andy60

Pavel Anděl

okres Písek

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 28.3.2019  12:50

Ušmudlaná VHS a obraz tak rozmazaný, že nebylo možné rozeznat motorku od koloběžky. Takové bylo mé první setkání s Šíleným Maxem kdysi hodně dávno, kdy takové filmy byly u nás takřka nedostupné. Tehdy jsem to vnímal jako něco nedpozemského. Nyní jsem se k němu vrátil v remasterované verzi na DVD. Obraz krásně vyčištěný, v širokoúhlém formátu, ale na zvuk pánové nějak pozapomněli. Ne že není 5.1, ale není dokonce ani ve stereu, takže se vše line pouze z jediného centrálního reproduktoru. Škoda, zážitek mohl být větší.

• 27.3.2019  14:19

Nejzajímavější na filmu je možnost vidět Mela v jeho filmových začátcích. Co se děje týká, nic oslnivého, taková hodně pomalu plynoucí romance mezi stárnoucí ženou a lehce retardovaným mladíkem.

• 26.3.2019  11:26

Film má skvělou atmosféru. To napětí by se skutečně dalo krájet, k čemuž přispívá výborně zvolená nehostinnost pustého ostrova s ponurou psychiatrickou léčebnou. I když mě Scorsese v posledních filmech neoslovil, tohle je návrat do lepších časů.

• 25.3.2019  12:35

Už v Nepříteli státu mně vadilo, že se to příliš zabývá politikou a stejnou připomínku mám i u Labyrintu lží. Děj si vzal tentokrát na mušku terorismus na Dálném Východě, i když lokace se každých 10 minut mění. Víc jsem si sliboval i od romantické linie, mezi DiCapriem a zdravotní sestřičkou. Ale na druhou stranu - Ridley Scott je záruka určité kvality, což se potvrdilo i nyní.

• 23.3.2019  21:07

Žádná sláva to nebyla. Z filmu vyplývá jediné - že ani dvě sestry nemusí být stejné, ba naopak, jejich charaktery se mohou diametrálně lišit. To zase není takový objev, aby o tom musel vzniknout film. Navíc - Diane Keaton je mně krajně nesympatická - takový zoufalý typ, která neskutečně přehrává a vždy se tváří, že jí celý svět ubližuje.

• 22.3.2019  13:04
    Gran Torino (2008)

Jeho Million dollar baby mě zasáhlo o něco víc, přesto velmi dobrý film. Oceňuji i snahu o humor a jisté odlehčení (hovory v holičství nemají chybu). I když chlápků, kteří se rozhodnou vzít spravedlnost do vlastních rukou, tady bylo už nespočet, Walt Kowalski určitě patří k těm nejpovedenějším.

• 21.3.2019  12:03

Nejlepší Eastwoodův film. Po jeho skončení jsem zůstal pár minut jen nehybně sedět, neschopen ze sebe vypravit slova. Nádherné, smutné, dojemné!!!

• 20.3.2019  10:24
    Oko 3 (2005)

Tak jsem si naivně myslel, že po nepříliš zdařilé dvojce, by mohla jít kvalita opět vzhůru, ale nestalo se. Opět pro mě celkem nezajímavá duchařina, tentokrát obohacená o humorné prvky.

• 19.3.2019  12:22

V letech mého dospívání to byl film, který se mi pořádně zažral pod kůži. Dnes, s odstupem několika desítek let, už na něj nekoukám s pootevřenou pusou, nicméně příjemný pocit z kvalitní filmařiny zůstává. Jedinou výtku bych snad měl k charakteru vězňů. Jsou zde totiž vykresleni (snad jen s vyjímkou přitepleného hromotluka), jako velcí sympaťáci, kteří se do vězení dostali neprávem. Ale podívaná skvělá.

• 18.3.2019  11:25
    Oko 2 (2004)

Nejprve jsem viděl Oko 1, ale americký remake, takže nejde nesrovnávat s touto asijskou verzí. Americká jednička u mě vítězí. Všeobecně musím říct, že ty asijské kousky nějak nemohu strávit, a pokud se jedná o mysteriozní thriller či horor, je téměř jasné, že se u toho moc bavit nebudu. Vše se tu točí okolo hlavní hrdinky, která začne všude vidět duchy, navíc jedná nelogicky, neustále vřeští a snaží se spáchat sebevraždu. Dnes si chci pustit Oko 3, ale moc si od toho neslibuju.

• 15.3.2019  09:46

Originální námět to zrovna není, nicméně natočeno je to dobře. Čekal jsem sice víc akčních scén, ale vyvažuje to skvělý záporák Malkovich.

• 13.3.2019  14:09
    Oko (2008)

Originál jsem neviděl, takže jsem k tomu přistupoval bez předsudků. Vím, že se nejedná o nic, co by vstoupilo do hollywoodské síně slávy, ale na zabavení jednoho nevlídného zimního večera, to zafungovalo dostatečně. Neviděli jste moji žákajdu?

• 11.3.2019  13:04

Tomu turné po USA za účelem propagace jedné fotky a získání co nejvíce peněz, bylo podle mě věnováno až moc prostoru. Svoji kvalitu film má, ale k nejlepším Eastwoodovým kusům bych ho nezařadil.

• 9.3.2019  10:37
    Stopy krve (2006)

Líbilo se mi prostředí. Horské štíty působily impozantně. Líbil se mi i nápad s horskými koly. Líbila se mi i hlavní představitelka, ale tím to končí. Film má spoustu nelogických děr - hrdinka, s obličejem od krve, spadne do jezírka, v dalším záběru po krvi ani stopa, což je i logické. Jenže pak následuje další záběr, jak nasedá na kolo opět notně zakrvácená. Nebo - vyšplhá k vrcholovému kříži a snaží se volat o pomoc, ale když se jí muž v telefonu zeptá, ať popíše místo, kde se nachází, začne mumlat, že neví, že jsou tu samé kopce. Přitom stačilo říct, že je u vrcholového kříže. Zvláštní byla i scéna s dřevorubci. Napadlo mě, že ti chlapíci to pojali v intencích němého filmu. Ona je prosí o pomoc, ale oni neutrousí jediné slovo. No, ale přežít se to dalo.

• 8.3.2019  13:36

Rozhodně dobře natočené, ale zůstávám u třech hvězdiček, neboť westerny nejsou zrovna moje parketa. I když - nabízí se srovnání s Costnerovým Tancem s vlky, který u mě vítězí na celé čáře. Eastwood je skvělý režisér, ale tady, s přihlédnutím ke stopáži, se toho opravdu zas tak moc neděje.

• 5.3.2019  12:27

Jedničku jsem neviděl, ale po shlédnutí tohoto ji už zřejmě ani shánět nebudu. On to žádný velký průser není, jen mě to nedokázalo zaujmout natolik, abych mohl konstatovat, že film jsem si užil. Je tu snaha o originalitu (experiment, který dělá z lidí neviditelná monstra), ale jako celek to prostě nefunguje.

• 4.3.2019  13:02

Pochvalu si zaslouží dobře zremasterovaná verze (širokoúhlý obraz a 5.1 zvuk). Co se Clinta týká, nevím, jestli mně úplně sedí ten jeho styl - tváří se neustále ultra cool, chová se jak ten největší tvrďák, který toho moc nenamluví a raději hnad tasí kolty. Hlavně mi přijde, že je to silně neoriginální, že podobné postavy už ztvárnili mnozí jiní (Bronson, Stallone, Willis, Segal a mnoho dalších. Co takhle dát si pro změnu usměvavého, dobrosrdečného a užvaněného týpka?

• 2.3.2019  12:37

Hodně se tady hraje na city,ale to nevidím, jako nějaké minus. Film o čtyřletém děvčátku k tomu vlastně i předurčuje. O tom, že příběh byl napsán podle skutečné události, nevěřím, ale to vlastně ani není důležité. Důležitější je poselství snímku - největší nepřítel člověka je člověk.

• 1.3.2019  16:35
    Largo Winch (2008)

Příjemné akční pokoukání, u kterého není třeba moc přemýšlet. Už jsem zvědavý na dvojku.

• 27.2.2019  11:46
    Gosford Park (2001)

Hned po pár minutách mě napadlo, že mně to připomíná filmy podle Agaty Christie, a ty mě nikdy moc nebavily. Je tu hned 30 hlavních postav a sledováním každé z nich mě brzy přestalo bavit, takže jsem se v tom ztratil a vyprávění se pro mě stalo nezajímavé a nudné. Třeba na druhý pokus to dopadne lépe.

• 26.2.2019  12:55

Chvílemi mně bylo herců až líto, že musí vypouštět z úst takové bláboly. Největší slabinou je scénář, který balancuje mezi hloupostí a nudou, potažmo dialogy, které se topí v trapných pokusech o vtip a nadhled. Plusem tedy zůstává pouze M. Bellucci, což je trochu málo.

• 25.2.2019  12:08

První hodinu jsem měl dojem, že sleduju epizodu z Kamery na cestách, s podtitulem Saharou tam a zpátky. V druhé hodině se začne konečně něco dít a na začátku třetí hodiny jsem se marně bránil spánku. Ta délka je k nepřežití - není totiž naplněna zajímavým dějem, ale i dlouhými a nudnými pasážemi. Milostná zápletka je podána nevěrohodně a povrchně. Přesto se nejedná o špatný film.

• 24.2.2019  16:25

Jako hraný válečný film je to špatně natočené. Není zde přiblížena žádná postava, aby bylo možné se s někým ztotožnit a prožívat s ním ono válečné peklo. Snad jen ten novinář v podání Donalda Pleasence, ale ta na mě sympaticky nepůsobila. Nechával se jen vozit drožkou z místa na místo, nebo si vsadil, jak dopadne bitva. Snad by bylo lépe k tomu přistupovat jako k dokumentu - zde to svůj význam určitě mít bude. Kamera i scenérie si zaslouží pochvalu.

• 22.2.2019  13:25

Film o ničem. Mělo to být romantické drama, ale postrádá to nezbytné jiskření, takže mně bylo vlastně jedno, jak to všechno dopadne.

• 18.2.2019  11:54

Přišlo mi to zdlouhavé, hlavně v druhé polovině to ztrácí drajv a drama se promění v jakousi love story. Musím ale uznat, že je, na co koukat, neboť výprava i kamera jsou na vysoké úrovni.

• 13.2.2019  11:16

Není to zas taková hrůza, jak se v některých zdejších komentářích píše. Vyzdvihnout lze výpravu, která má slušnou úroveň, i samotnou "love story", která se odehrává na pozadí historických událostí. Jen nechápu ty dva české názvy pro jeden film.

• 11.2.2019  11:47

Nějak jsem se v tom neorientoval, Pár podobných filmů jsem už viděl, ale to cestování v čase mě nikdy moc nebralo. Jedničku mám taky, ale nechtělo se mně ji hledat, tak jsem si první pustil dvojku, která byla zrovna po ruce. Kromě té hezké herečky mně v hlavě asi nic jiného nezůstalo.

• 8.2.2019  14:59
    KOndoMEDIE (2001)

Tento námět přímo vybízel k humorným situacím, které však většinou vyzněly naprázdno. Z mého pohledu nebylo, čemu se smát. Asi mám rád jiný druh humoru.

• 4.2.2019  10:54

Kdo by to do toho prcka DeVita řekl, že dokáže natočit tak skvostnou věc. Určitě mu v tom hodně pomohl skvělý scénář a oba hlavní protagonisté. Jen tak mimochodem - Kathlen Turner ztvárnila asi největší svini, mrchu a potvoru, jakou jsem kdy viděl.

• 2.2.2019  15:07
    Hra (1997)

Do této hry jsem se nechal vtáhnout velice rád. Michael Douglas byl na vrcholu, Fincher to zrežíroval po svém (to jest velmi dobře). Škoda, že nedostal víc prostoru Sean Penn. Pro milovníky napětí a sofistikovaného rozplétání děje je toto lahůdka.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27