Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (45)

plakát

Tenkrát v Číně 3 (1993) 

Třetí díl Wong Fei-Hungovské série je už vývarem prvních dvou dílů, a naprosto souhlasím s většiny komentářů se stejným názorem. Spektákl a ohromnost, kterou měli první dva díly se tu vytratil a film působí úplně jinak než původní díly. Bojové scény bohužel už nejsou dobré a vůbec nesahají ani po kotníky prvních dvou. Nejhorší je na tom poznat, že bitky už nedělali klanů Woo-Pingovic, ale Yuen Tak (ne nemá s nima nic společného), který se spíš zaměřil na to aby bojové scény byly spíše efektní a to je jedním z problémů třetího dílu. Dalším problémem je samotný film u neakčních scén. Na to, že to natočil ten samý režisér prvních dvou spektáklů Tsui Hark, tak film působí dojmem, že to musel režírovat úplně jiný režisér (a taky jsem si to na chvíli myslel, ale ono ne, opak je pravdou). A téměř žádná finální bitka, spíše dračí souboje a hlavní záporák je takový posera, že spíše vypadá na komika. A další problém, a to konec. Závěrečný konec je tak uspěchaný, že člověk má pocit, že se film žene kupředu, aby se hned najely závěrečné titulky. Tím mi Tsui Hark "jeden z nejmocnějších filmařů HK kinematografie" dokázal, že je někdy geniální režisér, jindy stupidní blbec. A pro tento film, patří částečně k té druhé možnosti. Dokonce ten neoficiální sequel "Last Hero In China" je o několik mílí lepší (díky Woo-Pingově choreografii). Výsledkem třetího dílu se ale ještě jedná o nadprůměr nikoli průměr, proto čtyři hvězdičky. P.S.: Mimochodem, všimli jste si ty viditelné trademarkové dráty na Jetových zádech, kdy skáče z balkonu na dvůr?

plakát

Tenkrát v Číně 2 (1992) 

Druhý díl o Wong Fei-Hungovi sice trochu postrádá spektákl a ohromnost prvního dílu, ale má i své klady. Prvním jsou vylepšené bojové scény (pro tentokrát a jedině jen dobře od mistra Yuena Woo-Pinga), které jsou zatraceně husté, že vám budou padat čelisti. Druhým kladem je absence příběhové vaty u neakčních scén, kterou měl a byl hlavním problémem prvního dílu. Jet Li tentokrát má rovnocenného hlavního záporáka, a to mého oblíbeného Donnieho Yena, kterej je tu zatraceně nebezpečnej s tím mokrým destrukčním hadrem. Bitka s klany Bílých Lotusáků a s jejich bossem je taky krucinál hustá, ale ten final fight Jet Li vs Donnie Yen s bambusama, tak to je šokující vrchol filmu. P.S.: Mám takový pocit, že studio Santa Monica se inspirovala některými choreografiemi bojových scén pro hru God Of War právě z tohoto filmu.

plakát

Hard Boiled (1992) 

Rozlučka s Hongkongem v nejlepším. Předem než odjel do USA natočit svůj první americký akční film Hard Target s Jean-Claudem Van Dammem, tak to ukončil v HK v tom nejnadupanějším, nejakčnějším, nejstylovějším filmem "HARD BOILED", který je bezpochyby jeho nejlepším akčním filmem společně s Killerem. Až na to, že tu zidealizoval policii a ne gangstery. Pro tentokrát zapomeňte na dojemný melancholický příběh o dvou mužů se stejnými myšlenkami, ale každý na opačné straně zákona. Jedná se pouze o solidní akční krimi příběh, kde opět v hlavní roli hrajou dva muži, ale tentokrát je každý z nich jiný nebo lépe řečeno první je antonyma tomu druhému. John Woo udělal geniální tah obsazení hlavních rolí, kde smíchal do jednoho filmu svého dvorního cool herce Chow-Yun Fata a stylově elegantního Tonyho Leunga-Chiu Waie se kterým pracoval v akčním eposu "BULLET IN THE HEAD". To zní jako přivést do jednoho filmu dva nejlepší killery, aby společně ukázali svoje zabijácké dovednosti proti armádě gangsterů. Od úvodní destruktivní přestřelky v čajovně po přestřelce ve skladu až po závěrečném hodinovém masakru v nemocnici (prvních 30 min je stealth-infiltration killing, a zbylých 30 min free weapons hell-insane-destructive killing), plus dobrá jazzová hudba v neakčních scénách a napínavý akční soundtrack v akčních scénách. Závěrečný masakr je nejlepší co kdy John Woo natočil. Protože vidět (tentokrát v roli policajta nikoli zabijáka) cool "tequilu" Chow-Yun Fata a profesionálního Hitmama Tonyho Leunga, kteří po hodinové přestřelce v nemocnici ji promění v pekelnou márnici je ten nejlepší akční zážitek co jsem zažil. Ani se nedivím, že firma Take-Two si vzala z HARD BOILED inspiraci k vyvíjení hry Max Payne. Pro akční fandy povinnost. Osobně HB řadím do své TOPky. Pokud v USA mají Die Hard, Lethal Weapon a The Rock, tak v Hongkongu máme A Better Tommorow (1 a 2), The Killer a Hard Boiled. P.S.: Určitě už asi víte, proč moje uživatelské jméno je tequilla (plus jedno L), že?

Poslední hodnocení (1 541)

Bullet Train (2022)

05.08.2022

Rakeťák (2022)

05.07.2022

Top Gun: Maverick (2022)

12.06.2022

Nou fo (2021)

18.04.2022

Nikdo (2021)

18.04.2022

Parazit (2019)

26.02.2020

Resident Evil: Rozklad (2008)

19.01.2020

Černý pes (1998)

17.01.2020

Hříšný tanec (1987)

17.01.2020

Reklama

Ovládací panel
7 bodů