Fakjů pane učiteli (2013)

Ještě, než si přečtete můj komentář, dám vám jednu otázku. Jaký film vznikne, když spojíte tyto snímky dohromady: Nebezpečné myšlenky + Zkažená ůča + Modrý Blesk? Ano, správná odpověď je - Fakjů pane učiteli. Věděl jsem, že to nebude normální německá komedie, a, i když nejsem příznivcem těchto komedií, přesto jsem se skvěle bavil, protože, pokud se ve snímku objeví hlavní dvojice Elyas M'Barek a Karoline Herfurth, vím, že se nebudu nudit. Ředitelka té školy byla fakt dobrá a řeknu vám proč. Vůbec bych se nedivil, kdyby si Direktorin Gudrun (Katja Riemann) dala ve své kanceláři o velké přestávce jednu pořádnou lajnu, protože jsem měl pocit, že je neustále sjetá. :-) Uznejte mít na starosti školu, kde vám skákají zaměstnanci z okna, nebyli byste z toho také na prášky? :-)) Já rozhodně ano. Že role učitele Zekiho Müllera v podání Elyase M'Bareka je mu psaná na tělo, mi bylo jasné už od samého začátku filmu. Takového učitele Zekiho Müllera by potřebovala dnes skoro každá škola jako sůl, protože, když se dnes dívám, jak se žáci chovají k učitelům, rodičům a ke svému okolí, není divu, že z nich vyrostou pěkný spratci. Nejvíc mě pobavila scéna při závěrečných titulkách: Romeo povídá : "Julie, polez dolů a drž pysk" , a nebo Julie: "Romeo, ty smažko jedna !" No, co dodat. William Shakespeare by se asi nestačil divit, kdyby slyšel novou německou verzi Romea a Julie 21. století. Takže na závěr. Jestli máte rádi snímky ze školního prostředí, chcete po náročném týdnu vypnout mozek a nad ničím nepřemýšlet, tak to jste na správné adrese a doporučuji se podívat na tento film.SPOILER PS Po skončení filmu jsem musel běžet k nejbližšímu obchodu a koupit si nějakou sušenku.:-)D Jo, málem jsem zapomněl, ale to je informace vyloženě jen pro žáky. Až vám napochoduje do třídy nový/á učitel/ka, tak mějte pro jistotu nějakou sušenku v tašce, protože člověk nikdy neví, jestli po vás učitel/ka bude chtít knihu, či sušenku.:-)) KONEC SPOILERU.

Zmizelá (2014)

"Dobrý den, jmenuji se David Fincher a bylo mi řečeno, že se dnes, kvůli technickým problémům, nebude promítat, Tak já Vám povím jednu pěknou pohádku na dobrou noc. Chcete?" "Ano!", bylo slyšet v kinosále. "Ale bude trvat 145 minut ..." "Nevadí", ale hlavně už nezdržujte a vyprávějte režisére ! " Ozval se smích v plném sále."Tak jo", a otevřel svou bibli: "Byla nebyla jedna manželská dvojice a jednoho rána manželovi žena ZMIZELA ..." V tom se tichém kinosále z reproduktoru ozvalo: "Pozor, pozor!! Žádáme, pana Finchera, aby přestal číst pohádku Zmizelá, protože se bude tento film za okamžik promítat. Děkujeme za pochopení." PS Více informací o tomto filmu v mém deníku.

Vladimír Körner (2007) (TV film)

"Celý život jsem se těšil na to, až nebudu muset psát, protože je to strašně smutná práce."                                      Bezesporu nejlepší dokument o spisovateli a scenáristovi Vladimíru Körnerovi, co jsem měl možnost vidět. Nikde jinde Vladimír Körner, svědek umírajícího času, neměl tolik prostoru se vyjádřit jako v tomhle díle od režiséra Jana Mudry. Vynikajícím způsobem vybrané a sestříhané pasáže z filmů, natočených podle jeho knih, skvěle dokreslovali svým povídáním jeho nejbližší spolupracovníci. Dozvíme se tu, jaké měl dětství, proč jsou jeho knížky napsané tak, jak jsou, či jakým člověkem ve skutečnosti je.                                                                                                                                                                                    "Dostat scénář od Körnera je pro kameramana velká pocta." (Jiří Macháně)

Vlk z Wall Street (2013)

Jsem si říkal pomalý rozjezd, OK, to má Marty vždycky, třeba ta dvouhodinovka to rozjede na plné obrátky, a ono nic. Ve třetí zase nic. Tohle byla komedie :-(( To bylo jedno velké povídání o tom, jak JB se stal makléřem Jen jednou jsem se zasmál, a to i se mnou celé kino, když náš LEO ztuhnul od hlavy až k patě a kutálel se dolů po schodech. Připomnělo mi to snímek Hříšné noci, já asi tyhle filmy moc nemusím. Ta Leova manželka Naomi - Margot Robbie, to je u mě nová Naomi Watts. Ještě dodám, že, až se na to znovu podívám, tak se asi opiju, abych si ten film užil a smál se takhle blbě jako oni. PS Když jsem vstával z křesla, měl jsem najednou úplně ztuhlé nohy jako Leo, když se kutálel dolů ze schodů.:-))DD

Anna Karenina (2012)

Film je pro mě velkým zklamáním. Keira Knightley se mně ve filmu vůbec nelíbila (porád jsem jí viděl v tom pirátském oblečku), vypadala, jako by hlavní postava, Anna Karenina, vylezla z koncentračního tábora.Pane režisére, Joe Wrighte, pokuď jsem chtěl přežit 130 minutové peklo a dokoukat ten snímek, dovolil jserm si ve filmu udělat změnu a dosadil jsem si tam, bez vašeho svolení, tuto herečku - Rachel Weisz. Další herečka, která mně znechutila film je Ruth Wilson. Když se podíváš na její profilovou fotku nebo na ten film, vypadá jako kdyby byla příbuzná Kačera Donalda. Takže další změna, pane Wrighte!! Na plac přichází Rachel McAdams a už se na ten film dalo koukat, či dívat. Mezi Keirou Knightley a Aaron Taylor-Johnsonem, to fakt nejiskřilo, žádná vášeň, vůbec nic. Asi jsem byl špatně naladěný, ale to její herecké představení jsem jí nehodlal jíst, když to řeknu slušně. Abych pořád jen nekritizoval, tak vyzvednu pár věcí.Velice se mně líbila ta druhá dvojice, Domhnall Gleeson, a Alicia Vikander. A za zmínku stojí především Matthew MacFadyen. 1 hvězda - tanec na plese, nejlepší zážitek z celého 130 minutového filmu. A tito herci Domhnall Gleeson, Alicia Vikander a Matthew MacFadyen. 2. hvězda – kostýmy. 3. hvězda – hudba. Ještě, že ten film stál jen 80 Kč. Příště si pustím starší verzi, snad to nebude další utrpení. Vedlejší role zachraňovaly celý film. PS Wrighte, čeká mě Pýcha a předsudek a Pokání. Mám si vzít příště nějaké léky na uklidnění? Protože v obou filmech hraje Keira Knightley :-) Tato herečka ještě ode mě nedostala 5 hvězd. Nechce se mi zase přeobsazovat hlavní role, víte, pane Wrighte:-)?!