Železná lady (2011)

Meryl je prostě Meryl a do její Thatcherové by i Reagan vpálil svoji raketu, jenže když svěříte režii někomu, kdo naposledy nechat zpívat Bonda a koktavého krále na Rhodosu, vyzní fráze "money, money, money" trochu jinak, než monetaristická Marge zamýšlela. A příště si dáme třeba Bushe a jeho "Ropného debila" starring Will Ferrell, co vy na to?

Jack a Jill (2011) odpad!

Ano, Adame, Áno! My chápeme. Po čtyřech filmech už chápeme! Prosím o rozšíření systému hodnocení - pod "odpad!" přidat "Sandler".

Mupeti (2011)

Když se přede mě v Seattlu posadily dvě slečny Piggy (eufemismus), věděl jsem, že mě čeká neobyčejný kulturní zážitek. Ještě než se objevil Waltův zámek, holky už v sobě měly pikslu máslového popcornu. Že jim chutnalo, jsem poznal během camea Neila Patricka Harrise, jež doprovázelo mohutné souznění kvikotu a odříhnutí. O hvězdu míň za to, že tam nebyl Bert a Ernie. SHUT UP! Já vim, že to je jiné univerzum.

Nebezpečná metoda (2011)

Kde je Trier a verbal, když je potřebujeme? Asi u psychiatra, kde si z malé deprese a pocitu málocennosti dokážete vytvořit zářnou kariéru bořitele světů a uživatelských žebříčků ČSFD. To takovému Cronenbergovi očividně pořád stojí... za to natáčet průměrné filmy. Fanoušci aplikované psychologie budou nadšením mlaskat, já a moje ego, jež právě procházíme análním obdobím jsme akorát nasr*ný.

Jeden musí z kola ven (2011)

A to se v královské politologii, sociologii, špionáží a angličtině orientuji asi jako verbal v sexualitě 90 % uživatelů ČSFD. Fujtajkls! Asi si budu muset spravit náladu, kouknout na nějakého toho Malicka, napálit mu tam odpad! a hned se budu cítit líp.

Ocelová pěst (2011)

To máte tak, když se čtyřčlenná dysfunkční rodina vydá po 5 letech do kina, nemůže to dopadnout dobře. Táta non-verbal-ně propleskne hned při vchodu synáčka, protože koukal uvadečovi pod sukni a hned je celý film zkažený. O to víc to zamrzí, když jde o celkem slušnou nachos zábavu se souboji Intel Celeronu 3,2 GHz a starého MS-DOSU na pozadí nekalých praktik černošských, vidláckých, ruských a asijských stereotypů a šíleného Elfmanova fanfárování. Naštěstí místo Hugha tentokrát tancuje malý Bieber, takže se Wolverine může v klidu vrátit na Broadway a vše bude odpuštěno.

Kontraband (2012)

Oni nám ti vikingové zase objevují tu naši milovanou Ameriku. Nebo je to tentokrát naopak? Nejdříve si to přifrčel bisexuální Nicky a teď mu toho Oscara bude chtít přeblafnou, teda vyfouknout Melichar, teda Baltazar. Škoda jen, že Mark už není to co bývalo a z toho sezení na zadku a HBO produkování mu narostlo pěkné panděro (v záloze jsem měl ještě vtip o ubalování špeků, ale nechám si to na pokračování Precious). Každopádně mají teď Marvelovci dalšího kandidáta na režii Thora 5.

Černobílý svět (2011)

Tak jsem se vám rozhodl, že napíšu nějaký ten komentář a když jsem tak přemýšlel, jak netradičně ho obzvláštnit, jakými netypickými obraty na ČSFD zatím nevídanými ho okořenit, napadla mě počeštělá jména. No řekněte, kdo to používá? Musím tedy 12.1.2012 říct, jak mě ta Ema Kamenná překvapila, Felicie Spencerová uchvátila, Sissy Špačková rozesmála a paní Viola Davisová ujistila, že neumí hrát jen druhé Housle. A ne že mi ten můj trademark někdo vyfouknete, teď ho totiž budu používat v každém druhém komentáři.

Strom života (2011)

Když KeyserSoze1993 po šestadvacáté neprošel testem všeobecných filmových znalostí, přísahal na hrob svých stále živých nevlastních otců, že si to někdo vypije. A když to pak konečně přišlo, vyžral si to chudák Terrence. "Kde je ten žilnatý, upocený a údajně 4% Achilles a jeho odhalené p...aty?", mlátil do klávesnice pan V. "Jen počkejte, vy bastardi. Já se na tu střední jednou dostanu a to teprve uvidíte." No abych tu jen tak neplácal... Mně se to líbilo.