Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

A přichází éra 70.let a k nim také přichází debutující Dario Argento a jeho první film giallo-horror The Bird with the Crystal Plumage ukázal světu jaký to je šok, noční můry, strach, diskofilnost, křik zoufalých žen prosící o pomoc, vražedné zbraně, krev a to všechno je v tomto snímku. Na to že je to první film od Argenta, je to dost výborné na začátek jeho rané kariéry. Stylové, suggestivní ale hlavně je to zatraceně výborný giallo horror. 100%. A abych nezapomněl, je tu přece ještě výborná hudba Ennia Morriconeho.

Strach nad městem (1975)

Jedna z nejlepších Belmondovek a to díky opravdovým superakčním scénám na střechách domů a metra, k tomu nějaká ta honička a na závěr se nechat spouštět z helikoptéry na laně. A k tomu opravdu temná a strhující Morriconeho hudba jasně dokazuje dokonalost. Vidět Belmonda v takovéhle akci je prostě výjimka.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Myslel jsem, že se jedná o pokračování dokonalého profesionála, ale není tomu tak. Co to distributoři plácají za názvy? Profesionál 2: Samotář? To je teda něco, ale jinak slušná Belmondovka bohužel s nedotaženou hudbou.

The Valley (1985)

Hudba výborná a plus bonus při natáčení Phenomeny s temnou atmosférou.

Volavka III (2003)

Třetí díl působí jako, kdyby po událostech prvního dílu spadl do hlubokého kómatu. Postavy působí jako po probuzení ze spánku. Jinak se jedná pořád o výborné pokračování, které nedosahuje kvalit prvního dílu, ale pořád srovnatelná s dvojkou.

Volavka II (2003)

Na to, že se jedná o prequel, dosti slušné pokračování nebo spíše výborné. Dvojka se sice nevyrovná jedničce, ale pořád má v sobě to co měl první díl a k tomu spoustu zvratových překvapení. Jenom napodobit 90. léta se nikdy nepodařilo v současných filmech.

Tmavě červená (1975)

"DARIO ARGENTO IS BACK DOING HORROR FILMS" Tak tato věta byla napsána na úchvatném filmovém traileru, který mě naprosto dostal. A ještě, že jsem viděl DVD verzi v širokoúhlé obrazovce a remasterovaný zvuk a to V NOCI!!!. Hotový děsivý zážitek mě napínal a uchvátil od začátku až dokonce. Argento umí a je THE BEST a k tomu výborná hudba od Goblinů dělá z tohoto giallo horroru jedno velké MASTERPIECE. Skvělá práce s kamerou, temná atmosféra, ale hlavně je to zatraceně výborné od začátku až do překvapivého konce. 70.léta a Itálie to je DARIO ARGENTO a jeho jedno z nejlepších horrorů DEEP RED. A to po shlédnutí jsem si pustil TENEBRE!!!!

Žár těla (1981)

Slušný thriller až na pár nedostatků, a tím právě je úzkost nebo-li nevolnost příběhu. Jinak velice dobré a Kathleen Turner je ve filmu taková mrcha, že po celém filmu nejde ani vidět z ní ta špatnost, ale naopak dělá nevinnou a svůdnou, až jsem si myslel, že vidím Jessicu Králíkovou, kterou ona sama se stala potom(dabovala její hlas ve Falešné hře Králíka Rogerse a v těch animovaných). A mladý Mickey Rourke v malé roli před 9 1/2 týdne je fakt skvělej.

Volavka (2002)

Výborný krimi thriller, výborný scénář a vynikající hvězdné obsazení Hongkongských titánů jako Andy Lau Tak-Wah, Tony Leung Chiu-Wai a Anthony Wong Chau-Sang. Příběh o dvou mužích se stejnou milulostí, ale jeden je dobrej a jeden je špatnej. Tedy otázka je " co je to dobro a zlo a co je správné a špatné". Ta finální scéna na střeše, jak Tony Leung míří pistolí na Andyho Laua je fakt výborná.

Stopař (1986)

Pravé terror-thriller z 80.let. Film, který mě dostal už na začátku, kdy nastoupí Rutger Hauer do auta a tam terror začíná od začátku do konce. Opravdu nepředvídatelný konec. Napětí jak blázen, a Rutger Hauer podává životní výkon takový, že je až moc realistický. Pro mě jasných pět hvězdiček.