Rezistence (2015)

Neznám knižní předlohu, jsem jen divák filmu. A ten se nelíbil - už v půlce filmu jsem si říkal, že to, co se odehrálo z děje, bylo max. na 10 minut - prostě jen vata a žádný děj. A na konci filmu jsem si byl jistý, že to byly vyhozené 2 hodiny života - film není ani zábavný, ani vtipný, ani poučný, vlastně ani ne moc akční. Na to, abych se díval je na počítačovou grafiku vytvářející svět, jsem asi moc starý.

Spectre (2015)

Proč máme rádi Bondovky? Protože mají děj, krásné ženy a všelijaké technické vymoženosti, které překvapí. Spectre z toho nemá nic - jen psychologické drama o vztahu nevlastních bratrů, ženu, která není nijak atraktivní. A když hlavnímu hrdinovi 2x navrtají mozek a pár minut poté běhá a střílí, nutí to k zamyšlení, zda je to bondovka, nebo nějaký céčkový film.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Neviděl jsem původní filmy, ale přesto si myslím, že i jeho pokračování by mělo mít nějaký děj. Jestliže však jedna tlupa v šílené době někam jede, někdo se je snaží zastavit, a toto se zopakuje ve filmu 2x, nevidím žádný důvod, proč by se mi to mělo líbit - bizarní prostředí a efekty nijak nevyrovnají naprosto chybějící děj.

Birdman (2014)

Jednou zajímavostí filmu je to, že v něm není jediný střih a vše je točeno (zdánlivě) v kuse. Tím pádem film působí spíše jako dokument. Příběh samotný nic moc a uvěřitelnost minimální. Nechápu důvod, proč se mám dívat na takto podivně zpracovaný příběh o pochybnostech jednoho herce, zda bude úspěšný.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Podle hodnocení zde jsem čekal kravinu, ale zase tak špatné to nebylo. Jistě, na jedničku to nemá, ale i zde se člověk zasměje a zamyslí. A v porovnáním s ostatními filmy, které se teď u nás točí, to je lehce nad průměrem.

Divergence (2014)

Kdybych byl náctiletá holčička, asi by se mi film líbil. Ale dívat na cosi, co nemá logiku od začátku, fakt znovu nechci. Společnost funguje na systému, který spoustě lidí nevyhovuje, má nesmyslné rituály (proč se musí mladí lidé řezat do dlaně? A to dokonce stejným nožem? Kde je hygiena?) Celý děj filmu se vymyká logice. Například sérum pravdy působí na každého jinak dlouho (na Neohrožené několik desítek minut, na Kate Winslet asi 30 sekund). Jak to, že mezi neohroženými není nikdo stary? A proč se, i když se to nesmí, bez problémů dostane matka hlavní hrdinky mezi Neohrožené a pak zmizí, přitom ostatní schopnější to nedokáží? A proč má někdy "Čtyřka" na krku tetování a někdy ne? Patetický konec, kdy "miluji Tě" zničí chemickou zbraň (sérum pravdy) je opravdu pro ty náctileté holčičky...

Godzilla (2014)

Hrůza. Godzilla nelikviduje lidstvo, ale brání ho proti nějakým ptákům, které vlastně ani pořádně nevidíte, protože jsou aktivní jen v noci, v mlze nebo dešti. Hodinu se nic neděje a pak sledujete potemnělé záběry, v nichž pořádně ani nevidíte, co se děje.

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Velice vtipný a veselý film, i když by vlastně měl být smutný. Scéna s playbeckem je naprosto dokonalá, pouštěl jsem si ji snad 10 x. Je vidět, že i závažné téma se dá natočit vesele bez patosu.

Památkáři (2014)

Poměrně nudný film, ve kterém se vlastně nic neděje. Téma není nezajímavé, ale postavit celý film na hledání nějaké sochy (omlouvám se všem milovníkům umění), to moc zábavné, emotivní ani vtipné není. Spíše je to lepší dokument.

Tři bratři (2014)

Omlouvám se, ale tato pohádka se nepovedla. Nechápu, proč všichni hrdinové musí za každou cenu zpívat (a i nesmysly - například že "Marušku pošleme pro jablka zítra," hned jí ale vrazí košík a vyhodí z domu. Písničky nejsou hezké a až vůbec ne oblíbené. Nechápu, proč se "před plátnem" hlásí děti. Původně jsem očekával laskavým a moderním způsobem převyprávěné staré pohádky, ale poměrně dost jsem se přemáhal, abych se na film dodíval. Přesto dávám jednu hvězdičku - za Jiřího Lábuse jako skvělou ježibabu a za triky.