andy60

Pavel Anděl

okres Písek

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 7.8.2020  09:36

Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, jestli udělit 3 nebo 4 hvězdy. Svým způsobem to bylo zábavné, vtipné, drsné a zajímavé, na druhou stranu jsem měl pocit, že ta banda feťáků je zde divákovi předkládána jako by to byli hrdinové, kteří mají zásluhu na tom, aby ten náš svět byl příjemným místem pro život. Na rozdíl od jiných filmů s touto tématikou se nesnaží moralizovat, prostě nám předkládá život feťáka a je jen na divákovi, co si z toho vezme.

• 6.8.2020  09:42
    Bestie Karla (2006)

Spíš se to mělo jmenovat Bestie Paul. Film nám přece ukazuje, že vrahem byl Paul, což je, myslím, jeden z problémů tohoto snímku. Jak jsem pochopil, vše je natočeno podle vyprávění a vzpomínek Karly Homolka. Pokud by byl v roli vypravěče Paul Bernardo, myslím, že by se děj ubíral trochu jiným směrem a Karla by byla vykreslena v úplně jiném světle.

• 5.8.2020  15:05
    Mělký hrob (1994)

začátek, kdy trojice hledá podnájemníka, mě moc nebrala, dokonce mně hlavou probleskla myšlenka, že bych to vypnul a pustil si něco lepšího, ale každou další minutou to bylo lepší a lepší. Před koncem jsem byl skutečně napnutý, jak to dopadne, a to je ta nejlepší vizitka.

• 4.8.2020  10:10
    Smrt on-line (2008)

Film přesně zapadá do toho průměru, který nenadchne ani neurazí. Jisté napětí se mu upřít nedá, vcelku příjemně strávený čas.

• 1.8.2020  14:10

Někdo tady zmínil podobnost s Gaunery, které mám moc rád, a já s tím mohu jen souhlasit. Parta zlodějíčků se rozhodne vykrást uměleckou galerii a s obrazy se vydá na cestu do Miami, kde je má prodat. A o to tady jde především - o tu cestu, plnou nadávek, vulgarit, vzájemné nesnášenlivosti atd. A do toho se přimotá svůdná stopařka Linda Fiorentino. Největší plus vidím nikoliv v loupeži samotné (ta nijak zajímavě natočena nebyla), ale v tom, co následovalo - zločinecká road movie, lemovaná vtipnými hláškami a mrtvolami. Pro mě rozhodně dobrá zábava.

• 31.7.2020  11:11
    Válka a. s. (2008)

Hodně dlouho mně trvalo, než jsem se trochu zorientoval, jak to tvůrci vlastně myslí. Dobře, parodie, ale proč se, doprdele, vůbec nesměju? Asi tady bude něco špatně, protože humor (a především ten černý), mám velmi rád. Pokud mnohem lepší film na podobné téma, pak bych doporučil Obchodník se smrtí s N. Cagem.

• 30.7.2020  09:00
    Dvojčata (2008)

Od Vapetu nelze očekávat žádný trhák a Dvojčata jsou toho důkazem. Nezajímavě zpracovaná detektivka televizního ražení, o pátrání po masovém vrahovi. Bez napětí, v pomalém tempu, chvílemi připomínající "detektivní telenovelu".

• 27.7.2020  11:39
    Výkupné (1975)

Ve srovnání s dnešními technologickými možnostmi vyznívají tyhle starší filmy, pokoušející se o akční scény, dost úsměvně. Vzpomínám si, že jsem to viděl v kině (cca před 40ti lety), a tenkrát se mi to líbilo. Takže mé hodnocení je spíš z nostalgie.

• 26.7.2020  15:57
    Modrý led (1992)

Nemastný neslaný špionážní thriller, od tvůrce mnohem lepšího Highlandera. Caine nepatří k mým favoritům a ani tentokrát jsem mu jeho postavu moc nevěřil. Chvílemi je to nuda, ale má to i silnější chvilky, takže lepší dvě hvězdy si zaslouží.

• 25.7.2020  18:25
    Breakout (2007)

Čekal jsem naprostou zhovadilost pro puberťáky, ale zas tak špatný to nebylo. Hip hop nemusím, takže ty taneční čísla mě nebraly, ale děj - hlavně potom v pasťáku, nebyl úplně špatný.

• 24.7.2020  11:05

U DVD edice bývá zvykem, že po technické stránce jsou filmy celkem v pohodě, ale obsahem je to bída. Tentokrát je to naopak. Kvalita obrazu je příšerná (rozpité barvy, špatné nasvícení atp.), ale film samotný tak špatný není. Ve zkratce - ňouma přijde k balíku peněz a neví, co si s tím počít. Aby to měl ještě těžší, hlavu mu zamotá sexuchtivá děva, která je do všeho zapletená víc, než by čekal. Scénář celkem obstojný, dokonce jsem uvažoval i o třech hvězdách.

• 23.7.2020  10:24

Ačkoliv nejsem příznivcem homo, či bi sexuálních vztahů, tenhle film mě naprosto pohltil a po skončení mně v duši zůstal takový zvláštní smutek. Vyjímečný film, vyjímečný prožitek, herecké výkony, kamera, režie...Určitě se k němu budu rád vracet.

• 22.7.2020  10:39
    Candy (2006)

Filmy s drogovou tématikou mě zajímají a Candy určitě nezklamal. Nic nového sice nepřinesl - to rozdělení nebe, zem a peklo je spíš klišé. Na začátku je to vždy krásné, pak přijdou problémy a konce to peklo skutečně připomínají. Dobré.

• 21.7.2020  13:30

Kdosi zde zmínil srovnání s Forrest Gumpem a já to cítím naprosto stejně. Ctyři pírka jsou mnohem upřímnějším a lepším filmem. Při sledování se mně ale vybavil jiný snímek - Anglický pacient. Každopádně velmi příjemná podívaná.

• 20.7.2020  14:08
    Ned Kelly (2003)

Alespoň jsem se dozvěděl, že i Austrálie měla svého Jánošíka. Průměrný film ve všech aspektech.

• 19.7.2020  12:28

Komedíe s hororovými prvky u mě kupodivu zafungovala. Skupina postav uvězněných v baru byla dobře vybraná, takže hlášky létají vzduchem společně s končetinami a celé je to zalité v odporném slizu. I když se nejedná o žádné mistrovské dílo, mé to pobavilo.

• 18.7.2020  09:14

Na pohádky jsem už moc starý a tak odmítám přistoupit na tuto hru s divákem. Může to být sebelíp natočené, vždy budu mít ten nepříjemný pocit, že tady jsme na míle vzdáleni realitě - tedy i tomu, nechat se do děje plně vtáhnout a beze zbytku si to užít.

• 17.7.2020  13:32

Tihle bratři mně dokonale zkazili večer a může za to bezpochyby Terry Gilliam. Za takový maglajs bych ho poslal točit reklamy na dámské vložky.

• 16.7.2020  11:36

Zkrátit alespoň o třetinu a vynechat ta bojová umění. Pak by bylo Bratrstvo vlků mnohem stravitelnější.

• 15.7.2020  10:26
    Gangsteři (1991)

Filmy s touto tematikou mam rád, ale bohužel, kvalit Mafiánů nebo Tenkrát v Americe to zdaleka nedosahuje.

• 14.7.2020  12:59

Film na mé působil hodně diletantsky, jakmile někdo otevřel pusu, vypustil z ní takovou kravinu, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Samuel Jackson se sice snaží hláškovat, ale moc se mu to nedaří. Přitom stačilo přidat víc napětí a trochu humoru (nejlépe černého), a mohlo to být příjemné pokoukání.

• 7.7.2020  11:56
    Jeptiška (2005)

Nezáživné, o nervy drásajících scénách si to může leda tak nechat zdát a nelogický závěr vše degraduje do podprůměrných vod.

• 6.7.2020  12:40
    Americano (2005)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film má něco do sebe. Chvíli mně trvalo, než jsem si přivykl na pomalé tempo a styl vyprávění, ale pak jsem si to užíval. Mnozí namítnou, že je to dějově prázdné, ale já odpovím, že tady jde především o atmosféru. O dobrodružství s vůní dálek, o poznávání, o letní lásce, o volnosti, o cestování, o objevování, o souznění....Největší podíl na kladném vyznění má hlavní přrdstavitelka - krásná, nespoutaná a temperamentní Španělka, naopak přítomnost D. Hoppera je pro mě záhadou...

• 4.7.2020  08:49
    Pokoj 1408 (2007)

Vždycky jsem tvrdil, že filmy, odehrávající se v podstatě v jedné místnosti, nemohou zaujmout. Mýlil jsem se. Pokoj 1408 to dokáže. Kingova předloha je zajímavá a filmové zpracování nezůstává v ničem pozadu. Ale jak už jsem několikrát zmínil - duchařina mě nijak neoslovuje, proto bych prožitek zařadil někam do průměru.

• 3.7.2020  10:54
    Vysoká hra (1997)

Děj se odehrává v atraktivním prostředí Las Vegas, ale film nemá moc, co nabídnout. Dějová zápletka je ubohá, takže zbývají akční sekvence, které se bohužel soustředí převážně na nudné a dlouhé přestřelky. I Když ta honička v autech je docela povedená.

• 27.6.2020  18:50

Námět vypůjčený ze SAW a KOSTKY, ale zpracování mnohem horší. Nedozvíme se důvod, proč jsou lidé vězněni, děj negraduje a ani herci nijak neoslní.

• 26.6.2020  11:06
    Crossroads (2002)

Tenhle film doslova hanobí můj oblíbený žánr - roadmovie. i když se jedná o cestu do L.A., nevidíte z cesty naprosto nic, žádné záběry na krajinu, města, přírodu, prostě nic. Místo toho tři vytlemený puberťačky, parodující nějaké pop-hity. O scénáři se vůbec nedá mluvit, tenhle zoufalý výpotek plný nesmyslů si snad ani nezaslouží označení scénář. A herecké výkony? Naprosté zoufalství. Snad jen Britney Spears zaujme, nikoliv svým herectvím, ale pohlednou tvářičkou.

• 25.6.2020  10:06

Film spadá do kategorie těch, kdy se dívám a nevím, proč postavy jednají, jak jednají a dělají to, co dělají. Stručně řečeno - dějově je to hodně nepřehledné. Akční scény se střídají s flashbacky a s monology hlavního hrdiny, což má zřejmě nastínit jakousi dramatickou linii, která ale u mě vůbec nefungovala. Celkové vyznění působí vyloženě béčkově.

• 20.6.2020  10:08

Začíná to smutně (pohřbem Štěpánovy maminky), ale co je horší, ani to, co následuje, není nijak zábavné a už vůbec ne k smíchu. Poetika předchozích dílů je nenávratně pryč a pro mě je to jasné znamení, že po dalších dílech už netoužím.

• 17.6.2020  09:57

Nic se moc nezměnilo, dál se jede ve starých kolejích - Matásek pořád stejně nesympatický, Kříž se snaží ulovit na básničky, ústřední píseň po Vávrovi a Neckářovi nyní zpívá Černoch s Bartošovou..., společně s dvojkou asi nejlepší díl série.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32