• Pohádka

Holka z předměstí (2007)

Tento film u mna vyvolal rovnaky reflex, ako ked som ako 7 rocny s babickou v dnes uz neexistujucom kine sedel a cumel na film Starec a More. Ani vtedy som nechapal, preco to robim a zmizli sme cez prestavku z kina. Tentoraz to bolo jednoduchsie - dialkove ovladanie ma zachranilo od dalsieho trapenia. Len jedno nechapem, v tom filme hrali aj ine kocky, ktore mali ovela krajsie ksichtiky nez Michelle a ozaj paradne kostry.  Dat im viac priestoru a hlavnu postavu, tak to dopozeram - s vypnutym zvukom!

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Nove filmy, ci rozpravky maju pre mna jeden velky deficit - nejako sa zasoby ozaj peknych, sympatickych hereciek vycerpali. Kdeze su casy Safrankovej, Andrlovej, Elsnerovej, Vondrackovych, Zilkovej, Maciuchovej a mnohych dalsich, ktore stali za pozeranie aj pri vypnutom zvuku? Jedina utecha je, ze nasledujeme aj zahranicnu produkciu, kde sa herecky typu Glen Close, Sarah J. Parkerovej oznacuju za krasne. Kto raz videl filmy s Grace Kelly, ci Audrey Hepburnovou, ten ma latku zdvihnutu tak vysoko, ze tieto nove ksichtiky mu nedokazu poskytnut dostatok potesenia, predovsetkym v princeznickovskych ulohach. Sorry, nemozem za to, holt som zatazeny na pekne a sympaticke baby. A v rozpravkach predovsetkym. A aj ked nie som teply, plati to u mna aj na princov. Kdeze je taky Travnicek ?

Sněhurka a lovec (2012)

Ked som v seriali "Beverly Hills xyz" uvidel Tori Spelling, povedal som si - aha, nova doba! To bol zaciatok. A ide to dalej - ja osobne by som detom radsej pustil na videu Snehulienku od Disneyho! Ale americky film ma velke sance v buducnosti - herci narenderovani v digitale, tak bude fuk, ako hraju.

50x a stále poprvé (2004)

Parik (cesky: parecek :) pre mna jednych z najnesympatickejsich hercov, ktori sa pokusaju hrat na hercov. Rodinna lobby je asi silna, schopnosti minimalne. Ked vidim niekoho z nich v titulkoch filmu, tak prepinam na iny program. A ked sa pozabudnem, tak lutujem strateny cas.

Svatý (1997)

No film nic moc. Toto je doslova znasilnenie mena filmu a hlavnej postavy kultovej detektivno-komedialno-dobrodruznej serii The Saint (Simon Templar) s Rogerom Moorom. No je bezocivost. V povodnej serii Simon Templar bol amatersky detektiv, anglicky gentleman, ktory spolupracoval s policiou pri patrani po zlocincoch a zlodejoch. Sice to bolo trochu naivne, ale malo to smrnc! (styl serialov 70 rokov - Star Trek, 3 andelickovia pre Charlieho, Bonanza, Magnum - sice rozlicne namety, ale kultovne oblubene). Tvorcovia filmov, ktori zneuzivaju oblubenost filmov z dob minulych a kradnu nazvy filmov, ci serialov a ich postavam, by sa mali skvarit v pekle a dostavat denne covid ockovanie do prdele odpredu!

Kurýr expres (2010)

Eksn je ok, ale sorry - nie som gay a pri takycht babach, ako v tomto filme, by som nim radsej bol. Paneboze, to uz vsetky pekne baby vo filmoch vymreli?

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Vsetko uz bolo povedane - a za moju malickost len jedno: Ta baba mi nie je sympaticka! Taka Libuska Safrankova (cest jej pamiatke!), by mohla hrat aj metlu v kybli (pre nasich ceskych bratov - koste v kbeliku), tak by dostala 5 hviezdiciek. Nie som mozno objektivny, a nemusi sa vam to pacit, nemusite s tam suhlasit, ale to je asi tak vsetko, co s tym mozete robit!

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Som vseobecne zatazeny na filmy, kde titulni predstavitelia su mili a sympaticki. Andrejka je top, ale ten ukricany skriatok to prehlusil az k neznesitelnosti. Jedna z mala ceskych rozpravok, kde si hovorim - jedenkrat a dost!

Stařec a moře (1958)

S babickou sme boli na filme "Najlepsie roky nasho zivota", ktory sa nam velmi pacil - bola to prva navsteva kina v mojom zivote. Mal som asi 7 rokov. Po tomto filme sme o tyzden isli na "Starec a more". Mal som velke stastie, ze som moju prvu navstevu kina absolvoval v tomto poradi, pretoze v opacnom pripade by som dalsiu navstevu kina zvazoval ovela dlhsie.. Zo strachu! Takto to vyslo na 50/50 a tak som sa odvazil ist neskorsie do kina zase. Bolo to pred 55 rokmi a dodnes si spominam na tazivu nudu. Ttento film som uz odvtedy nevidel a ani po tom netuzim. Nie som vychovany na emerickych eksn, zvladnem aj pomale veci, ale co je moc, to je prilis. Nie wieder, ako po tomto filme povedala moja babka!

Anděl Páně 2 (2016)

Jednicka je Jednicka! Toto je slaba trojka. Ustredne duo a cast osadenstva sa viditelne blizia penzijnemu veku (na biblicke postavy je to "prieser"), film mi zacina pripominat sibnute americke sracky poslednych 20 rokov. Perfektne prevedenie jednicky chyba a absencia zlaticka Kajnarovej - no nic moc. Pokracovanie v povodnej zostave Trojan, Dvorak, Kajnarova (a nie s odstupom 11 rokov), by som ocenil lepsie. Najlepsie ako naozajstne pokracovanie povodneho pribehu a nie uplne nezavisly pribeh.