• Mysteriózní

Absolvent (1967)

Nedokáži sdílet místní nadšení nad tímhle starečkem, i přesto, že dokážu pochopit, že v puritánských 70 letech to musel být velký zlom. Hoffman je výborný, především v prvních chvílích s lačnou sousedkou, kdy toho roztržitého panice stříhá perfektně ( bohužel jsem neviděl v původním znění - nicméně zajíkavý hlas Vetchého taky nebyl úplně mimo mísu ), ovšem mám výhrady k dalšímu ději, který byl v mých očích těžce nepravděpodobný po všech stránkách, včetně dlouhých záběrů herců čumících do blba. Takže v paměti zůstanou Legs Mrs. Robinson, Red Alfa Romeo, S&G songs and the Church Cross - 55 %

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Mimiku má Carrey úžasnou, to se mu musí nechat, to že umí dát i serióznější roli se projevilo až o několik let později. První Ventura má vše, co Carreyho filmy před miléniem nabízely - spoustu xichtů, sem tam dobrej frk, pokračování z džungle se mi ale líbilo víc - 60 %

A co Bob? (1991)

Asi jsem si chudáka Billa zařadil do škatulky herce bláznivých komedií, proto mě nejspíš tahle "komedie" absolutně neoslovila. Tenhle druh vyčpělého humoru, který mi nevyloudí na tváři víc než 2 mírné pootočení koutků nemůžu hodnotit víc než dvěmi hvězdami. - 35 %

Aféra Thomase Crowna (1999)

Průměrná krimoška, která zapadne do zapomnění sotva skončí. Jeden by ani nevěřil, že je zpod taktovky McTiernana, bez tempa nebo pořádné gradace, taková komorňoučká zato s přemírou romantiky mezi ne moc dobře zvolenou dvojičkou, přesto ale proti Rollerballu ještě vynikající podívaná, co se stalo Johne, nevěřím tomu,že bys nedokázal zavadit o pořádnej námět? Bond je ještě dobrej, má v sobě to charisma nenucených elegánů a Rene ještě má pořád šmrnc, ale nějak mi k sobě neseděli - 60 %

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Hodně kvalitně natočený dokument o rodinném životě malé ( geopardí ) a velké ( lvé ) kočičí smečky v HD. Krásné záběry lovících koček, mimořádná odvaha matek a příjemná hudba si zaslouží 4 hvězdy - příroda je krásná a někdy i krutě spravedlivá - 75 %.

Afterlife (2005) (seriál)

Solidiní britský duchařský počin, který vykresluje vztah psychologa Roberta ( už vím jak jsi se dostal do Hollywoodu k zombákům, Andy ) a média Alison, kterou navštěvují ( pronásledují ) duchové a ona se jim snaží porozumět a někdy i pomoct. Pointy některých epizod ve, stylu Šestého smyslu, jsou hodně zajímavé a originální, původní hudba výborná, dá se říct, že herecky slušné, nicméně celkový dojem kazí monotónost debat obou hlavních protagonistů - psycholog skeptik se snaží pomoct, médium hystericky ječí, že se jí nevěří - no a nakonec byla podle mě poměrně velká škoda, prozradit záhy v druhé sérii jak seriál skončí - tvůrci to mohli víc vygradovat. Díky tomu seriál hodně kolísá mezi lepšími a průměrnými díly přes celé dvě série a proto hodnotím jako lepší průměr - 65 %.

Agent bez minulosti (2002)

Výborný špionážní akční filmeček s přesvědčivě chladným a zručným Mattem. Narozdíl od Bondů a Ethan Huntů je Bourne realistická, uvěřitelná postava posazená do známého Evropského prostředí, příjemný začátek série. 85 %

Agora (2009)

Velice zajímavý film, který přinesl několik nových a zajímavých historických fakt i kapku té vesmírné filozie o dokonalosti kruhu. Lituju teda producenty, kteří nalili do už předem ke ztrátě odsouzenému snímku hrachy, ale bez nich bych byl ochuzen o příběh Hypatie, krásné výpravy, výborných hereckých výkonů v čele s bádající Rachel a nemohl se znovu utvrdit v samoúčelném fanatismu víry křesťanské - Ajeandro, toč trochu častěji, tvůj styl se mi líbí - 75 %

A.I. Umělá inteligence (2001)

Poctivá, dojemná Spielbergovská vypravěčská pohádková sonda do světa robotích emocí. Jako už tradičně u Steva výborná vizuální stránka, mimořádně zajímavý námět, který ve mě zanechal spoustou zajímavých otázek o dětské nevinnosti a lidské smrtelnosti ( věčnosti ? ) a neubránil jsem se porovnání se současnou chamtivou, emočně plochou dobou. Haley Joel je opět skvělý, už ho budu mít asi navždy spojeného s dětskými rolemi, které zvládná na jedničku. 90 %.

Akta X (1993) (seriál)

Pamatuju, jak k nám agenti FBI dorazili a přinesiy sebou tajemno, ufounky, příšerky a paranormální jevy a mně se tím trefili přímo do noty. První dvě série byly mimořádně dobré, potom jak už to u seriálů bývá, šla kvalita dolů s každou další sérií níž a níž. Vydržel jsem to až k šestce, dál už jsem neviděl smysl pokračovat ve stále stejných, opakujících se tématech. Když to tak shrnu, tak nejlepší byla ta hlavní ufounská konspirační linie, která se táhla celým seriálém - Jako celek 70 %.