Každý dělá, co umí (2012)

Mann tut was Mann kann, jsem sledovala napůl mrtvá v letadle a čekala lehkou, nenáročnou komedii a přesně takový tento film je - navíc poměrně hodně vtipný, chvílemi jsem výbuchy smíchu budila půlku letadla, nečekejte rozhodně žádný složitý děj, ale spíše film s americký průběhem a happyendem, každopádně i po měsíci jsem si na něj ještě vzpomněla, což je záruka toho, že se mi líbil. :) Pro klidný večer po náročném dni je tohle správná volba:)

Vražda na úrovni (1979)

Film jak dělaný pro mě:) Mám velmi ráda jak Sherlocka, tak Jacka Rozparovače, spojení obou je skvostné, nechybí ryzí HOLMESOVSKOST, pro kterou mám opravdovou slabost a doktor Watson je navíc ten nejwatsovatejší Watson, kterého si jen umím představit - POVEDENÉ:)

Havran (2012)

A mně se to líbilo! Ale něco tomu doopravdy chybělo..možná to mohlo být více temné a méně krvavé, tak, aby představivost mohla více pracovat, rozuzlení a identita vraha mi přišla poněkud nudná a neoriginální, čekala jsem nějakého výborného úchyla a on takový obyčejný sazeč písmen.. Po přečtení obsahu jsem měla pocit, že tenhle film bude aspirovat na jeden z mých nejoblíbenějších filmů, což se sice nestalo, ale velmi příjemný večer jsem s ním strávila:) no a na zejtra si nachystám nějakou knížku od Poa:) Tři a půl hvězdičky:)

Marieke, Marieke (2010)

Film má moc příjemnou atmosféru, která se vám dostane pod kůži, pořád hledáte něco víc, nějaké skryté konotace, bohužel jich film nakonec příliš nenabídne, osobně si myslím, že námět mohl být uchopen a využit lépe, i přesto všechno tohle dílko nabízí zajímavý pohled na vnímání a pocity dívky, která si s sebou nese svůj bol z dětství a velmi těžko se s ním vyrovnává...pokud se necháte filmem pohltit a budete se snažit Marieke porozumět, tak se vám to bude líbit, jinak se připravte spíše na jeden z těch filmů, který nenabízí mnoho zvratů či zajímavý děj..

Ally McBealová (1997) (seriál)

Pro mě je Ally naprostá srdcovka, žádný jiný seriál mi nepřirostl k srdci tolik jako právě Ally (a to jsem všechny díly viděla už tak 3x:) ). Poprvé jsem ji viděla jako dítě, chodila v pátek a já se nemohla celý týden dočkat konce školy a večerní Ally. :) Dokonce jsem kvůli ní chtěla jít na práva, já tam všechny ty šílený postavičky prostě miluju. Ty hlášky, to prostě nevymyslíš! Nejvíc mám mimo Ally ráda Johna Cage a samo Richarda Fishe, dle mého názoru naprosto úžasní herci, žeru je hrozně. No a když na scénu nastoupil Robert Downey Jr. alias Larry Paul, tak jsem se zamilovala znovu, já u něj přímo čůrala, nedivím se, že ten jeho výkon byl oceněn i Zlatým Glóbem, byl tak opravdový, měla jsem pocit, že chodí se mnou. :))) Mimo naprostou zainteresovanost do prostředí a postav bych ráda vyzdvihla neskutečnou srandu, kterou seriál nabízí v téměř každém díle, opravdu já se kolikrát tak směju, že až brečím. Ally Mcbealová je mi zkrátka šitá na míru. Stejně jako ostatní bych ale zmínila oproti ostatním řadám, o hodně slabší 5. řadu, kde Ally ztrací svou dětskou potřeštěnost a stává se matkou a její podivný vztah s Viktorem alias John Bon Jovi se opravdu moc nepovedl..ani konec se mi moc nepozdával. Já jí moc přála to, o co usilovala celou dobu...toho prince na bílém koni, aby se vrátil Larry..(i když vím, že to původně zamýšleno bylo, přesto v době, kdy se Ally dotáčela, byl Robert Downey již mimo drogovou závislost a určitě by to nějak udělat šlo:/ ) Došla jsem už tak daleko, že jsem si některé hlášky vypsala, tak vám je přikládám. :) Enjoy! Ally navždy!:) 1. Richard Fish vchazi do kancelare Ally a rika : " Prominte, neco jsem zaslechl, pravdepodobne proto, ze jsem poslouchal za dvermi." 2. Billy serval Ally v jeji kancelari, pote odesel do sve, Ally jde k nemu a rika:" Co si to dovolujes zatahnout me do me kancelare, nadavat mi a pak odejit, aniz bych rekla svoje!" Billy:" Fajn! Ted muzes!" Ally:" Co muzu?" Billy:" Rict svoje! Tak povidej!" Ally: "Nemam co!" Billy: Coze???!" 3. Ally opet zavrou do vezeni. Richard a Billy se o tom bavi. Richard:"Jakto, ze ji zavreli?" Billy:"Neni to uplne jasny, chtela pomoct jedny brecici zensky na ulici a nakonec ji kopla." Richard :"To je jasny." 4. Ally rozcilene k Rene: "Vsichni lidi na tomhle svete jsou ee prasteny!" Rene:"A na tos prisla az ted?" Ally:"Ale proc nam to nerekli? Uz jako detem ve skolce nam meli rict, ze vsichni jsou cakli!Aspon bysme nemeli blby pocit, ze sami dospejem ve cvoky a byli bychom mnohem tolerantnejsi a pristupnejsi vsem ujetostem." 5. Allynina ruka uvizne v bowlingove kouli, rano s ni prijde do prace. Richard:"Jak to myslis, ze drzi fest?" Ally: "Proste drzi fest! Nemuzu ji sundat!" Billy: "Nemuzes k soudu s bowlingovou kouli na ruce." Ally:"Chtela jsem ji schovat pod delsi sukni!" 6.Vsichni pravnici firmy Cage a Fish resi pripad, kdy klient videl jednorozce. Vymysleji postup pripadu. Billy: "Zacneme takhle, Johne, chtel bych si precist ten pripad kluka s Pinokiem, moh by na to pasovat." John Cage:"Jaky kluk s Pinokiem?" Billy: "Meli jste ten pripad, kluka poslali domu ze skoly, myslel si, ze je Pinokio." Richard: "Aha, to uz je hodne davno a to dite byl John. Popojedem." Ally k Johnovi:" Ty sis myslel, ze jsi Pinokio?" John:" Bylo mi deset, mel jsem reakci na sojove boby." 7. Richard: "Ally, sex pro muze je spravnej, i kdyz je nespravnej, je spravnej. Fishismus! 8.Ally v nemocnici. Z niceho nic se tam objevi Ling. Ally:" uaa, Ling, co ty tady delas?" Ling: " Poslala jsem kamaradce kvetiny - umrela, tak jsem si pro ne zas prisla." 9. Richard Fish u soudu k zalobci: " Meho klienta znate velmi dobre, Steve! Mohu vam tak rikat? Zalobce: "Jmenuju se Ronny". 10: U soudu, vypovida lekar o obzalovanem: "Tento muz znal povahu a kvalitu sveho cinu, kdyz stiskl spoust ." Richard Fish:"Pripoustite, ze cin meho klienta mel kvalitu?" Lekar, koulejic ocima:"Prosim?" Richard:" Podle vas, znal kvalitu sveho cinu, slo o kvalitni cin, jak rikate!" Lekar:"Myslel jsem tim.." Richard:"Jedem dal!" 11. Ally a Rene jsou jako druzicky na svatbe. Ally:" Nenavidím svatby". René: "Já taky!" Ally: "Nevíš proč?":-O Rene": Jsme svobodný". 12. Georga k Billymu: "Najednou mi to doslo, nezarlis, ze ja chci polibit nejakyho Bobbyho, ty zarlis na ni!" Billy:"Na koho?" Georga: "Na koho, pcha, na koho, na Ally! Na tu! Ty svou zarlivost na ni, ted prenasis na me!" Billy:" To mas od tech svych cvokaru." Georga:" Nikdy jsem u zadnyho nebyla!!!" Billy:"A je to znat!" 13. Richard Fish u soudu obhajuje zapasy v bahne:" Kazdy muz uz v puberte vyciti, ze z nej bude navzdy idiot! To je ochromujici, to bolí, jdete na striptyz, rozhlednete se a zjistite, ze v tom nejste sam, ze ten sal je plny idiotu!" 14. Richard vchazi do kancelare k Johnovi: "Johne, mas na nose velikanskou nudli". Nudle se pohne. " A promin, to je žába. Popojedem." 15. Richard Fish po dlouhe době obhajuje klienta u soudu. Soudce k Fishovi:" Pane Fishi, jste u soudu, kladete otázky, takže byste neměl být pod vlivem drog." 16. O Ally se uchazi bisexualni napadnik, mluvi o tom se svou sekretarkou Eleine. Sekretarka:"Co budes delat?" Ally:"Nevím, povzdech." Eleine:" To je horší než ten poslední, to byl jen bezdomovec." 17. Ally má nového staršího přítele. Rene: "Nebojíš se, že mu přivodíš infarkt?" Ally:"Je v dobrý formě, René. 55let to nic není." René:"Neblázni Ally, je to fosil."

Gothika (2003)

Ač ve filmu shledávám několik nelogičností, kterým nerozumím a což mě u filmů vždy velmi vadí ( například kde se vzal policejní komisař v cele u Chloei v psychiatrické léčebně, že ho ani kamery neviděly ???), přesto tento film hodnotím nadprůměrně, spíše než horor ho vnímám jako psychologické drama, při kterém celou dobu držím pěsti hlavní hrdince a v závěru ( jsem žena:) ) mám samozřejmě radost, že ti dva prasáci dostali, co si zasloužili...:) a ani jsem se moc nebála, což hodnotím taktéž pozitivně:)) a Robert samozřejmě úžasnej:)

Milionář z chatrče (2008)

Prostředí Bombaje je pro nás středoevropany naprosto jiný svět, fascinující a děsivý zároveň, stejně tak na mě působil i tento film. Tak trochu pohádka O Popelce s až neuvěřitelným happyendem, který Jamalovi po shlédnutí jeho smutného životního příběhu všichni přejeme..Budete mu fandit, držet mu palce, doufat a on vás nezklame..i když si myslím, že by se k filmu hodil realističtější konec, tak jsem ráda, že tvůrci filmu zvolili konec byť nereálný, ale takový, z kterého máme pro Jamala pocit zadostiučinění.. Velmi vyvážený děj, nenašla jsem ve filmu žádné slabší místo, občas mi běhal po zádech mráz a ještě teď doufám, že se tak hrozné věci, jako se děly ve filmu, v reálném světě nedějí..ale to bych byla asi naivka...Výborný film!

Nestyda (2008)

to, že o tomhle filmu nejsem schopna v podstatě nic moc napsat, mluví asi za všechno, usmála jsem se a to spíš hořce snad dvakrát za celý film, takže ani komedie, ani žádnej hodnotovej přínos..bylo mi z toho všeho tak maximálně smutno. Byla by to spíš jen jedna hvězdička, za dobrý výkon herců je druhá

Z pekla (2001)

Miluju Londýn v 19.století, miluju Deppa, miluju temnotu, miluju tajemství, miluju Jacka Rozparovače a miluju film Z PEKLA, je vším co miluju dohromady, je to můj nejoblíbenější film..nevytkla bych mu vůbec nic, jen bych si možná přála šťastnější konec pro Johnnyho Deppa..:)

Český sen (2004)

já jsem unešená! Už hodně dlouho se mi nic tak hrozně nelíbilo, jako tohle :) Koho baví marketing, tak bude nadšen zcela jistě minimálně stejně tak jako já:) koho ne, tak se bude spíše nudit, některé pasáže jsou pro běžného diváka určitě zdlouhavé, zvláště pro takového, který nezná marketingové prostředí a pojmy..těm doporučuju shlédnout jen začátek a konec:) Navíc jsem se opravdu od srdce zasmála a to mnohokrát, pustím si ho znovu! Klukům tleskám!:)