlockovi neměl sem z toho zrovna radost. Ale jakmile byl do hlavní role obsazen Robert Downey jr. a Jude Law do role Watsona, mě tento film začal zajímat a po zhlédnutí se tento snímek stal jedním z mích nejoblíbenějších. Úžasný střih, kostýmy, soundtrack (ohromný Hans Zimmer) a především atmosféra viktoriánské Anglie, dělá ze sherlocka jeden z nejlepších filmů tohoto desetiletí.

Sociální síť (2010)

Výborný herec Jesse Eisenberg ( Zombieland ), který má našlápnuto na velmi slušnou filmovou kariéru, se ukázal jako dvojník Marka Zuckerberga. I když nejsem zrovna zastáncem Justina Timberlakea a jeho zájmu stát se hercem, musím uznat, že svou roli zvládl bravurně. Posledním hercem, kterého chci zmínit je Andrew Garfiled, který je pravděpodobně nejsympatičtější. Samozřejmě by to nebylo tak impozantní bez David Finchera, kterého řadím mezi své nejblíbenější režiséry. Také konec tohoto filmu je neobvyklí pro americkou kinematografii ( dokonce i pro životopisný ), kdy hlavní postava má všechno ale nemá nic.

2012 (2009)

Celkem dobrý velkofilm, který zaujme především grafikou a počítačovými efekty. Největším plusem filmu je nejspíše nápad apokalypsy. Je originální a i trochu pravděpodobný. Je rozhodně lepší, než vyčpělí asteroid nebo masivní pohyb litosférických desek. Herecké výkony mě zrovna moc neočarovali, ale to by si ještě dalo zvládnout. Nejhorší věcí ve filmu je to typické americké přežívání, kdy hlavní hrdinové přeletí celý svět, aby se mohli těsně vyhnout všem nástrahám a katastrofám, které jsou načasovány přesně na jejich příchod. A když jsou u cíle tak jich víc zabije, monumentální mechanická archa. Závěrem bych jen dodal, že toto je ten pravý film pro dlouhé nedělní odpoledne.

X-Men: První třída (2011)

Úžasný návrat ke kořenům xmen ságy. Pokud bych měl posoudit první třídu s Wolerine:Origins můsím říct, že je zde mnohem větší propracování scénáře i dialogů a předevšim je zde dost místa pro každou postavu a její charakter (profesor, magneto, mistiq a vznik beasta atd..). Výborné obsazení především Michaela Fassbendera do role magneta. Tento herec má opravdu talent a velké charisma, které dokázal např. v Hanebných panchartech. Závěrem, doufám, že Matthew Vaughn bude pokračovat i na druhé třídě, která se snad ( jak už to u pokračování bývá ) nepropadne.