Určitě, možná (2008)

Lepsi romanticka skoro komedie balancujici nad prumerem, ktera urcite neurazi. Dam 3*, dal bych i 4, ale jestli neco nesnasim, tak jsou to prechytrele deti.

P.S. Miluji Tě (2007)

Velmi slusna a originalni romanticka komedie. Rozhodne nadprumer a kdo ma rad tento zanr, tak urcite nezalituje. Prvnich 20 minut bych ale taky sestrihnul :)

V Bruggách (2008)

Dam 5*, prestoze je to spis 4 a 1/2, ale na filmu jsem byl v kine a dokonale mi sednul. V prubehu filmu jeden nevi, jestli si z neho reziser nedela legraci. Politicky absolutne nekorektni balancovani na hrane komedie a existencialniho dramatu. Asi mam podobne filmy rad (tarantino, v cine jedi psy atd...)

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Dalsi film na tema mafie, jakych bylo uz natoceno prehrsel. Tenhle film mezi ostatnimi zaujima cestne misto, ale k uplne spicce nepatri. V podstate o tomtez pojednava i Americky gangster, ktery se mi libil o neco vice. Ani nevim cim to je, protoze Al Pacina i Johnnyho Deppa muzu :)

Temný rytíř (2008)

O chlup lepsi nez predchozi dil. Ikdyz nejsem priznivec komiksovek,tak musim uznat, ze tahle na pet hvezdicek je. Herecke vykony vyborne, ackoliv dej byl na muj vkus prilis prekombinovany :)

Zodiac (2007)

U me naproste absolutorium, v kine jsem sedel jak mys a jen pozoroval film, vsechny jeho detaily a sledoval, jak se ze vsech na platne stavaji pomalu ale jiste cvoci ;o)) Skvely filmovy zazitek. Asi si zajdu jeste jednou.

Mariňák (2005)

Co rict, snad jen, ze kazda valka je jina a zaroven jsou vsechny stejne. ;o)) K uplne dokonalosti ale tomuhle filmu prece jen neco chybi, ikdyz pohled na valku v Kuvajtu je docela zajimavy.

Podzimní cesta (2005)

Strucny dej: Otec prijizdi do New Yorku za svym synem, aby mu sdelil,ze jej opusila manzelka. Ten aby ho rozptylil jej vezme na kratky vylet,zatimco jeho sestry patraji kam a proc se vydala jejich matka. Cestou se otec se synem zblizuji,a delaji veci,na ktere drive nevysel cas. Urcite se nejedna o typickou komedii,ackoliv jsem se nekolikrat urcite dobre zasmal. Paula Reisera (syn) mam stale trochu zafixovaneho k serialu Mad about you,takze mi prilis nesedl. Na druhou stranu herecky vykon Petera Falka je obdivuhodny. Jedna se o opravdovy hercky koncert. Celkove se mi film, az asi na 3-4 sceny moc libil. **** + * za Falka.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Po predchozim dile je tohle opet maly krok nahoru. Musim rict, ze jsem se bavil docela dobre, reklamni vlozky sice byly opravdu nekdy trochu k smichu, ale co uz. S prvnimi basniky se to srovnavat neda, nastesti se o to autori ani moc nesnazili. Upozornuju,ze tato komedie je opravdu dost horka, ale kdo vi, treba tak basnici obvykle konci.

Ztraceno v překladu (2003)

Pro me rozhodne jeden z nejlepsich filmu lonskeho roku. Strasne mu preju, aby ziskal Oskara (i POMOskara). Bill Murray hraje naprosto genialnim zpusobem. Klobouk dolu pred reziserkou, je videt, ze reziserske geny se dedi. Pokud jste ten film jeste nevideli, rozhodne nevahejte. Skoda, ze mu mohu dat pouze 5 hvezdicek.