Wang Jiao ka men (1988)

Naprosto perfektní režijní debut Wonga Kar-Waie s perfektní kamerou, hudbou, ale hlavně výborný příběh a herecké výkony. Naprosto skvělý Andy Lau, krásná bohyně Maggie Cheung, ale rozhodně tu diváka zaujme velmi perfektní výkon Jackyho Cheunga v roli gangstera, který chce získat respekt. Ale je i tu romantická stránka mezi Andym a Maggie (hlavně ta dlouhá líbací scéna v telefonní budce). Jak už někteří diváci vědí, že samotný režisér dokáže ve svých filmech vybudovat expresivní styl, a komu se ten styl líbí, jsem si jist, že tento snímek nadchne každého diváka, kdo miluje jeho filmy. 100%.

Red Force 4 (1989)

Nejlepší díl ze série a pravá nonstop akce, kde se super-demonstrují neporazitelná Cynthia Khan a nezničitelný Donnie Yen. Bombastická akce a zatraceně výborná hudba Richarda Yuena. A filnální bitky jsou ultrasuperakční, a to hlavně Donnie Yen VS Michael Woods na střeše je prostě ultraturbo-action.

Absolvent (1967)

Kultovní film, výborné scény a režie plus výborná hudba Paula Simona a Arta Garfunkela (Mr. Robinson a Sound of Silence, která je pro mě jedna z nejlepších soundtracků pro film) a k tomu skvělé herecké výkony jako Anne Bancroft, Dustin Hoffman a Katherine Ross. Takovéhle filmy nejsou vůbec žádné, a v dnešní době už vůbec ne. Tento mistrovský kousek se prostě výjimečný!

Temná polovina (1993)

První setkání s Romerem, a výsledek hodně slušné. Ale věřím, že má Romero lepší kousky.

Dvě ďábelské oči (1990)

Velké zklamání. Případ pana Valdemara chybí pravé zbarvení a celé je to o ničem. A Argentova Černá Kočka je na tom o něco líp, ale taky hodně špatné. Usmrtit kočku a to hned dvakrát mě jenom rozzuřilo.

Tenkrát v Číně (1991)

Výborná klasika o Wong Fei-Hungovi, kterého ztvárňuje vynikající Jet Li. Originální, strhující a dlouhé bitky od choreografů Yuen Shun-Yi a Yuen Cheung Yan(bratři Yuena Woo-Pinga), a překrásná hudba. Ta finální bitka, která trvá 11 minut nemá chybu, kde nejdříve Jet leze po žebříkách a nohou je láme na kusy a pak skope hlavního záporáka. Jediným problémem filmu jsou příběhová vata v některých neakčních scénách, které mi výjimečně vadí a to zrovna u téhle klasiky. Přeci se jedná o akční historický spektákl, a ne pouze o nějaký akčňák, kde se musí vypínat mozek, takže příběh pro tentokrát je hodně důležitý. Ale úplný průser to rozhodně není, a rozhodně doporučuji pro každého fanouška "Martial Arts" filmů.

Profesionál (1981)

Nejlepší film s Belmondem a k tomu jedna z nejlepších skladeb Ennia Morriconeho-Chi Mai a ještě lepší Le Vent Le Cri dělají z filmu naprosto vynikající krimi-drama thriller na vrchol. Ta honička po ulicích Paříže je jedna z nejlepších a po několika minutách se střetne Belmondo VS Hossein jako ve Westernech od Sergia Leoneho, a plus Morriconeho hudba se rovná dokonalost. Nostalgie je The Best. Kam jde Belmondo, tam jde duch Morriconeho hudby. 100%.

Suspiria (1977)

Po úchvatném DEEP RED natáčí Argento další mistrovský kousek, ale trošku jiného žánru(horror-fantasy) trilogii a třech matkách s názvem SUSPIRIA. Opět je tu temná atmosféra, a výborná hudba Goblinů, skvělá práce s kamerou. Gore scény jsou tu sice docela málo, ale hodně krásně brutálně a to hlavně ta v úvodu. Smíchané barvy na jednotlivých scénách dokazují opět, že jsou to zlatá 70. léta a Itálie. Někomu sice může vadit ten urychlený konec, ale já jsem naprosto spokojen. Jedno z nejlepších horrorů Daria Argenta. To je SUSPIRIA!!!

Zjizvená tvář (1983)

Extrémně brutální, vulgární a zatraceně výborná gangsterka. Al Pacino je opravdu jako Tony Montana. Kubánský přízvuk umí tak skvěle, že jsem si myslel, že je to opravdu kubánec. Po prvním shlédnutí mě snímek tak zaujal, že jsem si oblíbil ty jeho hlášky. " Chi Chi get the yeyo, come on Sosa you want to fuck with me! you fucking with the best, look at her a junkie, hey move the fucking car, say hello to my little friend!".

Shao Lin xiao zi (1984)

Dvojka má narozdíl od jedničky veselý dětský příběh. Příběh o dvou rodinách, kde jedna rodina má jen samé holky a druhá má samé kluky a mezi nimi 20 letý Jet Li. Musím říct, že dvojka má lepší bitky než jednička a ten konec. Konec je tak superakční, že že jsem si to musel pustit 10 krát za sebou. Mega finále, kde se bitkujou nejen dospělí, ale i děti kteří jsou zatraceně hustý. Finále má lepší choreografii než jednička a to nejen u Jeta, ale i u všech herců a to i ty děti, kteří fakt něco umějí. Jasných 5 hvězdiček.