• Pohádka

Petrocelli (1974) (seriál)

Serial som pozeral na viedenskej televizii predovsetkym kvoli sympatickym hercom a nenasilnemu zaujimavemu deju. Trochu mi to pripomina Columba. Petrocelli je menej otravny, skor naopak a manzelku nastastie neschovava v trezore :) Vhodne pre malych i velkych. Ziadne mohutne explozie a potoky krvi. Pozeram z DVD po 50-tich rokoch a mam pri sledovani takmer rovnake pocity, ako predtym. A'propos, v takej vysusenej diere by som zit nechcel.

Nur über meine Leiche (1995)

Potrhla nemecka komedia s dobrymi a sympatickymi hercami, co v poslednych rokoch zacina byt hlavne v US produkcii vzacnostou. Nebudem komentovat dej, ale kto stretne svoju nebohu matku v podobe ukecanej husi (doslovne), ten pochopi.

Vlaštovky a Amazonky (1974)

Knizky som necital, ale s vdakou spominam na kresleny serial casopisu ABC. Prave stahujem z mierne naburaneho harddisku zaznam z digitalneho vysielania CT1 (podla datumu suborov 04.06.2011). Uz sa tesim, ze si po rokoch zase pozriem tuto sympaticku filmovu verziu.

Sexmise (1983)

Tu jednu hviezdicku som strhol za tie nudne a zdlhave scany z podzemneho utociska. Dost podobne a mozno aj inspirujuce ako vo filme "Loganův útěk".

Rachot v Bronxu (1995)

Ani trochu som sa nenudil! Neboli tam nezmyselne blbiny. Vsetky blbiny boli ucelne zahrane. Herci tam nelietali vzduchom na lanach (toto ked vidim predovsetkym v ciskej / HKG produkcii, tak vypinam!) Neboli tam pocitacove animacie (toto je rakovina modernych filmov!) Trochu viac romantiky by nebolo uskodilo.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Prijemny Bond, ktory vynika vyssou davkou "serioznej romantiky". Nazor uzivatela, oznacit Dianu Rigg, jednu z najsarmantnejsich anglickych hereciek, hviezdu kultoveho serialu "The Avengers" ako "kravku", na to musi mat clovek IQ nebezpecne blizko nuly! Ale tiez si myslim - vela zbytocne natiahnutych akcnych scen (ktore uz zacali nudit) - a privela primitivnych zadnych projekcii. Ze ich pouzival Charlie Chaplin v tridsiatych rokoch, chapem. Ale v roku '69 ??? V kazdom pripade dobry nadpriemer a za Dianu este jedna hviezda navrch. Zaverecna scenka hodna Oscara.

Škola princů (2010) (TV film)

Princezna ma sarm, je mila, pekna a sedi mi na tuto poziciu ovela lepsie, nez princezne v inych postrevolucnych rozpravkach. Vsetko nahodene tak ako sa ma, len malo sa to rozohrat na vacsiu plochu, nevyuzity potencial pre celovecernu dlzku. Chcelo to viac romantiky, sceny natiahnut na vacsiu hlbku. PS.: Ze Sarah Hlavacova ma vadu reci som si fakt nevsimol. Asi som na nej hodnotil ine klady - kamarat sa ozenil s holkou, pretoze sa zamiloval aj preto, ze tak jemne rackovala. Keby sme podla toho posudzovali, tak by sme museli eliminovat skoro 50% hercov.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Lepsi, nez priemer ceskej porevolucnej a slovenskej ponormalizacnej tvorby. Takze celkom fajn.

Dáždnik svätého Petra (1958)

Velmi mily film a mili, sympaticki herci. Krasna starosvetska slovencina! A kto ma radsej starosvetsku madarcinu, tak nech si pozrie madarsku verziu tahto filmu. Pretoze toto bolo veldielo slovensko-madarskej produkcie! V case, ked sa aj oscarove filmy tocili v cierno-bielej verzii, bol tento film strihnuty vo farbe. A nielen to - bol hned pri produkcii natoceny dvojjazycne, v slovenskom aj madarskom dabingu! A ja nedokazem povedat, ktora verzia ma lepsie dialogy. Dokonca som mal v madarskej variante pocit, ze niektori slovenski herci nahovorili aj madarsky dabing.

Večírek (1980)

Mila komedia - mozno ukazka zivota vo francuzsku 78-80 rokov. Mam slabost pre obe hlavne predstavitelky. ... Len poznamka pre uzivatela TRON - Claude je vo Francuzsku aj meno pre muzov (ak sa Brasseur nedal preoperovat :)