Plán 9 (1959)

Tak zlý film, že si jednoducho zaslúži 5*. Odporúčam aj Barbarellu!

Maska zrcadla (2005)

Pastva pre oči, úžasné vizuálne spracovanie, neskutočná fantázia. Film si udržiava tempo po celý čas, človek sa nenudí. Viaceré zaujímavé parafrázy. Herci tiež nesklamali. A takisto som sa tam na pár miestach dokázal úžasne a nahlas pobaviť. Podobný film: La Antena (2007), Pád (2006), Faunov labyrint (2006)

Barva odvahy (1999) (TV film)

Z filmu som videl len trochu a aj to bolo dávno. Neviem posúdiť, či bol film dobrý alebo zlý - preto prosím o opustenie, že nebude hodnotiť kvalitu filmu, ale niečo iné. Tých 5 hviezdičiek dávam za "osobné osvietenie" - film Farba odvahy totiž rapídne zmenil môj postoj k rasizmu - a to dokonca len asi 10 minútovým úryvkom, čo som videl.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

„Na svete sú dva druhy ľudí: tí, ktorým sa filmy od Sergia Leoneho páčia, a tí, ktorí ich ešte nevideli.“ Pre mňa najlepší western všetkých čias!!! Leone je kráľ!

Punk's Not Dead (2007)

Veľmi kvalitný dokument. Na rozdiel od dokumentu "Punk jako životní postoj" (Don Letts, 2005) neomieľa len všeobecné veci, ale ide aj do hĺbky. Tu sa dostáva v pomerne veľkej miere do konfrontácie old-school punk a pop-punk, navzájom si podávajú argumenty pre a proti (toto mi v Lettsovom dokumente chýbalo, Letts sa takmer vôbec nevenoval súčasnému pop-punku a jeho vplyvu). Dokument je omnoho prehľadnejší, jasnejší, pochopiteľnejší, viac faktov a konkrétnych príkladov. Možno tempo bolo niekedy vysoké - niekedy som nestíhal - ale aspoň tempo nekleslo tak, aby som sa pri tom musel nudiť. Nechýbal tu ani občasný humor a zaujímavé spracovanie. Dá sa veľmi lacno zohnať v Levných knihách. Punk's Not Dead a nech nám Adicts ešte dlho vydržia :-)

Anténa (2007)

Geniálne dielo, ktoré ocení každý filmový fanúšik. Len jedna jediná vec mi trochu vadila - širokouhlý formát, ktorý nepatrne bortil ilúziu starých filmov.

Pravdivá romance (1993)

Veľmi zaujímavý film. Tarantinov rukopis tu bol dosť jasný, najmä v dialógoch. Skvelé herecké výkony. A podľa mňa tým tzv. "korením" filmu bolo, že veľké hollywoodske celebrity nemali hlavné úlohy, ale len drobné úlohy (Brad Pitt, Samuel L. Jackson,...). Možno tam boli len ako komerčné lákadlo, v každom prípade sa tvorcom takto podarilo pozdvihnúť film o niekoľko úrovní vyššie.

Inland Empire (2006)

Ak by som ho mal hodnotiť ako klasický film, tak by mal určite menej hviezdičiek. Avšak na Inland Empire sa treba pozerať úplne ináč - ako na experiment. Lynch dostal jeden nápad a natočil ho. K nemu ho napadlo niečo ďalšie, tak to natočil tiež. Keď sa film začal točiť, žiaden scenár neexistoval (alebo ak aj hej, tak sa nešlo podľa neho). Herci dostávali svoje scenáre ráno pred natáčaním, Lynch ich písal predchádzajúce večery. Vzhľadom na to, že na začiatku nebol nijaký komplexný scenár a že film sa točil podľa intuície, dávam 5* za experiment.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Mňa osobne Sweeney Todd úplne dostal. Cez tento film som začal cítiť väčšiu lásku k muzikálom (nie, žeby som ich predtým nemal rád). Hudba bola úžasná, ešte aj teraz, 3 dni po tom, čo som Sweeneyho videl, si stále púšťam soundtrack. Samozrejme - Burtonovská atmosféra v mojej obľúbenej kombinácii black&white&red umocnila zážitok z filmu natoľko, že počítam dni, kedy to konečne vyjde na DVD (jún 2008). Sweeneyho jednoducho v zbierke musím mať. Už sa ani nepamätám, kedy ma nejaký film tak držal v napätí (mám na mysli ten záver).