Test (2003)

Normálne by som dal 2, ale kvôli Al Pacinovi dávam jednu navyše.

Insomnie (2002)

Al Pacina milujem, ale táto rola mi preňho akosi nesadla...

Space Jam (1996)

Pamätám si, že keď som bol malý, tak som zbieral z jogurtov "pogy" s postavičkami tohto filmu. Dnes som sa to bál pozrieť, že ma ten film úplne sklame, ale nesklamal. Samozrejme, že má niektoré atribúty trápnych rodinných komédií a filmov pre deti. No na rozdiel od iných je Space Jam elitou, či už sa naňho pozeráme ako na hraný alebo na animovaný film. Navyše - Lola, hoci je len animovaným zajacom, je aj tak sexi! PS: absolútnym esom bol pre mňa fór s Pulp Fiction!!! :-)

Vodní svět (1995)

Spočiatku zaujímavý nápad, objavujeme nový svet po akejsi katastrofe, načrtávajú sa nám reálie tohto prostredia, z pozadia sa vynorujú existencionalistické problémy. Očakávania, že to vydrží až do konca, miznú a film s vysokým potencionálom sa začína meniť na ďalší schématický hollwoodsky "akčňák" plný výbuchov, strieľačiek (kde jeden hrdina sám vystrieľa stovku nepriateľov), nepravdepodobných a umelých náhod, pateticky ladených scén a neoriginálnemu záveru. Za prvú časť 5 hviezdičiek, za zvyšok 3 hviezdičky, možno aj menej. Celkovo 4

Spirit (2008)

Pekne vizuálne spravené, hoci miestami by to mohlo byť lepšie. Réžia a strih však boli hrozné, pokazilo to zážitok z celého filmu. Jedna hviezdička je tam len za to, že mám Millera rád. Ale nech už nič viac nerežíruje, nech to radšej prenechá Rodriguezovi, ktorý by to "zmákol" podstatne lepšie.

Barva odvahy (1999) (TV film)

Z filmu som videl len trochu a aj to bolo dávno. Neviem posúdiť, či bol film dobrý alebo zlý - preto prosím o opustenie, že nebude hodnotiť kvalitu filmu, ale niečo iné. Tých 5 hviezdičiek dávam za "osobné osvietenie" - film Farba odvahy totiž rapídne zmenil môj postoj k rasizmu - a to dokonca len asi 10 minútovým úryvkom, čo som videl.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

„Na svete sú dva druhy ľudí: tí, ktorým sa filmy od Sergia Leoneho páčia, a tí, ktorí ich ešte nevideli.“ Pre mňa najlepší western všetkých čias!!! Leone je kráľ!

Nesnesitelná krutost (2003)

Možno si to zaslúži viac hviezdičiek, ale od Coenovcov som čakal niečo viac.

Punk's Not Dead (2007)

Veľmi kvalitný dokument. Na rozdiel od dokumentu "Punk jako životní postoj" (Don Letts, 2005) neomieľa len všeobecné veci, ale ide aj do hĺbky. Tu sa dostáva v pomerne veľkej miere do konfrontácie old-school punk a pop-punk, navzájom si podávajú argumenty pre a proti (toto mi v Lettsovom dokumente chýbalo, Letts sa takmer vôbec nevenoval súčasnému pop-punku a jeho vplyvu). Dokument je omnoho prehľadnejší, jasnejší, pochopiteľnejší, viac faktov a konkrétnych príkladov. Možno tempo bolo niekedy vysoké - niekedy som nestíhal - ale aspoň tempo nekleslo tak, aby som sa pri tom musel nudiť. Nechýbal tu ani občasný humor a zaujímavé spracovanie. Dá sa veľmi lacno zohnať v Levných knihách. Punk's Not Dead a nech nám Adicts ešte dlho vydržia :-)