Bořek stavitel (1998) (seriál)

Někdo (jako já) by si mohl myslet, že Bořek stavitel je ožralý prase, který se ke svým podřízeným na stavbě nechová zrovna moc pěkně, ale realita je úplně jiná. Bořek je totiž v pohodě chlap, který má všechny rád a každému vždy pomůže, aniž by za to něco chtěl. Ano, je pravda, že občas ani Bořek neodmítne milý úsměv vděčného zákazníka nebo pohlazení roztomilé kočky Lízy, ale že by si někdy za něco vzal peníze? Ne, tohle prostě není Bořkův styl! A za to ho uznávám!

Moneyball (2011)

Od Moneyballu jsem toho čekal opravdu hodně a nejspíš proto jsem byl po zhlédnutí tohoto snímku dost zklamaný. Jediné, co se mi na nudném a nezáživném filmu, kterým se Moneyball může nazývat, opravdu líbilo, byla úplně poslední scéna, kdy si Brad Pitt v autě pustí tu dojemnou píseň, kterou pro něj složila jeho dcera. Řekl bych, že tahle scéna změnila moje mínění o tomto filmu. A to k lepšímu! Při té písničce se mi chtělo brečet společně s Bradem Pittem a nebylo to ptoto, že bych brečel štěstím, že film končí! Zrovna v tu chvíli jsem chtěl, aby ještě pokračoval.... Kvůli této scéně jsem dokonce chvíli přemýšlel o čtyřhvězdičkovém hodnocení, nakonec jsem si ale řekl, že jedna scéna nedělá celý film, takže jsem zůstal u těch tří.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Ovečka Shaun :DD:DD:DDDD:DD Nejvtipnější název seriálu, který jsem kdy slyšel!

Dobrý Will Hunting (1997)

Moc rád bych Willu Huntingovi dal pět hvězdiček, ale prostě to se mnou nezacloumalo tolik, jako jiné pětihvězdičkové trháky. A to asi hlavně kvůli nevyváženosti celého filmu - chvíli se člověk příjemně baví a o chvíli později by mu zase měly téct kapky slané vody z očí. Ale netečou, protože ta předchozí scéna ho navnadila na něco úplně jiného! Kdyby si film po celou dobu držel tu dramatickou vážnost, pak bych jednu hvězdičku moc rád přidal.

Paříži, miluji Tě (2006)

Bylo by těžké ohodnotit všechny povídky, ale když bych to měl říct tak nějak ve zkratce, řekl bych, že každá má svoje kouzlo - některá kouzla vám budou připadat hloupá, některá neoriginální a z toho zbytku si sednete na zadek (i když většina z vás už na něm při sledování sedět bude).

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Žádnou moc velkou delikatesu jsem od tohoto filmu nečekal. Hodný, zlý a ošklivý je ale taková velice dobrá polévka, jejíž kuchař věděl, co vaří, a tak ani nepřesolil, ani nepřepepřil...všechny chutě jednoduše výborně vyvážil tak, že nakonec si všichni chtějí opsat recept, jenže získáním stejného receptu nezískáte stejnou polévku! Možná taky proto, že už došly všechny HUDEBNÍ ingredience, díky nimž mi tato polévka tolik chutnala!

Avenged Sevenfold: Live in the L.B.C. & Diamonds in the Rough (2008) (koncert)

Tohle je nejlepší live vystoupení Avenged Sevenfold, které jsem viděl. Moc se mi líbí nejen ty písničky, ale i hlášky Matta Shadowse, doprovodná videoprojekce a hlavně um všech členů kapely předvést vynikající show, na kterou se jen tak nezapomíná!

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Podle mě se jedná o velice zajímavý film, který však začne být zajímavý až příliš pozdě. Člověk se prostě musí přebrodit přes dvouhodinovou bažinu, než objeví rajskou zátoku, a dvě hodiny je dle mého názoru až příliš dlouhá doba na to, abych mohl film ohodnotit více jak třemi hvězdičkami. Sice mě to trošku mrzí, protože za tu poslední půlhodinu to vážně stálo, ale nemůžu jinak.

Góóól! (2005)

Film se mi ze začátku docela líbil, ale potom přišly na řadu ty kýčovité, uvalené a (možná bych i řekl) rádoby dojemné záběry, které mi zkazily celkový dojem z filmu natolik, že jsem se nakonec rozhodl jen pro dvě hvězdičky. Musím ale říct, že tu byly i věci, které se filmu nedají odepřít. Mám na mysli hlavně ty zápasy z Premier League, kdy člověk vidí v akci reálné hráče, kteří někdy v roce 2005 hráli za kluby, proti nimž ve filmu nastoupí Newcastle United. Já osobně jsem byl třeba moc rád, že jsem se v takovém filmu mohl podívat na Franka Lamparda, Alana Shearera nebo Stevena Gerrarda......nebo Annu Friel :DD

Biutiful (2010)

Ze všech filmů, co jsem od Iňárrita viděl, mi Biutiful přijde asi nejslabší. Není to ale v tom, že by Iňárritu ztratil něco ze svého umu, to vůbec ne! Je to hlavně v tom, že se toho za těch 148 minut ve filmu moc nestane, nebo alespoň ne tolik, kolik bych od toho čekal. Na druhou stranu musím říct, že mě ani v jednom momentě film nepřestal bavit, nenudil mě, ani na okamžik jsem nepomyslel na to, že ho vypnu...prostě mě dokázal upoutat i přesto všechno, co se tam (ne)dělo. A toho si na "AGIm" cením ze všeho nejvíc a upřímně se těším na další snímek z jeho originální tvorby.