Méďa (2012) odpad!

Na začátku se mi chtělo brečet, protože jsem litoval malého Johna kvůli tomu, že nemá žádné kamarády. Na konci se mi chtělo znovu brečet. To už jsem ale litoval jen sám sebe, že jsem ztratil hodinu a půl svého života sledováním něčeho tak špatného.

Metallica - koncert v Nimes (2009) (koncert)

Sice jsem tam nebyl, ale i tak na mě dost zapůsobila atmosféra starověkého amfiteátru, v jehož prostorách Metallica nahrála asi svůj nejlepší živák, který jsem kdy od této kapely kapel viděl. Na celé show se mi líbila hlavně poslední písnička Seek and Destroy, na níž všichni bedňáci nachystali ty černé nafukovací míče, do nichž posléze všichni (ale hlavně Kirk Hammett) kopou a atakují jimi nevinné přihlížející...:)))

Milionový závod (2001)

Bezpochyby se jedná o film, který je nabitý mnoha dobrými komiky, kteří se velice obstojně starají o vaši bránici. Na druhou stranu musím říct, že film na konci pro mnohé může vyznít jako úplná blbost, s čímž by se dalo i souhlasit, když si uvědomím, kolika stupidními scénami se film může pochlubit. Já si však myslím, že spousta z těch stupidních scén je přitom natolik vtipná, že se u nich musíte smát, i kdybyste nechtěli... A já se smál :))) proto 4 hvězdičky.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Před prvním dílem jsem si o seriálu moc nezjišťoval a nic moc jsem ani neočekával. Po úvodních titulcích se ale situace radikálně obrátila. V tu chvíli jsem totiž zjistil, že na režisérském křesle seděl David Fincher. Najednou jsem se těšil na to, co přijde. Bohužel rozjezd první série je na můj vkus až moc pomalý. Navíc se mi ze začátku pletly některé postavy a obecně se mi zdálo, že se sám seriál tak nějak hledal, než našel správnou provozní teplotu. Když se do ní ale v polovině série dostal, ze svých standardů už neslevil a vzestupný trend si podle mě držel až do konce druhé série. V krátkosti řečeno - slabší začátek, potom pecka, konec druhé série naprostý strop, opravdu mě mrzí, že nebude třetí.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Osobně mi přijde, že je strašně moc těžké hodnotit takto originální seriál. Ukazatel hodnocení ve mně totiž několikrát kolísal mezi pěti hvězdičkami a jasným odpadem. Možná se mi taky zdá, že kvalita seriálu postupně klesá s přibývajícími epizodami a hlavně sériemi. To, co mi na začátku přišlo jako nejlepší seriál na světě, beru na konci třetí série spíš jako seriál, u něhož mi nebude vadit, když nějakou tu epizodku vynechám. A to rozhodně není dobře! Taky proto nakonec seriál hodnotím takto "průměrně".

Moneyball (2011)

Od Moneyballu jsem toho čekal opravdu hodně a nejspíš proto jsem byl po zhlédnutí tohoto snímku dost zklamaný. Jediné, co se mi na nudném a nezáživném filmu, kterým se Moneyball může nazývat, opravdu líbilo, byla úplně poslední scéna, kdy si Brad Pitt v autě pustí tu dojemnou píseň, kterou pro něj složila jeho dcera. Řekl bych, že tahle scéna změnila moje mínění o tomto filmu. A to k lepšímu! Při té písničce se mi chtělo brečet společně s Bradem Pittem a nebylo to ptoto, že bych brečel štěstím, že film končí! Zrovna v tu chvíli jsem chtěl, aby ještě pokračoval.... Kvůli této scéně jsem dokonce chvíli přemýšlel o čtyřhvězdičkovém hodnocení, nakonec jsem si ale řekl, že jedna scéna nedělá celý film, takže jsem zůstal u těch tří.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Zdá se mi, že David Fincher se po filmech, jakými jsou The Social Network nebo Podivuhodný případ Benjamina Buttona, vrací ke stylu filmů, na který jsem u něj byl zvykly a díky němuž se mi taky tento režisér dostal do podvědomí. A upřímně si myslím, že dobře dělá, protože tohle mu prostě jde! Muži, kteří nenávidí ženy je snímek, který má svoje mouchy, ale já mu i přesto dám pět hvězdiček hlavně proto, že David Fincher je zpět mezi živými. Na závěr bych mu ještě rád popřál, aby tu s námi vydržel co nejdéle, než se zase rozhodne vyrábět knoflíky nebo usilovně vynalézat sociální sítě!

Muži v naději (2011)

Ano, je pravdou, že občas jsem se u některé pletichy Jiřího Macháčka nebo vtipu z úst Bolka Polívky upřímně zasmál, ale ani tak to nemění nic na tom, že "romantické komedie", které zpracovávají téma manželské nevěry nemám zrovna dvakrát v lásce. A tenhle snímek není výjimkou!

Muž z oceli (2013)

Omlouvám se, ale tento snímek hodnotím jako obrovský krok vedle. Neměl jsem na něj zpočátku vůbec náladu, ale když jsem viděl hodnocení na csfd, zkusil jsem mu dát šanci. Muž z oceli jí ale nedokázal využít, a to i přesto, že začátek se vůbec nevyvíjel špatně. Po docela zajímavé půlhodince se ale film proměnil v nekonečnou sekvenci akčních scén. A když říkám nekonečnou, myslím tím to, že jsem to nevydržel a po necelých dvou hodinách jsem projekci s nechutí a odporem vypínal, aniž bych čekal do konce.