• Mysteriózní

Vymítač ďábla (1973)

Výborná záležitost, která u mě, narozdíl od Omena, neztratila skoro nic z přitažlivost i po té hromadě let. Nejen mrazivá, hutná atmosféra vymítaní, kterou pozdvihuje proměna chudinky Regan, ale taky prostor, který byl dán postavám obou knězů a matce umožňují Vymítačovi zakousnout se a nepustit až k odvážnému konci - tohle už se dneska až na vyjímky netočí - 85 %.

Žít a nechat zemřít (1973)

Bondovka č. 8 se u mě řadí kvalitativně někam k Žiješ jen dvakrát. Celá ta splácanina woodoo kultu, panenství a kartiček, stupidní loussianské policie s debilním šerifem, hloupoučké CIA agentky - že by snad točeno k potěše černošské menšiny ? - Bídá a utrpění, nicméně s Moorem problém nemám - uvidíme jak mu to půjde dál - 35 %

Kmotr (1972)

Brilantní Puzovo počteníčko dokázal Coppola převést obstojně, díky tomu, že se knihy věrně drží a hlavně, že si sehnal Branda s Pacinem, kteří s přehledem kralují a jak Kmotr tak jeho syn jsou prototypem mafiána jak má být, protože být Taliánem neznamená jenom mít rád Pasta, Pasta :-) Přesto, že jde o přelomový film, nemůžu dát plnou palbu, protože to ve střížně měli dost zkrátit, některé pasáže se táhly nudou, která pokračuje v dalších dílech a vyvrcholí v Apocalypse, v Kmotrovi ještě zvítěžil obsah nad formou - 75 %

Diamanty jsou věčné (1971)

Návrat Coneryho potěši, i když nám skot krapet přibral - příběh bavil i proto, že agent se dostval do opravdu prekérních situací.Tentokrát se ale nepovedl casting jeho ženského doplňku a taky dvou ulítlých assasinovů, obzvlášťě toho s vizáží kokršpaněla Hejmy - 60%

Herkules v New Yorku (1970)

No nebudeme si mazat med kolem huby, je to céčko jak vyšitý, který posloužilo jen jako propagace nového hrdiny a nastartování akční hvězdy - nic jiného než o ukazování svalů tady nešlo - výprava strašná, dialogy a scénář jakbysmet, Cemetary Olymp a akční scény - to je vůbec to nejlepší, byla to fuška to dokoukat, věřím tomu, že si to doma Arnie sem tam pustí a můžou se s kámošema potrhat smíchy - 15%

Vzpomínky na budoucnost (1970)

Působivý dokument konspirátora Danikena který přednáší spoustu zajímavých teorií o působení mimozenských civilizací na naší planetě v dávných dobách. Aź jen čas ukáže, jak velkou měl pravdu nebo jak moc se mýlil. Skeptik smete ze stolu, fantasta přijme bez váhání. Sám za sebe si myslím, že některé věci jsou trochu překroucené a upravené, ale na druhou se něco rozhodně nedá přehlédnout - 80 %.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

V Bondovské sérii ta průměrná, Lazenby nebyl příliš dobrá volba, pro agenta, co má mít tentokrát i city, přesto akce je dostatek, honičky po Alpských štítech podařené, Bond girl i Kojak jakožto záporák jako jedni z lepších - 55 %

Bohouš (1968) (TV film)

Kdo by neznal souboj nenažraného bernardýna s Menšíkem, svérázným hoteliérem Randou a prchající pokojskou Miluškou :-). Jestli se mi někdy víc nesbíhaly sliny na kus pořádné české kuchyně než u sledování Bohouše - ať se propadnu do Východního Německa - 85 %

Bullittův případ (1968)

pittBullitov případ - by se možná dal tenhle snímek nazvat, protože když se Stevie zakousne, nepustí. Děj plyne potichounku, pomalounku, člověk si pěkně užije tu legendární honičku Mustangem ve strmých ulicích San Franciska. Kriminálka ze staré školy, která ale nicméně pořád pobaví a zaujme, i přes ten dnes u skoro 50-ti letý odstup - 65 %

Absolvent (1967)

Nedokáži sdílet místní nadšení nad tímhle starečkem, i přesto, že dokážu pochopit, že v puritánských 70 letech to musel být velký zlom. Hoffman je výborný, především v prvních chvílích s lačnou sousedkou, kdy toho roztržitého panice stříhá perfektně ( bohužel jsem neviděl v původním znění - nicméně zajíkavý hlas Vetchého taky nebyl úplně mimo mísu ), ovšem mám výhrady k dalšímu ději, který byl v mých očích těžce nepravděpodobný po všech stránkách, včetně dlouhých záběrů herců čumících do blba. Takže v paměti zůstanou Legs Mrs. Robinson, Red Alfa Romeo, S&G songs and the Church Cross - 55 %