Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (74)

plakát

MasterChef (2012) (TV pořad) 

Dobrý nápad zprzněný třemi šašky hrajícími si na Pohlreicha. Ačkoli jsou to šéfkuchaři, před kamerou se z nich stali babráci. Slečna blondýnka byla v celém pořadu úplně zbytečná a k smíchu. 2 hvězdy za to, že jsem se na to vydržel dívat.

plakát

Dva bratři (2004) 

Krásný příběh o tom, že i zvířata mají srdce na pravém místě. Tak jako malá část lidí. Před kamerou smekám...

plakát

Tom Jones (1963) 

Zprvu suchá adaptace známého románu, zaznamenávajícího příběh nalezence, ze které se ovšem přibývajícími minutami klube svěží romantická komedie plná neotřelých hlášek, krásných dívek a v neposlední řadě triumfů spontánního hezouna. Tom Jones je opravdu hrdina, který je však obdařen velkou porcí štěstí a také množstvím příležitostí, co se sukničkářství týče. Režisér si nedělal hlavu s tím, co by ostatní z filmu neprodleně vyřadili. A výsledek je takový, že některé scény díky novým prvkům opravdu nemají chybu (viz. upřené pohledy do kamery).

plakát

Kokain (2001) 

Blow jako pomíjivý zdroj štěstí. Dobrý sluha, ale špatný pán by se taky možná dalo říct. Ted Demme celkem výstižně přenesl do filmové podoby příběh jednoho kokainového magnáta, který chtěl víc a víc a slovo poučení se mu jaksi pořád nechtělo vštípit. Johny Depp to zvládl opravdu na jedničku, stejně tak jako okouzlující Penelópe, tatínek Ray Liotta a pár dalších. Film mě od začátku vedl za ručičku a já se mohl kochat jak skvělou hudbou, tak hereckými výkony. Tuto slast mi však krapet překazila scéna s oným výdělkem, kdy se oba obchodníci doslova topili v bankovkách a jakási nedůvěryhodnost se vyhrotila v tu chvíli, kdy Johnny Depp chodil po bytu a přemýšlel kam by asi nacpal tu krabici plnou amerických dolarů. To jsem se neudržel a začal jsem se opravdu smát...No, možná i to režisér zamýšlel. Nicméně, pořád se to nevymyká kvalitě celého zpracování a já nemohu odepřít 80%.

plakát

Láska nebeská (2003) 

Optimismus tomu opravdu nechybí. Film na vás působí příjemně a přátelsky od začátku do konce. K tomu tolik světoznámých herců pohromadě, což se nevidí tak často. Každé historce byl udělen náležitý kus lásky, neodbytně vhánějící do očí radostné krůpěje slz...

plakát

Match Point - Hra osudu (2005) 

Jak si s námi osud může zahrávat? Tady je jeden z možných a zároveň otřesných způsobů. Film oplývající velkou věrohodností a spontánností. Drama dramat. Sakra ta Scarlett je fakt kobra...

plakát

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005) 

V tomto případě s mnohými nesouhlasím.Bohužel. A je to možná jen má umíněnost, ale typy filmů jako je Mrtvá nevěsta já nemusím. Je to Burton, pro někoho možná ten pravý Burton, ovšem pro mě je to jeho pochmurná a slabá polovina, zabývající se zobrazením ošklivosti, která má jít podle režiséra ruku v ruce se všedností a také s láskou... Film pro mě překypující záporem. 3 Hvězdy za bizarní postavičky, které na mě udělaly dojem.

plakát

Drž hubu! (2003) 

Tímto snímkem jsem si Gérarda opravdu moc oblíbil! Je neuvěřitelné do jaké míry umí zahrát blbce, ale přitom mazaného a také dobrosrdečného blbce. S Jeanem Reno jsou opravdu dvojka k pohledání :-D Perfektní francouzská komedie, kterou doporučím každému.

plakát

Zpětná reakce (1996) 

Uff! Dalo mi to hodně práce abych se na to dodíval. Ale říkal jsem si, poenta za chvíli přijde, všechno se vyjasní, něco v tom bude. A v zápětí se stalo něco neočekávaného. Totiž to, že film skončil :-D. Ano, je to tak. Myslím si, že myšlenka, že jsem na tom něco nepochopil není na místě. Smysl jsem pochopil, zkrátka mě to nijak nezaujalo. Místy jsem si říkal: a jo, takto nějak by to ve skutečnosti mohlo vypadat - obzvlášť když se jednalo o reakce lidí na příslušný stav věcí kolem sebe, ovšem celkově mi tento filmík nepadl do oka. Slabých 50%...

plakát

To neznáte Hadimršku (1931) 

Opět se nedá říci, že by tato komedie nesplnila to co autoři zamýšleli...Úkol - Rozesmát a pobavit. Jakmile se postaví před kameru Vlasta Burian, tento úkol se režisérům plní sám od sebe,ehm...tedy spíše sám od Vlasty :-D Někteří tu píší: průměrný Burian, průměrný Burian. Promintě, ale pro mě je průměrný Burian za pět hvězd bezdiskuze. V této komedii mě navíc pobavila píseň To neznáte Hadimršku, která se mi po zhlédnutí neodbytně přehrávala v hlavě pořád dokola. Jen mě mrzí, že takových komiků už dnes moc není a ty dnešní komedie opravdu za moc nestojí. :-( No co už, mezi filmy máme skvosty a budeme si je uchovávat, cenit a pouštět si je dál a dál. Toť vše.

Reklama

Reklama