• Fantasy

Dexter (2006) (seriál)

První série naprosto dechberoucí, cynismus a černý humor v ryzí podobě, a její závěrečný díl - něco neuvěřitelnýho, husina z toho. Nevydržel jsem to s nervy a musel jsem si dát 4hodinový maraton, abych to dojel. Jasných 100 %. Druhou sérii jsem ještě neviděl celou, ale je to mazec hned asi od druhé minuty nového děje, akorát místy chybí údernost první série + pořádné cliffhangery, zato bylo přidáno samoúčelného sexu.

96 hodin (2008)

Nádherná akce, vysoké tempo, až se mi z toho tajil dech.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

I po druhé projekci doma mě tento film hluboce citově zasáhl. Není nad to si ve FullHD vychutnat úchvatné exteriéry a interiéry. Hudba fenomenální. Herci špička. Úchvatná kamera. Těším se, až se dostanu na prodlouženou verzi. Dal bych klidně dvojnásobek hvězd, kdyby to jenom šlo (ach jo)... 200 % bez mrknutí oka

Kill Bill (2003)

Audio-vizuální orgie, pro někoho bohužel z velké části barevně zcenzurované. Vtip, akce, ale i absurdní scény jsou neskutečně cool.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Do třetice všeho dobrého: geniální trilogie! Třetí díl nevyjímaje. Je potřeba to vidět ve FullHD (FullHD or die).

Nespoutaný Django (2012)

Po prvním zhlédnutí nemohu dát jinak než 5*. Foxx super, Waltz exceluje s hláškami a ironicky sarkastický DiCaprio... ta role mu snad byla šitá na míru. Ale ten černý humor! "D je neznělé." To nemá chybu. Ty litry krve jsem nečekal takhle detailně a hlavně jako z čistého nebe. Škoda, že jen na DVD a ne v kině... Edit: Už vlastním i Blu-ray ve slušivém steelbooku, viděno podruhé, a šestá hvězda za perfektní obraz! :-)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak jsem se k tomu nechal přemluvit kamarádem, že teda s ním půjdu do kina. Nádhera! 3D sice tmavé a s dabingem, na druhou stranu jsou to opravdové vizuální orgie, na které se nezapomíná. Snad každý cent utracený při natáčení šel do úžasné nekompromisní grafiky celého filmu, jinak to není možné. Dějově poněkud slabší a místy utahanější, ale mhouřím obě oči.

Skyfall (2012)

Šlape to. Slyšel jsem, že Craig alias Bond má přezdívku "ukrajinský kopáč" nebo dokonce "Putin". Nevadí, jeho rysy tváře mu přidávají na "tvrďákovosti". Efektní, obsazení hvězdné. Čas v kině utekl jako voda. Bohužel jsem zatím neviděl některé předchozí díly, tak jsem moc neviděl do psychologie postav. Škoda. Edit: po druhém shlédnutí, poprvé v kině a tentokrát na Blu-ray, bych dal kvůli Danielovi, Javierovi a Judi ještě každému hvězdu navíc, kdyby to šlo. A třeba i Oscara.

Smrtonosná past (1988)

Klasika všech klasik, co jsem kdy viděl. Byl stvořen zcela nový žánr - die-hard-action. Bruce ve své životní roli. Špička.