Flashdance (1983)

Dnes již kultovní záležitost, podpořená skvělou hudbou G. Morodera (jeho nejlepší pecky teprve měly přijít, a to ve filmech Over The Top a Days Of Thunder).

Nepřítel před branami (2001)

Pěkné válečné kulisy, napětí i trocha romantiky. Ale především duel dvou prvotřídních odstřelovačů.

Život je krásný (1997)

Kdyby bylo na začátku ono obligátní upozornění, že film byl natočen podle skutečných událostí, asi bych to neskousnul. Ale takto, i když těžko uvěřitelné, je to milé, vtipné, smutné a dojemné.

Rozsudek noci (1993)

První shlédnutí mě bavilo, při druhém však vyplulo na povrch pár nelogičností (v závěru už zůstal jen jeden záporák, který pronásleduje tři kamarády, nemělo by to být naopak?) Navíc celá ta parta grázlů nepůsobí dostatečně výhružně a děj je vlastně monotonní - celý film je jen o pronásledování, které je úmístěno do různých lokací, ale bohužel není ničím překvapivým obohaceno.

Rváči (2009)

Slušně natočené drama z vězeňského prostředí.

Adolf Eichmann (2007)

Očekával jsem, že se o Eichmannovi dozvím mnohem víc, namísto toho jsem sledoval nezáživné rodinné trable izraelského vyšetřovatele.

Superman se vrací (2006)

Kdyby se nevrátil, nic by se nestalo. Dokážu si představit, že jako comics to funguje skvěle, jako film ani náhodou.