Oprávněné vraždy (2008)

Al a Robert bok po boku. Z takove kombinace asi nemuze vzejit nic uplne spatneho. Bohuzel v tomto pripade je vysledek spis horsi nez lepsi. Pribeh na me pusobi znacne neverohodne a to, ze by nekdo sestavil detektivni dvojici ve veku 63 a 68 let je jen ironicka tresinka na dortu :). Ve filmu jejich nadrizeneho ovsem hraje zraly 70tnik, coz dela ze slavne NYPD maly duchodcovsky spolek. Herci hrajou jak muzou, ale ujety scenar s mimonskou milostnou zapletkou proste prebit uplne nedokazali. * scenar, **** herci, davam ***, at nezeru. Pokud chcete Roberta s Alem za kazdou cenu, nevahejte, Kmotra, nebo Heat ale rozhodne necekejte.

Úhel pohledu (2008)

Uz dlouho jsem se tak nezasmal, jako u cteni komentaru od lidi, co dali filmu min nez 3*. Bohuzel maji vsichni pravdu. Vsechna klise americkych akcnaku pohromade zabalene do mirne atypickeho havu. Mimoto by me zajimalo, jestli aspon role spanelu hrali rodili mluvci, protoze mi prislo, ze vsichni mluvili jak z magnetofonovych pasek spanelstina pro samouky ; dlouho ve me zustane typek, ktery pote co svym kamionem rozmasiruje auto uplne v klidu vyjde ven a zepta se Que pasa hombre?

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Dokonce i na western docela krkolomny prubeh filmu. Zase na druhou stranu tomuto zanru je treba leccos odpustit, napriklad realisticnost:) Celkove si myslim, ze film je fajn, kdo ma rad westerny neprohloupi. Herci vyborni. Hvezdicku ubiram za konec, protoze co je moc, je moc :)

Po svatbě (2006)

Hezky film, urcite jeden z nejlepsich, co jsem letos videl. Severska kinematografie se nezaprela. Lehka inspirace dogmatem. Na druhou stranu strihaci se pomerne vyradili. Scenar sice na muj vkus trochu deravy, ale vynikajici herecke vykony me nenechaly usnout (ikdyz jsem sel na film po vycerpavajicim pracovnim tydnu v patek od 21 jen proto, abych dorazil predplatne do kina :) ).

Americký gangster (2007)

Je fajn, ze se zacly tocit gangsterske filmy. Treba se dockame i nove vlny dobrych sci-fi :)

Bathory (2008)

Ze 4 lidi co jsme na to sli jsem tento film hodnotil nejlepe. I tak to ale nevyda na vic nez 3 hvezdicky. Z meho pohledu je film velmi roztristeny. Bojove sceny mi prisly naprosto zbytecne, v podstate mely za cil pouze rict, ze manzel Bathory byl casto mimo domov, coz mi prijde malo. Komedialni vlozky byly priserne. Mozna bych chtel moc, ale cistokrevne drama bych uvital vic. Hercum v hlavnich rolich nicmene neni co vytknout.

Náš vůdce (2008)

Vyborny film. Po skonceni jsem si dal panaka a pomerne dlouho premyslel co rozhoduje, jestli se clovek necha zmanipulovat az do takovych extremu. Tento film chce ke svemu zhlednuti hloubavou naladu :)