Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na začátku příběhy dvou lidí, který se potom po chvíli spojují dohromady a začínají tvořit jeden samostatnej příběh s různými nečekanými zvraty a návraty do minulosti, což dělá celej film dost napínavým a za 146 minut sem se vůbec nenudil. Nakonec do sebe všecko krásně zapadne i s krásně dojemným koncem. Filmy tohoto stylu sou vždycky zajímavý a na to že to nebyl americkej film, tak se to od něho moc nelišilo, což je jenom dobře, protože kdyby ano, tak by to nejspíš ztratilo na tady tý hezky lehce ponurý atmosféře.

50/50 (2011)

Ze začátku mně ty konverzace mezi nima přišli trošku ohraný, že sem něco podobnýho už někde jinde slyšel, ale potom se to změnilo, jak začala ta rakovina. A to je nejlepší část na tom filmu (vlastně od čtvrtiny až do konce), občas si z toho dělají srandu, což divák tím pádem taky nebere vážně, pak se to změní když přijde jinej problém, prostě tady ten kontrast "srandy" a "vážnosti" ve spojitosti s tou nemocí se mně líbil. Nebo scéna jak se rozešel s holkou a jak potom ničili její obraz, prostě perfektní. Ke konci sem myslel že to udělají unhappy, ale nakonec všecko ok, takže film působí celkem pozitivně.

Faces of Death (1978)

Tak nechutnost ať každej posoudí sám, ale nápad je to skvělej. Mně to ale tak hrozný nepřišlo, sou mnohem horší věci, toto je přece prostě život, co k němu patří, všecko si to dělají lidi sami. Tady u toho je důvod jasnej, aby si ostatní uvědomili co dělají a snažili se změnit, nebo jen znali pravdu o tom, jak to ve světě se smrtí je a vypadá. Zkrátka dokument o smrti a o tom jak je spousta lidí zkaženejch. Měli by v dnešní době udělat 2. díl aby lidi nezapomínali na to, že sou jen lidi a uvědomili si jak se chovat nejen k sobě, ale i zvířatům...

Sametoví vrazi (2005)

Tak jak moc nemám rád český filmy, tak toto se povedlo. Pořád se tam něco dělo, scénař byl dobrej, hlášky taky, navíc inspirovaný podle skutečnosti.Výběr herců stál taky za to, hlavní je, že nebyli moc okoukaní, jak to tak bohužel dneska v každým filmu bývá zvykem. Asi jeden z nejlepších českejch krimi filmů vůbec.

Noc žraloka 3D (2011)

„Používáme ty stejné kamery, jaké se používaly při natáčení „Putování tučňáků“ - asi jediná scéna a hláška co stála za to, jinak nic, na co by se dalo koukat podruhé, vlastně možná ne ani poprvé. Zlozvyk a celkem už i klišé lidí přirovnávat žraloky k mořským – v tomto případě aji jezerním – zabijákům se tady zase ukázal. Žraloci mají lidi tak rádi, že jakmile jen někdo stoupne na chvilku do vody, už je tam žralok, co se ho snaží za každou cenu sežrat. Obsazení u takovýho filmu asi nepřekvapí, mladí herci, jakoby je unesli z nějaké modelingové agentury, vždy vypadající skvěle a jednající naprosto iracionálně. Pro ty co by snad čekali a těšili se na pořádnej masakr je přichystaný další zklamání - červená voda a... vlastně to je vše. Poslední věcí, která může přispět k titulu nejhorší „horor“ roku je nad hladinu skákající žralok.

Český sen (2004)

Dokonalej příklad toho, jak sme každým dnem ovlivňováni reklamami a vůbec vším, co uslyšíme v televizi, rádiu, nebo se dočteme na internetu. Nápad se mně líbil a s tvůrci naprosto souhlasím. Jak zblbnout lidi lží a dostat je v jednu chvíli na místo kam chcete, na to najdete návod v průběhu dokumentu, všechny přípravy a hlavně dostávání se do podvědomí lidí, aby o tom začali mluvit a nakonec tam dorazili. Na konci nechybělo ani tolik předvídatelný naštvíná lidí z toho, že se z jejich vysněnýho hypermarketu stal jen velkej billboard. Film nás tím nejenom baví, ale i upozorňuje na vliv médií a na to, jak se dá lehce nachytat.

The Possession of David O'Reilly (2010)

Ta scéna na začátku jak ta ženská spí na sedačce, mluví ze spaní a říká : "neotvírej" , tak ta je asi jediná co stála za to. To sem myslel že by to mohl být ještě dobrej film...hm a nebyl...žádný napětí, nic se tam nedělo, strašně utahaný, byl sem rád že je konec...

Lake Mungo (2008)

Podle mě je podobný filmy (př. Saw) potřeba hodnotit (a dívat se na ně) v originále, dubbingem to ztrácí na reálnosti i případné děsivosti. Taky mám rád tady tyto tipy filmů, protože to vypadá reálněji než ti efektama přeplácaní démoni v jinejch filmech. Pak je tu důležitej příběh. Viděl sem dost hororů s duchama a tady to je zase celkem o něčem jiným (díky scéně v poušti natočené mobilem) a je vidět že se scénářem si někdo taky vyhrál, aby to do sebe hezky zapadalo (příkladem úvodní věty který se potom opakují aji v závěru apod.). Další dobrej nápad mně přišel s tím jak ten kluk ty první záznamy a fotky zfalšoval, ale na konci se ukázalo, že přece něco na tom pravdy bylo. A úplně nejlepší scéna s natočením vlastní podoby po smrti, to se jim povedlo a kvuli tomu to má odemě tolik hvězd...(sám sem už totiž znuděnej furt těma samejma scénářema a toto potěší, že aspoň v něčem je to nový)

Kovbojové a vetřelci (2011)

Když začnu tím málem, co je na tom filmu pozitivního, tak můžu zmínit vůbec ten nápad. V kolika filmech máte kovboje lítajícího na mimozemské stíhačce, která unáší lidi po divokém západě. No a tím asi pozitiva končí (těch pár hezkejch efektů toho moc nezachrání), osobně jsem to viděl v plným rozlišení a s anglickejma titulkama, což je asi taky jedinej důvod proč bych to doporučil – hezkej obraz a zopakování angličtiny. Co se týká dynamičnosti, tak celý je to poměrně utahaný, akčních scén co by alespoň za něco stáli je tam na 119 minut zoufale málo a jestli v průběhu čekáte na něco závratnýho, co by změnilo nečekaně děj, tak se asi nedočkáte. A nakonec Craig s Fordem kteří se na začátku nesnáší a potom jsou nej. kámoši tomu dávají dojem že si říkáte : „ať už je konec“

Saw 6 (2009)

Ohodnotím to spíš jako celek – všecky Saw filmy, protože psát ke každýmu dílu zvlášť pro a proti nedokáže přesně vystihout o co tam jde. Mně osobně se to (od jedničky do sedmičky) líbí kvůli provázanosti a tomu jak to do sebe dokonale zapadá - scény z jedničky máte v sedmičce, konec čtyřky se odehrává zároveň s koncem trojky a podobných okamžiků jsou tam desítky. Určitě spoustu lidí potěší pestrost hereckého obsazení, že tam jsou zatím neokoukaní herci, což dává filmům o kapku víc na realističnosti. Každej určitě zmíní krvavý scény a vraždění, jo, to tam je, ale na druhou stranu, potom co sem viděl znovu všecky díly, tak sem se víc zaměřil na příběh a na to co se tam říká a proč. A z tohoto hlediska si z těch filmů můžem brát my všichni jenom dobrej příklad. Na hlavní motto „Važ si života“ je upozorňováno u každé hry a ti co ji přežijí nakonec Johnovi (Jigsaw) děkují jak jim změnil život. Příkladem scéna ze Saw 6, jak se John baví s ředitelem zdravotní pojišťovny a jak mu odmítne jeho žádost na pojistku. Tam se hezky ukázalo, co je ten ředitel zač a že vlastně svýma rozhodnutíma zabíjí lidi a to jenom pro prachy. Z toho důvodu potom skončil ve hře, kde hrál nejenom o svůj život ale i o život ostatních, kteří s ním pracují. O to jde ve všech filmech Saw, změnit život k lepšímu, vážit si ho, snažit se taky občas pomoct někomu jinýmu, než jen sobě. Krev a utrpení představuje jenom trest za činy, co ti lidi dělali a cenu za to začít žít líp... (musíte odmyslet detektiva Hoffmana, ten potom skutečně jen vraždí)