Constantine (2005)

Už mám těch mysteriozních hovadin opravdu plné zuby. Nestačilo mně, že jsem se spálil s Matrixem, znovu jsem dal na zdejší hodnocení a koupil si Constantine, což mně vážně zkazilo celý večer. Nekonečně natahovaná kravina o démonech a andělech..., to prostě nejde brát vážně. Už žádné nesmysly o vymítání ďábla, o kopím osudu, o upírech, o matrixu, o nestvůrách, o cestování v čase, o zasraných komiksových předlohách atd. Od teď už jen filmy, které lze ztotožnit s realitou.

Den po zítřku (2004) (TV film)

Viděl jsem už i horší věci, ale pravda - nebylo jich zas tak moc. Už při prvním dialogu mě napadlo - tohle museli natočit Němci. Nechápu, že země, která např. v hudbě naprosto kraluje (hlavně v metalu), nedokáže natočit kvalitní film (pár vyjímek by se našlo), ale v z 90% jsou to sračky, jako tahle - vše je buď černé nebo bílé, nic mezi tím, žádný prostor pro představivost, všechno takové strojově šablonovité, o humoru či nadhledu ani nemluvě.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Vadilo mně to mysteriozní ladění filmu (jelikož mně vadí mysteriozní žánr jako takový), ale o napětí nebylo nouze, herecké výkony dobré a režie S. Raimiho kvalitní.

Spiklenci (2009)

Na nejsilnější okamžik z celého filmu jsem si musel počkat až do samotného závěru,kdy zvítězí lidskost nad zákonem. Na DVD Edici slušný počin.

Sleduje tě vrah! (2000)

I sledování předpovědi počasí je napínavější než sledování tohoto vraha. Film naprosto bez atmosféry a také bez vysvětlené pointy. Nejefektnější je asi ten závěrečný výbuch.

Múza (1999)

Už když jsem si pročítal, co stojí na obalu, mě napadlo, že se u toho asi moc nezasměju. A bylo to tak. Tenhle humor mě míjel, na nějaký vtípek jsem čekal dlouho a marně. Dialogy nemají šťávu a děj mě chvílemi uspával.

Matrix Reloaded (2003)

Po shlédnutí dvojky jsem se jen utvrdil v tom, že když jsem jedničku ohodnotil jednou hvězdičkou, bylo mé hodnocení naprosto adekvátní tomu, co film nabízí. A s dvojkou to není jiné - snůška nesmyslů a trapností, která mě nutila nevěřícně a otráveně kroutit hlavou. Stroje, co vypadají jako lidé a lidé, co se chovají jako stroje (fakt k smíchu), k tomu příšerné dialogy, nakonečně nudné mlátičky a děj, který jsem nedokázal uchopit, ať jsem se snažil sebevíc. Asi deset minut před koncem se mi seklo dvd, což by mě jindy vytočilo k zbláznění, jsem v případě Matrixu bral jako vysvobození.

Matrix (1999)

Nějak přestávám chápat, co je dnes nazýváno uměním a co je označováno jako úchvatné, dokonalé, nejlepší apod. Vždyť to, co se odehrávalo na obrazovce mně nedávalo žádný smysl, natož abych přistoupil na tuto zhovadilou nesmyslnou hru a nechal se vtáhnout do děje a bral to smrtelně vážně. To bych o sobě musel začít vážně pochybovat.

Wrestler (2008)

Silný emocionální příběh stárnoucího wrestlera, kterému kromě ringu nezůstane v životě vůbec nic. Asi nikdy nepochopím, jakou zábavu Amíci v wrestlingu vidí, ale když pominu tohle místy nechutné divadlo (jako prodavač se mi Rourke líbil víc), film mě svým dějem strhnul tak, jak žádný jiný s Mickym.

Dokonalá loupež (2002)

Dost překombinovaná záležitost, která má světlejší chvilky, ale i takové, které mě moc nebraly. Snaží se to být vtipné, některé momenty jsou cool a některé postrádají logiku. Jasný průměr.

Časové pásmo bylo změněno