Fighter (2010)

Hlava telo, hlava telo aj to môže byť niekedy tá správna stratégia v boxerskom ringu, ktorá prinesie víťazný koniec. Napriek tomu, že je to zaradené ako dráma, našli sa momenty, ktoré ma pobavili čo dalo tomu príbehu tu správnu a neobyčajnú chuť, ktorá mi až prekvapivo vyhovovala. Tento krát išlo o fakt dobré biografické spracovanie bratov Mickyho (M.Wahlbergem) a Dickyho(Ch. Bale), ich vzájomného vzťahu a ich matky komandantky, ktorá stála na čele ich rodiny. Obaja spomínaný herci nepatria k mojím veľmi obľúbeným, ale teraz keď nepôsobili ako akčný či komiksový hrdinovia ma prekvapili a spolu s Amy Adams podali výkon, ktorým si zaslúži moje docenenie. Tiež ma potešil výber jednotlivých hudobných skladieb, ktoré do deja výborne zapadli.80%

Lokal TV (2011) (seriál)

Lokal TV - kreslený seriál pre dospelých. Takže ako už bolo spomenuté v predošlých komentároch v ktorých odznel súhlas aj nesúhlas, že ide o podobné prevedenie ako seriál South Park, sa môj názor jednoznačne prikláňa na stranu súhlasu, pretože má tie isté grafické a ironické prevedenie. Ešte raz chcem zdôrazniť, že je to seriál pre dospelých a to že sa dostane prostredníctvom internetu a médií k deťom ťažko ustriehnuť, ale to nebudem teraz rozoberať. Všetkým, ktorý tento seriál odsúdili za odpad chem povedať, že doteraz sa nenašiel nikto kto by si takou to vtipnou a ironickou formou urobil srandu z našich slovenských celebrit (ľudí, ktorý si myslia, že im každý leží pri nohách a že všetci sme z nich na mäkko, preto že sa pohybujú v slovenskej smotánke). O nepodarku či neprimeranosti žartov môžem súhlasiť len v prevej časti, kde to schytali rozprávkové postavičky krtek a ferdo mravec.To bolo ozaj prehnané, ale ostatné časti, príbehy Pištu Lakatoša (M.Čekovský) prinášali skutočne vtipné hlášky plné kreativity a humoru typického práve pre M. Čekovského na ktorých som sa skutočne od srdca zasmial. Tiež super sú jeho krátke reklamné spoty a P. Lakatoš sa určite stal na Slovensku kultovou,kreslenou zábavnou postavou. Dúfam, že sa raz natočia aj ďalšie časti. Hodnotím to na dobrých 80%.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Ako tak pozerám Chris Evans po úspešnom zakotvení v "prístave Captain America" ďalej vyplával do dobrých filmových vôd. Tento krát sa spolu s Annou Faris plavili romantickou riekou, s občasnými návratmi do jej minulosti až sa dostali do vzájomného zblíženia. Klasický príbeh o láske, keď žene tikajú biologické hodiny a prichádza čas sa usadiť a dlho nevidí, že jej pravý a pre ňu najlepší chlap je blízko nej. Romantika splnená 100 % , komediálnosť 50% .Najviac ma pobavila scéna, keď Ally (štíhla, nízka blondína) zamenila malého chlapca od ktorého sa dozvedela, že vyzerá ako jeho mama a potom bol záber na jeho skutočnú mamu, ktorá vyzerala ako panáčik Michelin. Celkovo hodnotím na lepší priemer 60%.

London (2005)

Pre tento starší film som sa rozhodol preto, aby som si doplnil moju filmotéku s Jasonom Stathamom. A stálo to zato, pretože Chris Evans, Jessica Biel a Jason Statham vytvorili drámu o osude dvoch mužov, ktorým nevyšli vzťahy s milovanými ženami tak podarene, že na to tak skoro nezabudnem. Všetko tu klapalo ako hodinky, prelínanie deja, dramatické okamihy (vyostrenie situácie, keď nazlostení Bateman vyšplechne do Sydovej tváre svoju tragédiu, že je impotent, atď.), vtipné prejavy (dialóg, keď Syd hovorí o priateľke, že má chlapa s 26,5 cm vtákom a Bateman mu odpovie nemohla to zaokrúhliť smerom nadol, atď.). Nechýbala ani malá osviežujúca akčná scéna s v ktorej Bateman (Jason Statham) rozdal zopár trefných úderov. Bolo tam mnoho dobrých hlášok a aj skutočne dobre vykreslených situácií z partnerského života muža a ženy. A nemôžem zabudnúť na pokus s ryžou ako dôkaz o "existencii boha". 90 %

Železný Golem (2011) (TV film) odpad!

Absolútny odpad to ešte seriál Smallville je oproti tomu super.

13 (2010)

Najsilnejšou stránkou tejto drámy bolo upútanie mojej pozornosti, počas celej dejovej línie. Napriek tomu, že takmer celý film ponúka len jeden obraz a to hru o život (lotériu o tom kto je rýchlejší a kto schytá guľku do hlavy), sa réžií a hudbe podarilo vyžmýkať takmer maximum. Obsadenie známych hercov v tomto prípade bolo kompaktné, nikto extra nezažiaril, akurát mladý Sam Riley zahral asi jednu so svojich najlepších rolí. Takže za otvorenie cudzej obálky a takúto formu riskovania života a obetovania dávam 70 %. Priznám sa ja by som to nedokázal.

Pád do tmy (2005)

Horory nie sú veľmi moje obľúbené, ale raz za čas sa nájde taký ktorý ma riadne posadí do stoličky. Tento ženský výlet do útrob jaskyne aby sa stali potravou pre krvilačné beštie je založený na jednoduchom podklade (všetci zomrú), pôsobil ako celkom dobrý krvák (keď horolezecký cepín je ideálnou zbraňou a neraz končí v lebke beštií z ktorej prúdi krv). Napriek slušnej dávke napätia a strachu to u mňa na plno nezabodovalo.Takže dávam 60%.

Sociální síť (2010)

Facebook - " je bezva, ale je návykový, bola som tam 5 krát za deň " Takto to definovalo jedno z dievčat, ktoré po "úspešnej" noci so Seanom Parkerom (Justin Timberlake) viedlo rannú diskusiu. Som užívateľom Facebooku, ale žeby to bolo až také dokonalé nemôžem povedať. Film je sprevádzaný priemerným výkonom hercov, príliš častými strihmi medzi procesom obžalovaného génia (v skutočnosti arogantným a namysleným teenegerom, o ktorého nezakopne ani jedno dievča) a skutočnosťou,ktorá sa stala. Našli sa aj momenty, ktoré spestrili tento dialógový maratón. Jeden z najlepších momentom bolo spracovanie pretekov kanoistov, keď kamera a zábery doslova čarovali - akoby to bol úplne iný film. Slabších 50%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Zodiac a Podivný prípad Benjamina Buttona boli dosť veľkým lákadlom na novinku od režiséra Davida Finchera. Strih a kamerové snímky spolu s adaptáciou hercov v celku naplnili moje očakávanie. Daniel Craig sa opäť raz vyhrabal z kopy akčných, priemerných handier (Quantum of Solace, Kovboji a votrelci) a dokázal sa výborne adaptovať aj v tomto náročnejšom dramatickom žánri, to sa však nedá povedať o Rooney Mari, ktorá išla v klasických priemerných koľajach. Prvá polovica príbehu príbehu pôsobí pútavejšie, zatiaľ čo druhá mierne upadla. Bohužiaľ našli sa aj slabšie momenty ( príliš jednoduché vykreslenie pripojenia Lisbeth k Mikaelovi - poslala mu mail a bolo to, alebo keď v prvom rozhovore medzi Mikaelom a Henrikom Vangerom odznelo, že každý rok mú chodia na narodeniny vysušené kvety čo bolo predvídateľné, že pohrešovaná Harriet žije), ktoré znížili moje hodnotenie na 70%.

Krev na křídlech (2010)

O kvalite Mickeyho Rourka som sa, už presvedčil v úspešnom Wrestlerovi a teraz ma príjemne prekvapila aj krásna Megan Fox, keď veľmi dobre zvládla podstatne ťažšiu úlohu ako v kino-hite Transformers. M. Rourke vo svojej klasickej podobe tvrdého a neohrozeného chlapa s cigaretami a wisky, ktorému nezáleží na výzore a ktorý s úplnou ľahkosťou zvláda všetky emócie, sa môže pýšiť, že on bol ten šťastlivec, ktorý sa stretol s atraktívnou M. Fox v intímnej scéne a ktorá naozaj zažiarila v jeho náruči. Film spracováva, každý detail (pád pierka na zem, vietor ktorý fúka do novín počas bitky ) a tak každý okamih sa stále hlbšie zapisuje do mojej pamäte. Celý dej plynie emociálne, pomaly a pútavo s občasnou zápletkou, doprevádzaný vynikajúcou klavírovou a sláčikovou hudbou od Dickona Hinchliffeho. Bol som rozhodnutý, že dám štyri hviezdičky za trocha pritiahnutú okrídlenú krásku, ale záver filmu (krásny pohľad z výšky na prírodu a zomierajúceho M. Rourka) bol práve najpodstatnejší a bol to posledný kúsok stavebnice,ktorý presne zapadol a dokončil majstrovské dielo.