Šifra mistra Leonarda (2006)

Při prvním promítání, asi před rokem, jsem někde v půlce usnul. Napadlo mě, dát tomu druhou šanci a můžu říct, že jsem se málem unudil k smrti. Hledání svatého grálu zřejmě není pro mě.

Bez identity (1991)

Od Petersena jsem čekal větší jízdu, tohle mělo spíš televizní zpracování a spoustu děje se odehrávalo prostřednictvím dialogů, namísto obrazového ztvárnění.

Mrtvá zóna (1983)

Myslím, že by filmu prospělo větší nasazení, protože plyne tak nějak zvolna od začátku až do konce. Zelená míle to není, ale Kingova předloha opět nastínila potenciál pro filmové zpracování.

Dopis z cely smrti (1998)

Nemám rád, když se někdo chová jako idiot. To platí v životě a stejně tak na filmovém plátně. Jestli někoho odsoudí k smrti, měl by se chovat adekvátně a ne jak na nějakém mejdanu. Film jsem si koupil jen proto, že v podstatě vše má na svědomí Bret Michaels, zpěvák amerických rockerů Poison. S tímhle ale šlápnul pořádně vedle. Ukazovat své vypracované tělo k hodnotnému filmovému zážitku opravdu nestačí.

Cesta (2007)

Chvíli to trvá, než se začne něco dít, ale pak to stojí za to. Ta pasáž v podzemních chodbách je opravdu působivá a napínavá. Pochválit musím kameramana, záběry marocké přírody jsou pěkné a vyvažují ten zdlouhavý rozjezd. Rozhodně film splnil má očekávání.

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Ještě se film ani nerozběhl a už jsem byl nasranej. Stalo se tak ve chvíli, kdy jsem zjistil, že je bez českého dabingu, pouze s titulkama. V duchu jsem si řekl - vidíš, vole, právě jsi vyhodil tři kila za něco, co už si nikdy nepustíš. Francouzsky totiž nevládnu a číst ty malá písmenka u spodního okraje mě otravuje a obírá o děj, který mně tím uniká. Když k tomu připočtu ještě skutečnost, že se o žádné veledílo nejedná, jednoznačně zklamání.

Hezké sny (2007)

Takové sny bych si taky nechal líbit. Film samotný balancuje mezi zajímavými pasážemi a nudnými, asi nejvíc mě bavily ty výměny názorů s Dorou.

Přejezd Cassandra (1976)

Film jsem v době jeho vzniku hltal s otevřenou pusou a jen tak pro sebe jsem si říkal, že ten čas, strávený ve frontě na lístek, byl vykoupen skutečně silným filmovým zážitkem. Ani nyní, kdy jsem si film připomněl z dvd, jsem se nenudil. Dnes se samozřejmě již točí jinak, ale to stupňované napětí se mi prostě líbilo.

Já, pomsta (2016)

Nic originálního nečekejte, filmů o osamělých mstitelých bylo natočeno nespočet, ale vyloženě průšvih to není. Travolta se snaží, sem tam nějaká bitka, přestřelka nebo aspoň hláška - za mě si to ten průměr určitě zaslouží.